Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Barátom anyja tönkre akarja...

Barátom anyja tönkre akarja tenni a kapcsolatunkat. Már nem bírom ezt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve vagyunk együtt a párommal. Más városban lakunk, így sajnos keveset tudunk együtt aludni akkor is csak náluk. Vagyis csak tudtunk mert az anyja miatt már nem is megyek oda. Nagyon sokat tűrtem mondván én vagyok a fiatalabb és nem akartam vele rosszba lenni de már elviselhetetlen. Barátom már hónapok óta tervezi a költözést, szólt is neki h tudjon róla, de mióta érzi hogy közeledik az a nap h elmegy, mindent megtesz hogy közénk álljon. Kijelentette hogy ha elköltözik a barátom nem érdekli ugyanúgy főzni mosni fog rá, gondoskodni fog róla ha tetszik ha nem. A 2 éves évfordulónk előtt felhívott hogy menjek már el vele meg a másik fia új barátnőjével fodrászhoz de barátom nem jöhet. Mondtam neki hogy majd máskor mert ép akkor ünnepeljük az évfordulónk, mire elhordott mindennek hogy nézzek magamba, és hogy ennyibe veszem őket. Majd rám nyomta a telefont sírva , és elterjesztette hogy kiosztottam őt. Nem rég mikor ott voltam hétvégén, ( neki a vasárnap szent) , nem éreztem jól magam, pihentünk a barátommal. Elkezdett ordítozni hogy kész a vasárnapi ebéd menjünk le. Mondtuk hogy majd később. Erre úgy megsértődött hogy azóta nem szól hozzám. A napokban pedig egy közösségi oldalon nyilvánosan kiírt rólam dolgokat hogy én képtelen vagyok alkalmazkodni, megalázom őt és miattam megy el a fia ami borzasztóan fáj neki. Ebből persze családi botrány lett mert a szüleim is megharagudtak rá. Régebben előfordult olyan is hogy felhívta anyámat és neki panaszkodott rólam. Állandóan sajnáltatja magát, és azzal dobálózik hogy fiatal csitri vagyok hozzá, és nem tisztelem őt. Már a másik fia új barátnőjét is ellenem fordította. Nem tudom mit tegyek , nem bírom már ezt.Barátom kiáll értem maximálisan, de tudom hogy fáj neki hogy állandó balhé van az anyjával. 19.L
2014. márc. 11. 09:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

A vasárnapi ebédet illetően teljesen igaza volt. Dolgozik vele, az a minimum, hogy amikor kész, leül a család és együtt eszik. Ha TE nem érzed jól magad (ez előfordul), akkor vagy nem mész hozzájuk fertőzni őket, vagy elnézést kérsz és lepihensz, de a barátod lemegy és a családjával kajál. A te betegséged miatt nem kell kettőtöknek pihenni, megvárni, míg kihűl a kaja, aztán 1 óra múlva elölről kezdeni a melegítést és külön enni a családtól.

Az az igazság, hogy adtál okot arra, hogy azt mondja, nem tiszteled őt. Ez elég nagy sértés volt szerintem.

Te ott vendég vagy, alkalmazkodj, és ha a családhoz akarsz tartozni, akkor viselkedj úgy, pl. egyél velük, még ha kicsit rosszul is érzed magad. Ha meg nem bírsz enni, ülj velük egy asztalhoz, és mondd meg, hogy csak 1 kanál levest kérsz, mert beteg vagy.


Mit tegyél? Gondolkozz egy kicsit, hogy mitől vagy bunkó. Sajnálom, de ez az igazság. A helyedben gyorsan vennék neki egy cserép virágot és bocsánatot kérnék az ebéd miatt. Ezzel szerezhetsz egy jó pontot.

Ha hosszú távon tervezel a barátoddal, ez a jó döntés, mert ennek a hölgynek van akkora befolyása a barátodra, hogy egy idő után megmérgezi a kapcsolatotokat és szétmentek. (Tapasztalat.) A családját nem választhatja az ember... a barátját és barátnőjét viszont igen.

Néha az az egyszerűbb megoldás, hogy bármennyire is fáj, le kell zárni a problémás múltat és tiszta lappal kezdeni más valakivel. Ha nem akarsz így járni, legyél jóban a kedves mamával. Igen, te vagy nehezebb helyzetben, de mégiscsak ő szülte a barátodat, tehát ő van nyeregben. Ahogy mondani szokták, vagy megszoksz, vagy megszöksz.


Az évfordulós dologban nem volt igaza, meg nem is értem, mi köze hozzá, hogy te mikor és kihez jársz fodrászhoz.

2014. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egyszeri alkalom volt hogy nem mentem le. Barátomat pedig küldtem hogy menjen le, de nem akart. Ez pedig nem indokolja hogy ki kell teregetni nyilvánosan hogy gyűlöl engem. Az ő szavaival élve.
2014. márc. 11. 10:50
 13/17 anonim ***** válasza:
57%
Mennyi az a nagyon jó kereset? 20 évesen.
2014. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%
Nehéz nagyon. Nekem a lányom születésnapján a párom testvérei semmit nem fogadtak el semmit. Nem kértek elnézést. Igaz ők utána el is vonultak utána. Azt elhiszem,hogy anyosódnak ez rosdzul esett. Nyilván le kellene ülni és elmondani a közös terveiteket. Lehet csak fél,hogy miből fogtok megélni. Nálunk is volt hasonló amikor a férjemmel össze költöztünk és kiakadtak mind két oldalon,hogy miből fogunk megélni. Elmondtuk párom főállásban én iskola mellett dolgoztam. Amikor fél év eltelt és látták,hogy megélünk az iskolát befejeztem akkor nyugodtak meg.
2014. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Már leültünk vele beszélni erről, de neki az a baja hogy miattam akar elköltözni, hogy a kapcsolatunk jobb legyen, a távolság miatt és ne legyen feszültség.
2014. márc. 11. 12:21
 16/17 anonim ***** válasza:

Lehet élni anyós nélkül is. Bár tény, hogy még fiatalok vagytok és arra is van esély, hogy együtt maradtok és arra is, hogy nincs. Lehet, hogy csak védi, de attól még a nő pofátlan!

Amúgy meg költözzetek össze és ő nem kap kulcsot a lakáshoz. Kötelező ünnepekkor megjelentek mint pl.: szülinap és karácsony azt le van tudva. Hidd el lehet élni anyós nélkül, csak akkor lesz nehezebb mikor jön a baba. Akkor már hátrány, ha nincs nagymama a picinek és nem tud érte rohangálni, de addig nem annyira lényeges karakter a családban. Csak a párodnak lesz rossz, ha hiányzik neki az anyja!

2014. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 MollyQuinn válasza:
Pacsi!! Ugyanez van szerintem beszelgetnunk kene....
2014. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!