Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Önzö vagyok amiért nem akarom...

Önzö vagyok amiért nem akarom magam kitenni ennek?

Figyelt kérdés
Az élettársammal 11 éve vagyunk együtt. Az anyja mindig is uralkodó, manipulatív ember volt. A semmiségeken egy pillanat alatt felhúzta magát és agresszív lett. Engem nagyon sokat bántott, lekezelt, éreztette hogy felsöbbrendü mint én. Tavaly kiderült róla hogy paranoid skizofrén. Zárt osztályon volt egy hétig. Tipikus téveszméi vannak meg hallucinációi de nagyon durvák! Pár hete megint "bekattant" és mostmár a fia és én is gyanusak vagyunk neki stb. Egyszer kettesben maradtam vele amikor így volt, és úgy nézett rám mint aki meg akar ölni. Drnö utólag mondta hogy ez a paranoid tekintet. Bevittük a kórházba ahol depressziósnak mutatta magát, és a skizofrén tüneteiröl egy szót sem szólt! Mi mondtuk el a drnönek. Lényeg hogy a hallucinációin, téveszméin kívül ugyanúgy viselkedik velem mint amikor "egészséges" volt. Mikor a kórházban összehajtottam a nadrágját akkor agressziven rám szólt hogy azt nem úgy kell! Van 2 kutyája és az élettársammal minden nap ellátjuk öket. Mondtam az anyjának a kórházban hogy feltakarítottam a kutyák után. (felnött állatok de az ágyba fekvésen kívül nem lettek megnevelve így becsinálnak a lakásba akkor is ha elötte fél napot kint voltak. Bejönnek és a szönyegre csinálnak!) Visszakérdezett hogy takarítottál? A szemében megint az a gyilkos tekintet volt. Az a legrosszabb hogy ugyanúgy gyülöl mint a betegsége elött! Én meg takarítom a kutyái után a... meg futkozok orvoshoz, meg ami kell neki. A nézésétöl félek, akire nem nézett még paranoid skizofrén az el sem tudja képzelni milyen tekintet az! Velem mindig is gonosz volt, a családom és engem is gyakran szapult, most meg én segítek neki? Amikor "kitisztult" az elsö alkalommal megint kötekedett velem, úgy ahogy mindig is szokta. Kötelességem ilyen elözmények után segíteni neki, a kutyái mocskát takarítanom stb? És ahogy rám néz, fizikailag sem érzem magam biztonságban mellette. Menekülnék töle, mert félek. Önzö volnék ha ezt nem vállalnám be, mármint hogy szinte nullára redukálnám a vele való találkozást?
2014. jan. 12. 09:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy az élettársam a kórházban a drnönek bevallotta hogy már ö is félt az anyjától.
2014. jan. 12. 09:56
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy önző.
2014. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nem lennél önzö..hasonloképp lennék vele én is.
2014. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Passiflora ***** válasza:
63%

Nem, és szerintem Te is tudod, hogy nem önzőség, ha így döntesz.


Az élettársadnak elmondtad már őszintén, hogy mit szeretnél a jövőre nézve?


Az anyukája el tudja látni magát önállóan, amikor otthon van? Vagy nem is egyedül él?

2014. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az anyósoddal szemben mindegy. Azt döntsd el, hogy a pároddal szemben helyes lenne-e. Vele kell megbeszélned. Azzal, hogy az anyósodnak segítesz, valójában a párodnak segítesz.
2014. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagy önző. És akkor sem vagy önző, ha a pasidat elhagyod. Ha tényleg paranoid skizo, akkor genetikailag igen nagy százalék esélye van annak, hogy valamelyik gyerekedben ez megjelenik - nem beszélve arról, amit a paranoid skizo anyukák (akkor is igaz ez, ha a betegség később tört ki rajtuk, idősebb korban) pszichés és nevelési mintaként adnak a gyereküknek.


Félreértés ne essék: nem olyan mintáról van szó, hogy pl. "mosd meg a kezed étkezés előtt!", hanem jóval keményebben és mélyebbre ható mentális mintákról.


Ha nem akarsz soha gyereket ettől a pasitól és egyébként sem, akkor csak anyóst kerüld, de azt aztán nagyon nagy ívben! A betegsége súlyosbodni fog, mert a skizo (nagyon kevés kivételtől és fiatal koritól eltekintve) nem gyógyítató. Fokról fokra rosszabb lesz, és pokoli a környezetnek. Arról is tudj, hogy jó eséllyel neked és a párodnak kell vele kínlódni a legvégéig, amíg meg nem hal, ha nem találtok neki megfelelő intézetet (ami ugye, nem olcsó).

2014. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértést. Van neki férje de ö kiment külföldre dolgozni mert annyi adósságot halmoztak fel hogy kénytelen volt. A házukon ígyis évek óta jelzálog van. Az élettársam anyja tölünk 35-40 km-re lakik,de minden nap felvolt hívva, az utóbbi idöben minden nap mentünk ki hozzá. A szomszéd is meg lett kérve hogy figyeljen rá, de ennek az lett a vége hogy a szomszédot a fèrje küldte kémkedni és gyanus neki. Az élettársamban is vannak "kilengések" mindig is ugyanolyan hirtelen agressziv volt mint az anyja. S hogy az anyjától mit tanult? A szeretetét képtelen kimutatni, érzelmei közül is csak a haragot, az idegességet. Bárki bántott sosem állt mellém. Önzö mint az anyja, neki nincs mi, neki csak "az övé" van. A drnönek is mondtam elötte hogy a fia is agressziv. Nem ártana kivizsgáltatni öt sem mert könnyen lehet hogy látens skizofrén ö is. Ha meg nem, akkor legalább e téren megnyugodnék.
2014. jan. 12. 10:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem és ne maradj vele kettesben! Van paranoid skizofrén a családban, addig nincs is vele semmi baj, míg szedi rendesen a gyógyszert, de ha csak kicsit is felborul a rend, akkor nagyon durva lesz, volt már, hogy a testvérét próbálta felgyújtani, csak azért, mert pont ott volt. Ráadásul merő jóindulatból, segítségből akarta felgyújtani a téveszméi miatt. Na most, ha még utálná és veszélyesnek is tartaná..
2014. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Passiflora ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Megkérdezhetem, hogy ha - mint írod - az élettársad is is ugyanolyan hirtelen agressziv, mint az anyja, a szeretetét képtelen kimutatni, érzelmei közül is csak a haragot, az idegességet, bárki bántott, sosem állt melléd, és önzö mint az anyja, akkor mi az, ami miatt mindenezek ellenére vele élsz? Boldog vagy mellette így is?

2014. jan. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Az élettársammal miért vagyok együtt? Mert mindezek ellenére vannak nagyon jó tulajdonságai, pl nem szórja a pénzt, másodállást vállal, látom hogy mennyire igyekszik támogatni, segíteni az anyját, alapvetöen szerethetö ember, ha hirtelen lesz agressziv akkor nincs utána köztünk harag, ugyanis minden rosszban van valami jó, mert legalább nem titkolja ha mérges (mint sok más ember aki titkolózik a párja elött ha valami baja van) "kiadja" magából és pár perc mulva minden megy tovább. Nincs az hogy mi a bajod? Semmi Hanem elmondja nem titkolja nem dúl ful magában.
2014. jan. 13. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!