Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan dolgozzam fel, hogy az...

Hogyan dolgozzam fel, hogy az anyósomnak iszonyatosan irritáló a személyisége? És úgy érzem, hogy szerelmes a páromba.

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a párommal, együtt is lakunk, 30-on felüleik vagyunk. Anyósjelöltemmel egy városban lakunk.

A személyiségünk iszonyatos módon eltér egymástól. Mártír, hangos, infantilis. A páromon kívül van még egy lánya, aki más városban lakik a családjával, szokta őket látogatni.

Velem szemben rendkívül kedves és nyájas, de azt érzem, hogy ez nem valódi. Túlságosan eltúlzott minden…a szavai, a gesztusai. Tudom, hogy hülyén hangzik, de olyan érzésem van, mintha szerelmes lenne a páromba. Sokszor gügyögve beszél hozzá, nem szokványos módon becézgeti (pl. édes drága fülesmackóm), bújik hozzá az én jelenlétemben is.


Néhány vele töltött óra teljesen lelomboz és lefáraszt. Az a pozitívum az, hogy a párom is teljes mértékben tisztában van az anyja természetével, kordában is tartja rendesen, de engem akkor is idegesít. Akármilyen programot csinálunk az anyjával mindig először velem egyeztet a párom és csak utána hívjuk meg őt. Nem kezdhetem el szidni meg fúrni a páromnak, mert én innám meg a levét, ugyanis az anyja nagyon ’szeret’ engem, mindig dicsér, egy rossz szót nem szólt rám soha, sőt. Szóval patthelyzet. A páromat viszont nagyon szeretem, nagyon jól megvagyunk, harmonikus a kapcsolatunk és nem töltünk egész napokat az anyjával, csak néhány órára szoktunk találkozni vele.


A viselkedésének az oka valószínűleg az lehet, hogy egyedül nevelte fel a páromat és a testvérét, 30 éve nincs férfi az életében és egész sokat ketten laktak a párommal, mert a nővére már tizenéve nem ebben a városban lakik. Most meg jöttem én a képbe és felbomlott a kis idillje.


Tudom, hogy ez a milliomodik anyósos kérdés, de az a baj, hogy itt nem egy konkrét problémáról van szó, amit meg kell oldanom, hanem egy jelenségről, ami láthatatlanul van jelen az életünkben. És biztosan nem csak képzelődöm, mert eddig egyetlen anyósjelöltemnél sem éreztem még csak hasonlót sem.


Köszönöm, hogyha bármilyen tanácsot, véleményt tudsz adni!


2014. jan. 13. 10:35
1 2
 11/14 sippara ***** válasza:
74%

Nálunk is ugyanez a helyzet (bár engem a hátam mögött fúr is), viszont anyós gyalog tíz percre lakik, közel naponta járunk át - annak ellenére, hogy 10-ből 6 alkalommal az ott töltött idő túlnyomó részében a páromat szapulja (vagy épp burkoltan-nyájasan engem, vagy valamelyikünk állását/hobbiját/ismerőseit, vagy vodkát hozat magának. Ha valamiért kimarad egynél több nap, úgy borul a párom nyakába, mintha legalábbis háborúból érkezett volna két év után, öt napos nyaralás után "jaj manócskám már alig emlékeztem rád"... ráadásul a páromnak ez teljesen természetes, azzal érvel, hogy ha az én anyám lakna ilyen közel, én is átjárnék (jó a kapcsolatom édesanyámmal, de nincs az az Isten, hogy naponta átmenjek egy órára), és anyósnak úgysincs senkije (tényleg nincs, az összes valaha volt barátját/ismerősét elmarta maga mellől a sz@rkavarásával, vagy a piálással), alig van kihez szólnia. Anyósból ugyanezt nevelték a szülei (közel ötven évesen nem mer távolabb költözni tőlük egy-két utcánál, minden délutánt náluk tölt, ők fizetik a kiadásai kb. felét), szóval családi kattanás a dolog.


Bocsánat, tanácsot nem tudok adni, a véleményem meg magamban tartom, mert ilyen csúnyát senkinek nem illik kívánni :)

2014. jan. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
74%
Nálam is hasonló a helyzet. Már ránézek és rosszul vagyok tőle. A drága kisfia -36 éves- a szeme fénye, tökéletes. Több éves házasságunk alatt se tanulta meg a nevem. Én trükköket alkalmazok, h minél ritkábban találkozzunk. Pl, közönségesen viselkedem előtte, beleülök a drága kisfia ölébe, simogatom, puszilgatom, kacérkodok vele,h a vénasszony ne hívjon meg engem is ebédre. Ez bevált 1 párszor, 4 hónapig megsértődött. Mostanában újra trükköznöm kell, 8 hónapos a baba, és az agyamra megy. Szóval kitartás, nehéz tőlük megszabadulni, de okosan egy időre le lehet koptatni őket.
2014. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
25%

Hány kérdést írsz még ki szinte ugyanazzal a szöveggel?

Normális, ha egy anya szereti a gyerekét.

Hogy szépen beszél rólad, a hátad mögött is, ezt miért is kell felróni? Azt mondtad, ez nem őszinte. Akkor hazugság minden szava, ahogy vélekedik rólad? Nem érzel itt ellentmondást?

2014. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a baj, hogy egy anya szereti a gyerekét, erről szó sem volt. Azzal van bajom, hogy úgy becézgeti anya a fiát és úgy bújik hozzá, mint ahogy a szerelmespárok szoktak. Meg azzal van bajom, hogy a közös ágyunkban aludt, mikor kitettem a lábam három napra (ebben a párom is jócskán hibás volt, de már tisztáztuk). Meg azzal van bajom, hogy a mellkasát simogatja és kérés nélkül elkezdi cirógatni és masszírozni a párom lábát.

Igen, ő meg hagyja...el fogok vele beszélgetni.

2014. jan. 31. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!