Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha a Párom anyja...

Mit tegyek ha a Párom anyja ellenem akarja hangolni a fiát?

Figyelt kérdés

A Párommal jövőre szeretnénk összeköltözni.

A szülei kitalálták, hogy vesznek egy családi házat...persze hitelre. És akkor mindenki oda költözik egy kupacba. A nagyi, ők és mi is. Megbeszéltük a Párommal, hogy ez így nem működik. Több generáció nehezen fog megférni egymás mellett, zavarni fogjuk a másik nyugalmát, főleg ha majd baba is lesz. Ez így nem működne és nem akarom hitellel kezdeni a közös életünket.

Ezután robbant a bomba.

Párom egyedül volt velük és akkor az anyja elkezdte azzal riogatni, hogy ha neki nem jó a ház, akkor menjen albérletbe, vegyen fel hitelt lakásra, nyögje a kamatot. Aztán kijelentette, hogy én biztosan elhagyom, ha anyagi gondjaink lesznek.

Taknyosorrúnak nevezett, mert 8 évvel fiatalabb vagyok. (én 18, Párom 26)

Elhordott mindennek, a Párom rászólt, de ugyanúgy folytatta.

Mostanában, amióta tudja, hogy a Párom majd elszeretne jegyezni iszonyatosan viselkedik.

Rosszul esik, mert mindig megadtam nekika tiszteletet, segítettem a házimunkában, jópofiztam, nem volt rájuk egy rossz szavam sem.

És ezt a helyzetet nem tudom, hogyan kezeljem.

Párom egyke. Szerintetek féltékeny? :/

Vagy mit akar ezzel elérni? Mit csináljak?


Előre is köszönöm!


2014. febr. 15. 15:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

# 8/10

Mondjuk ha te is a gyerekedet használod fel ellene miben vagy különb nála? Elárulom semmivel, mert ő pont ugyan ezt csinálja mint te. És igen belőled is pont ugyan olyan anyós lesz, idővel.

2014. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15%

Kedves "Taknyosorrú"


"Most érettségizek és megyek is dolgozni, szóval nem a pénz a lényeg."


Sajnos, de azt kell, hogy írjam, hogy az anyósod messzebb lát mint te!!

- Attól, hogy neked "nem a pénz a lényeg", mégis mennyit fogsz te keresni egy nudli érettségivel???

- Szerinted mennyi megtakarításotok marad hó végére egy albérlet mellett???

- Szerinted mikorra lesz saját lakásotok önerőből így???

- Szerinted mi történik majd, ha "véletlenül" becsusszan egy baba???


stb...stb...

2014. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok taknyosorrú :)

2. A Párommal együtt külföldön fogok dolgozni. Igen, egy érettségivel. Megvan a helyem :)

3. Ezer euró körül fogok keresni, Párom ennél többet. Nehogymár ketten így ne tudjunk egy kis lakást bérelni ;)

Albérlet megteszi, nem akarunk lakást vásárolni.

4. Közben csinálok egy szakmát is.


Szóval hiába támadsz :)

2014. febr. 15. 20:03
 14/23 anonim ***** válasza:
11-es. Miután fizikailag bántott, nem hiszem, hogy kellene látnia az unokáját. Ráadásul egy beszámíthatatlan, alkoholista..
2014. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
4%

Kedves "Taknyosorrú"


Attól még nem neked lesz igazad, ha lepontozol.


Mert teljesen "valószínű", hogy 18 évesen, szakma nélkül, nyelvtudás nélkül és gyakorlat nélkül, kiemelt fizetést fogsz majd kapni.


Azt se felejtsd el, hogy kinti árakon kell majd megélnetek!!

A helyedben én nem arcoskodnék itt, hanem átgondolnám a dolgot, és olyantól kérnék tanácsot, aki (veled ellentétben) járt már és dolgozott külföldön!!

Amúgy sok sikert!

2014. febr. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Ez nem arcoskodás :)

Van nyelvtudásom. Azért tanulom, azért van a nyelvvizsga :) És ezer euró nem kiemelt fizetés. Pont annyi, amennyit egy konyhai dolgozó kap.

Szóval hiába mondod :) Látom, te sem dolgozol külföldön. A Párom évek óta kint van. Ott, ahol dolgozik családias a légkör, engem is szeretettel várnak. Nyárimunkán is voltam már kint :) Akkor meg voltak velem elégedve.


Amúgy köszönöm, meglesz :)

2014. febr. 16. 06:37
 17/23 A kérdező kommentje:
Ja és nem én pontoztalak le :) Soha sem pontozok senkit
2014. febr. 16. 06:38
 18/23 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt írtad, hogy a Párod évek óta külföldön dolgozik, és érettségi után azt tervezed, hogy Te is odaköltözöl.


Gondolom, nem pár hónapig, hanem hosszabb távon szeretnétek külföldön élni, és ott nyilván albérletet kell fizetnetek. Így nem igazán értem, hogy a Párod szülei részéről hogy merült fel az az ötlet, hogy veletek együtt három generáció költözzön egy hitelre vásárolt házba.


Úgy gondolták, hogy csak ők veszik fel a hitelt, és megengedik, hogy ott éljetek egy darabig, olyankor, amikor időnként hazajöttök Magyarországra, vagy úgy, hogy a párodnak is lesz tulajdonrésze a házban, és fizeti a törlesztőrészleteket, miközben ti külföldön éltek, és az ottani albérletre is előteremtitek a pénzt?

2014. febr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Rátapintottál a lényegre :) Ezt nem tudjuk velük megértetni, hogy felesleges, hiszen lenne akár olyan hónap, hogy senki sem lenne itthon. Az pedig elég kockázatos, feltörhetik.

Azt hangoztatják, hogy ezt a Párom miatt teszik, hogy neki akaják. Szóval gondolom az egész az ő nevén lenne hitelestől. Ez az, amit nem akarunk.

És az egész teljesen kivitelezhetetlen és értelmetlen. Észérvekkel próbáltunk hatni rájuk, de egyik fülükön be, másikon ki.

2014. febr. 17. 11:33
 20/23 Passiflora ***** válasza:

Ezt most már végképp nem értem.


Azt írtad: "A szülei kitalálták, hogy vesznek egy családi házat...persze hitelre. És akkor mindenki oda költözik egy kupacba. A nagyi, ők és mi is."


Most meg azt: "lenne akár olyan hónap, hogy senki sem lenne itthon. Az pedig elég kockázatos, feltörhetik."


Hol lennének abban a hónapban a szülők és a nagyi?



Hol élnének akkor a Párod szülei és a

2014. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!