Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki rosszban van az anyósával...

Aki rosszban van az anyósával hogy oldja meg az "unokázást"? Mi a megoldás az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Volt egy nagy konfliktus az anyósommal, azóta én nem vagyok kíváncsi rá... 20 hetes terhes voltam és annyira felidegesített a kicsinyességével meg a kreált rémtörténeteivel a házasságomról, hogy megfájdult a hasam, amit sose fogok neki elfelejteni,. Majd mikor kértem, hogy hagyja abba elhordott engem és a családomat minden szemétnek, utolsónak, na de mindegy, ezen túl vagyok. Szóval, hamarosan szülök és az anyósom akármilyen is, azért az unokájához joga van, na meg a gyereknek is joga van az öreganyjához. A gond csak az, hogy 200 km-re lakunk egymástól,és mint már említettem, én ezek után nem nem vagyok az anyósomra kíváncsi és amíg pici a gyermek, addig nekem mellette a helyem... Nyilván ha már nagyobb lesz és a férjem is "elbánik" vele egyedül, akkor meg van oldva a probléma, de addig? Én nem vagyok hajlandó a házamban vendégül látni az anyósomat és odamenni se szeretnék...

2014. jan. 13. 14:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
A férjednek mi erről a véleménye?
2014. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos voltam ilyen helyzetben (a saját szüleimmel).

Itt nincs félmegoldás... azt írod, már túltetted magad a korábbiakon, akkor legyen így. Én a helyedben elmondanám neki, hogy rosszul esett a fröcsögése, de indítsunk tiszta lappal. És onnantól tényleg igyekeznék a lehető legjobb kapcsolatot ápolni.

2014. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A hasznos válaszokat köszönöm!

A férjem azt mondja, hogy megért engem. Gondolom azért, mert ő sincs túl jó viszonyban az anyjával. Azt elfelejtettem leírni, hogy azért sem szeretném ha idejönne anyósom, mert amikor egyszer itt volt akkor is mindent csak kritizált, mert az én házam nem az ő ízlése szerint van berendezve.

Az a baj, hogy el sem tudom képzelni a fordított helyzetet, mert az én szüleim nem ilyenek. Mi soha nem ordibálással és szitkozódással oldottuk meg a problémáinkat. Talán ezért lehet, hogy én jobban magamra vettem anyósomtól a dolgokat mint kellett volna... nem tudom. Nehéz ez, én nem ilyen közegben nőttem fel és nem erre tanítottak a szüleim.

Az jó ötlet, hogy ha jön akkor veszek ki neki szobát. Köszönöm!

2014. jan. 13. 14:37
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ott van anyós,Te addig menj el barátnőzni,csinálj egy szabad délutánt magadnak,addig meg anyós unokázzon.
2014. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Vegyél ki szobát, de közben jelezd, hogy azért, mert folyamatosan kritizál, és ez rosszul esik. Legyen ő is tisztában az okokkal.

(Mellesleg, ha ilyen, a gyereknevelési stílusodat is kritizálni fogja... vannak, akik így érzik jól magukat...)

2014. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15%
Hiszti a semmin,ideje lenne túllépni rajta.
2014. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
31%
Én inkább hosszú távon gondolkodnék. Mit fog ebből tanulni a gyerek? Ha valaki megbántja, akkor nem beszél vele többet. Márpedig könnyen lehet, hogy te is fogsz olyat mondani neki (esetleg a párjának), ami neki nem tetszik? Akkor ő se beszéljen majd veled? Vagy a párja tiltson ki téged a lakásukból?
2014. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező: teljesen megértelek, nagyon jó a kérdésed és sajnos aktuális. Ha a párod veeld ért egyet, akkor az nagyon jó és akkor a 7-es válaszolóval értek egyet. Mindenképpen semleges helyen találkozzatok. Sajnos ismerek egy nagyon extrém esetet, amely pont az egyik régebbi, minden lében kanál szomszédasszonyommal kapcsolatosan, Azt mesélte ugyanis, hogy ő ünnepekre mindig Bp-re utazik a fiához és családjához és ott van 2 hétig minimum. Ezalatt ő az össze szekrényt ki szokta borogatni és átmosni-vasalni mindent, ki tudja miket talál meg.

Egy családos lakásban mindig is híve voltam a kulccsal zárható tárolóknak, szekrényeknek, amelyek hasznosak anyós ellen és gyerekek ellen egyaránt. Csak páromnak és nekem van hozzá kulcsunk.

2014. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
69%
Sehogy!nem látta 7hónapja a kislányomat,nem is erőlteti!mi nem megyünk,ő nem jöhet!PONT!és mielőtt bárki megjegyzést tenne,senki nem tudja,mit csinàlt az anyósom,a fiával is és velem is!spec.eset,nálunk ez van!
2014. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!