Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan dolgozzam fel, hogy az...

Hogyan dolgozzam fel, hogy az anyósomnak iszonyatosan irritáló a személyisége? És úgy érzem, hogy szerelmes a páromba.

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a párommal, együtt is lakunk, 30-on felüleik vagyunk. Anyósjelöltemmel egy városban lakunk.

A személyiségünk iszonyatos módon eltér egymástól. Mártír, hangos, infantilis. A páromon kívül van még egy lánya, aki más városban lakik a családjával, szokta őket látogatni.

Velem szemben rendkívül kedves és nyájas, de azt érzem, hogy ez nem valódi. Túlságosan eltúlzott minden…a szavai, a gesztusai. Tudom, hogy hülyén hangzik, de olyan érzésem van, mintha szerelmes lenne a páromba. Sokszor gügyögve beszél hozzá, nem szokványos módon becézgeti (pl. édes drága fülesmackóm), bújik hozzá az én jelenlétemben is.


Néhány vele töltött óra teljesen lelomboz és lefáraszt. Az a pozitívum az, hogy a párom is teljes mértékben tisztában van az anyja természetével, kordában is tartja rendesen, de engem akkor is idegesít. Akármilyen programot csinálunk az anyjával mindig először velem egyeztet a párom és csak utána hívjuk meg őt. Nem kezdhetem el szidni meg fúrni a páromnak, mert én innám meg a levét, ugyanis az anyja nagyon ’szeret’ engem, mindig dicsér, egy rossz szót nem szólt rám soha, sőt. Szóval patthelyzet. A páromat viszont nagyon szeretem, nagyon jól megvagyunk, harmonikus a kapcsolatunk és nem töltünk egész napokat az anyjával, csak néhány órára szoktunk találkozni vele.


A viselkedésének az oka valószínűleg az lehet, hogy egyedül nevelte fel a páromat és a testvérét, 30 éve nincs férfi az életében és egész sokat ketten laktak a párommal, mert a nővére már tizenéve nem ebben a városban lakik. Most meg jöttem én a képbe és felbomlott a kis idillje.


Tudom, hogy ez a milliomodik anyósos kérdés, de az a baj, hogy itt nem egy konkrét problémáról van szó, amit meg kell oldanom, hanem egy jelenségről, ami láthatatlanul van jelen az életünkben. És biztosan nem csak képzelődöm, mert eddig egyetlen anyósjelöltemnél sem éreztem még csak hasonlót sem.


Köszönöm, hogyha bármilyen tanácsot, véleményt tudsz adni!


2014. jan. 13. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

Mekkora egy gyökér vagy kérdező...


23F

2014. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Gügyögéstől én is rosszul vagyok.


De ha tényleg csak pár órát találkoztok, akkor igazán nem kellene, hogy okod legyen panaszra! Mint mondtad párod is normálisan viselkedik, anyósod különösebben nem bánt téged, akkor igazából nincs is probléma.


Az idegeskedés részben a rajtad is múlik, máeminr hogy mennyire veszed fel. Gondolom nyáron engem is idegesítenek a kaja körül repkedő legyek egy kerti partin, mégsem leszek ettől rosszkedvű, hanem inkább élvezem a bulit :)

2014. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
* mármint, -gondolom :D
2014. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Havonta mennyit vagytok vele átlagosan?


Nekem is hasonló az anyós,érzem,hogy nem szeret,érzem,hogy féltékeny,de eljátsza ugyanazt mint veled.

De teszek rá magadról,kéthetente 3-4 órát kibirok,és kész.

Ha nagyon unom,fejben eltervezem a következő heti menüt,teendőket,kigondolok szülinapi ajándékot,stb. Észre se veszi,hogy én csak bólogatok,de nem figyelek,mondja a magáét,neki annyi a lényeg,hogy párom ott legyen néha.

2014. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán érzem át a probléma lényegét.Ha "terhes" számodra az anyósoddal való együttlét, akkor beszéld meg vele, hogy ti ti vagytok(önálló család), ő meg ő, és az együttlétek korlátozódjanak nagyon különleges alkalmakra(születésnapok, húsvét, karácsony) és slussz.

A párod - mivel neki mégis a szülőanyjáról van szó - járjon hozzá rendszeresen, ahogy egy jó gyermektől elvárható(ha jól értem, az ő kettejük közötti szülő-gyermek kapcsolat normális, azzal semmi gond nincs), te viszont mondd meg az anyósodnak nyíltan, hogy ez és ez miatt(amit fent leírtál, + te ismered nyilván mindazokat a konkrétumokat, amit ide természetszerűleg nem írtál ki, mert semmi közünk hozzá ) te csak a lehető legszükségesebb,kvázi "kötelező" alkalmakra szeretnéd a vele(értsd: az "anyósoddal") való egy légtérben tartózkodást korlátozni.

2014. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Hetente szoktunk vele találkozni, mikor hogy jön ki a lépés. A párom és közte jó a kapcsolat, ezért sem értem, hogy miért kell mártírkodni, kvázi szeretetet, figyelmet kicsikarni. Ez a viselkedés a páromat is irritálaja. Nem túlzok, de még egy olyan alkalom sem volt, hogy ne vesztek volna össze valami apróságon.


Sokszor hoz minket kellemetlen helyzetbe. Pl. étteremben hangoskodik, az áruházban ralizik a bevásárlókocsival, stb.


Úgy érzem, ahogy az egyik válaszoló írta, hogy féltékeny rám, ezért van a gügyögés, a bújás, stb. Azt meg pláne biztosra érzem, hogy a felém irányuló kedvessége nem valódi.

2014. jan. 13. 10:54
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

A gügyögés meg bújás h.lye szokás, de itt nem az anyós féltékeny, hanem te...


Kellemetlen helyzet tedd túl magad ezen, (tapasztalatból mondom)

ő a párod anyja te meg esetleg a felesége leszel.

Tanuld meg kezelni a féltékenységet.

2014. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

De mi a gondod VELE?

Anyósodról nem sokat írtál, csak arról, hogy neked mennyire nem szimpatikus.

Mitől "mártír, hangos, infantilis"? Mert ezekről nem írtál egy sort se. Az, hogy becézi és megöleli a párodat, nem mártíromság, és nem is infantilizmus.

2014. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Most akkor szerinted az lenne jó ha havonta 1szer menne a mama mert te vagy?vagy még az lenne a legjobb ha nem is menne mert körülötted forog-na a világ?Én is szoktam a fiamat szeretgetni ha jönnek.Bele túrok a hajába vagy lenyomok neki egy puszit.Ezen felül én nem szolók az életükbe azt csinálnak amit akarnak.Jól is néznénk ki a menyem ezen neki állna puffogni,ha nem akarna jönni otthon marad.Meg ha megyek ami ritka kinézne onnan mert nekem a fiam 100évesen is a fiam marad.De nálunk ilyen nincs,szeretem a gyerekeimet a párjaikat.Hibátlan ember nincs,na de ne ám szét menjen egy anya fia kapcsolat mert a kislánykának nem szimpi az anyós.Hát az én kismenyem akkor is jön ha ép a fiamnak dolga van:))
2014. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mártír: sokat panaszkodik, meghallgatjuk, javasolunk többféle megoldást, de mintha meg sem hallaná, a panaszáradat folyik tovább. Ugyanez a dolog hetek múlva újra és újra előjön és mi újra és újra elmondjuk, hogy szerintünk mit lehetne tenni. Ebből úgy gondolom, hogy nem valódi megoldást keres a problémájára, csupán sajnáltatni akarja magát.


Infantilis: erre írtam már példát...ralizás egy nagyáruházban.


Nem az zavar, hogy jó a kapcsolatuk. Az eddigi két komoly páromnak is nagyon jó volt a kapcsolata az édesanyjával és nekem sem volt semmi problémám velük, nekik se velem.

Nem véletlenül érzem azt, hogy nem valódi a kedvessége felém. Ha átjön hozzánk, akkor egy kávét alig akar elfogadni és egy óra múlva le is lép, bezzeg amikor elutaztam a munkám miatt 3 napra, akkor ott is aludt nálunk (a párommal egy ágyban) mind a 3 napon.

2014. jan. 13. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!