Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek kinek van igaza,...

Szerintetek kinek van igaza, túlreagálom?

Figyelt kérdés
Azt mondta a férjem, hogy nem akar nagycsaláddal(szüleink, testvéreink) névnapozni, legyünk 3an a lányunkkal. Erre én, hogy mégiscsak különleges legyen, a lassan készen lévő leendő otthonunkat előkészítettem. Mivel még lakatlan, átcuccoltam mindent, amire szükségünk lesz. Fűtöttem, asztalt-széket, ágyat készítettem, főztem, takarítottam. Férjem tudta, meglepi lesz. Munka után elmentem érte, együtt felvettük a lányunkat, akire a szüleim vigyáztak míg az utolsó simításokkal végeztem, ott elkészült. Kérdeztem, nem fáradt, nem beteg, jöhet a meglepi. Válasz: legyen, ahogy terveztem! Nagyon örültem, mert sikerült a meglepi, vacsora közben megcsörrent a telefonja. Apukája volt, hogy el ne felejtsen bemenni hozzájuk, ha hazaértünk. Nagyon közel lakunk egymáshoz. Itt elszakadt a cérnám, mert az ottalvás helyett inkább hazaigyekezett anyuékhoz. Kértem, aztán kiborultam, jól összevesztünk. Persze hazajöttünk és 10 perc alatt letudták a köszöntést. Szerintem direkt csinálták. A születésnapja is hasonló volt. Mondták, este náluk halvacsora(ami külön jó, mert 8éve tudják, hogy nem eszem a halat). MOndtam, nem így terveztük, hétvégén úgyis jönnek hozzánk. Erre a válasza: mindent a napján kell ünnepelni. Igen, tény, de a szűk család nem elég? Nekik nem. Ja, annyira mindent a napján kell ünnepelni, hogy a lányom 2.születésnapjára több előtte-utána napos utazást szervezett, ahová a férjemet is viszi. Azt érzem, hogy a férjem újfent őket választotta helyettem és a lányunk helyett. Terveztem, készültem. Ha azt mondta volna, hogy fáradt vagy nincs kedve ott aludni, oké. De hogy azért, mert apuék hívták...!?!?! Azt mondja, nem lehet köztünk különbséget tenni, ő mégis őket választotta. Meg hogy ez rólam szól, mert nem az lett, amit terveztem. Ez igaz, de a miértjétől tajtékzok!
2014. jan. 17. 04:02
1 2
 1/11 Palito válasza:
100%

Hát ha nekem azt mondaná valamelyik szülőm, hogy a lányom 2. születésnapján inkább utazgassak velük, akkor minimum elbeszélgetnék velük egy-két dologról.

Amit te csináltál az sztem kedves dolog, főleg hogy ahogy kiveszem az írásból külön ő kérte hogy vmi ilyesmi legyen.

Szerintem s legjobb megoldás az lenne ha szépen nyugodtan, nem veszekedésbe torkollva leülnétek és megbeszélnétek, elmondanád hogy mi érzel és megkérdeznéd, hogy ő ezzel miért nem ért egyet.

A szülők gondolom még nem akarják elengedni a kisfiúkat (enyémek is ilyenek) de meg kell értetni velük, hogy már ti is egy család vagytok saját magánélettel és programokkal.

Remélem írtam valami hasznosat :)

2014. jan. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Kicsit tulliheged.
2014. jan. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem liheged túl, én is kiakadtam volna.

Pontosan ezért vagyok úgy vele, hogy én engedni fogom a fiamat, nem leszek ilyen anyós, teszek majd ellene.


Egyébként nem akarom bántani a férjed, de nem a szüleit hibáztatom. Neki kell, hogy annyi esze legyen, és felfogja, hogy Ő már "kirepült" a fészekből, önálló élete van, ami már csak részben kötődik a szüleihez.


Anyósom is eljátszik hasonlókat időnként, érezhetően befolyásolni akarja kicsi fiát, de én már csak azért is megcsinálom, amit terveztem (akár a fia nélkül is elmegyünk), és direkt jól érzem magam. Aztán mesélek, mint az állat, milyen kár, hogy nem volt ott rajtam és a gyereken kívül senki, mert baromi jól éreztük magunkat, és máskor is megyünk. Kb. 5-6-szor eljátszottam ezt, mire észbe kapott (a lelkem).


A férjeddel meg közöld, hogy ez a dolog nem Rólad szólt, mivel nem csak Te voltál az, aki részesült belőle. Ha Rólad szólt volna, akkor elmész egyedül mulatni.:)

2014. jan. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzem úgy,hogy ez a meglepetés ami így bebukott már nem az első eset, de nálad most szakadt el a cérna??

Ha így van akkor nem reagálod túl. Ha nem most akadtál volna ki, akkor kiakadtál volna a következő ünneplésnél.

Beszélgessetek, mert hosszabb távon ez csak rontani fog mindent.

2014. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyuci pici fia:S Arra a több napos útra is elment velük és itt hagyta a lányát a születésnapján? Meg mi az,hogy nem tesz különbséget? Most már te és a lányod vagytok a szűk családja. A szülei mindig a szülei maradnak, de már ti vagytok úgymond az elsők. Vagyis így kéne lennie. Ha olyan közel laknak,akkor ők is át tudnának menni hozzátok, miért a férjed ugrik folyton?
2014. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem liheged túl, férjem ugyanilyen tityi mutyi és anyuci bármikor hazarendelheti, hát nekünk is óriási balhé voltak már ebből. Férjednek kéne érezni h ez egy házasság, ketten vagytok benne nem hárman, és anyuka apuka felé a legnagyobb tisztelettel lekommunikálnia hogyha ti valamit elterveztetek vagy valamit máshogy szeretnétek az úgy is lesz. Saját ünnepek, saját hagyományok. És ilyenkor következetesen nem engedni se a lelki terrornak se a zsarolásnak se semminek. Mérgesek, majd megnyugszanak.
2014. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl,én tuti megmondtam volna,hogy akkor aludjon is az apjáéknál,ne velem.


Szerencsére az én párom nem hagyja magát befolyásolni,pedig anyós rendszeresen a mi programunkra szervezne,de teszünk rá magasról,ha én márciusban eltervezem,hogy áprilisi szülinap este kettesben vacsi,stb,akkor felőlem fejre is állhat,nem engedek ebből,közös ünneplés mindig a következő hétvége,napján csak mi ketten+fiunk,akire utána bébiszitter vigyáz.

Mondjuk én jóelőre szólok a férjemnek is,hogy x napon ne tervezzen semmit,meglepi lesz,így esélye nincs anyósnak ránkszervezni,sőt,férjem ilyenkor a telefonját is kikapcsolja (első pár alkalommal nem tette,alig lehetett az anyját lerázni)


Legyél határozottabb.

2014. jan. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ezt nâlunk is eljàtszanàk de ebből nem engedek. mindent a napjàn kell tartani, igen nekünk de nem nekik. most kőltöztünk közelebb, tudtam hogy àtakarnak jönni fèrjem nèvnapjàn (de ugye nekem nem szolt mert semmi közöm hozzà) èn meg elvittem vacsoràzni. Anyòsèk meg àlltak a kapuba habzo szàjjal, fèrjem előre szòl mostmàr hogy pl a lànyunk szülinapja csütörtőkre esik, vasàrnap ebèdre jönnek, de a csütörtök a mienk. pont...



több hatàrozottsàg, ti vagytok a szűk csalàd, nem az anyjàèk (màr)...

2014. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már eleve az is hülyeség, hogy "mindent a napján kell tartani", ezt honnan veszik, kitalálják, mi? Eleve lehetetlen sok helyzetben... Azt aláírom, hogy születésnapot nem szokás előre megtartani, de utólag a szülőkkel teljesen rendben van.
2014. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat. Egyrészt megnyugtat, másrészt felbosszant. Igen, valóban a férjemnek kellene választani. Választ is, csak szerintem nem jól. Igen, nem az első eset volt, hogy mi lettünk a gyerekkel a másodikak. A szülinapos elutazás márciusban lesz. Van ám új progi. Após szeret síelni, meg is engedheti. Kitalálta, hogy síeljen együtt a család egy hétig. A férjem annyira szeretne menni, amennyire én nem. Én tiszteljem őt annyira, hogy elfogadjuk a meghívást(ami magában foglalja azt, hogy pl. enni is akkor fogunk,amikor após akar-korábbi tapasztalat), de a férjem nem tisztel annyira, hogy megmondja, mi nem megyünk (bőven lenne helyette mit csinálni, túl a házasságunk helyre tételén is). Legyek határozottabb?? Kössem az ebet a karóhoz, nem pakolok egyikünknek sem, és a gyerekkel nem megyünk és kész? Akkora balhé lenne belőle... :( Apósékkal és sógornővel látszatviszony van már így is. Egyre jobban azt érzem, csak a lányom köt ide.
2014. jan. 28. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!