Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A tesómmal és a szüleimmel van probléma. A bátyám egy ingyenélő, nem tanul tovább, nincs igazi állása, néha eljár valami alkalmi melókra. Egész életében igazából csak a haverok, a csajok és a fű érdekelték. Semmilyen életcélja nincs. Ennek ellenére a szüleink kérdés nélkül pénzelik az összes hülyeségét.

Én mindig is jobban tanultam, most kezdtem az egyetemet. Mellete dolgozom, és nem rosszak a jegyeim. Nekem viszont szinte könyörögnöm kellett mindig is a pénzért. Soha nem kértem bulizásra egy vasat se, de most diákmelóból éhen lehet halni. Ő otthon lakik, én koleszban. HItelem már van, de nem elég, csak a tandíjra és a kolesza.

Hogyan oldjam meg? Szerintetek csak figyelmetelneség, vagy titokban ennyire utálnak? Pénz van otthon. Vagy csak nem vesznek észre mert nem látnak?


24/F


2012. aug. 16. 11:29
 1/6 anonim válasza:

Nekem is voltak ilyesmi próblémáim viszont sokkal kisebbek, úgy értve hogy pl. a tesóm 5 cukorkát kapott én meg csak egyet, és akkor én mindig megkérdeztem apumat hogy miért van ez...

Tulajdonképpen ő mindig azt mondta, hogy sohasem fogunk tesómmal ugyanannyit kapni...hiszen én jóval nagyobb vagyok az öcsémnél (9 évvel), és még a nemünk is különböző. Szóval én már amúgy is többet kaptam mint az öcsém..életem során...és lesz olyan amikor ő fog kevesebbet kapni, és én soha ne nézzem, hogy ki mennyit kapott. Amit ők nem tudnak megadni, azt próbáljam meg én előteremteni. Bár ez a te esetedben mind más...az is lehet, hogy csak neked tűnik így, de szerintem mindenképpen próbálj meg higgadtan beszélni erről a szleiddel, és mond el mindezt nekik is. Bocsi, ha valami értelmetlent mondtam volna..:)

2012. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
24 éves vagy, téged sem kell már eltartaniuk! A családot nem ismerjük, nem tudhatjuk miért kap a tesód többet, de nem irigylem a szülőket, két felnőttet kell támogatniuk.
2012. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A különbség csak annyi, hogy én a jövendőbeli karrieremet alapoznám meg, a bátyám viszont csak teng-leng az életben.
2012. aug. 16. 11:49
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
És azért tartsanak el 28 éves korodig? Hát érdekes a felfogásod. Örülj neki ha bármivel is támogatnak (ott lakhatsz, ehetsz, kapsz pénzt), de ne legyen már elvárás egy felnőtt embertől, és ne követeld rajtuk hogy te mért nem kapsz vagy mennyit kapsz. Örülj neki hogy tanulhatsz és bármilyen szinten támogatni tudnak. Nekem nem lenne pofám felnőttként a szüleimnek azt mondani, hogy bezzeg XY többet kap.
2012. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy ha nem kérnék, akkor észre se vennék hogy éhenhaltam. Nagyon vacak érzés minden hónapban menni, hogy bocsi, de 350 ftos órabérrel, heti 5 nap suli mellett nem tudok annyit keresni, hogy mindenre jusson.

Nekem is kellemetlen kérnem, de nem tehetek mást. Nagyon kellemetlen minden ezresért kuncsorogni. Meg kicsit dühítő látni, hogy a bátyám ennek a többszörösét szórja elkoktélokra a diszkóban...és nem a saját keresetéből, mert azt telefonra meg ruhákra költi.

Szóval nem az a baj hogy nincs pénz a családban, adnak is, csak egyszerűen elfelejtenek.

2012. aug. 16. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szüleiddel.Gyanítom úgy hiszik,hogy te életre valóbb vagy,mint a testvéred és meg tudod keresni a pénzt,amire szükséged van.Szólj nekik,hogy annyira még nem vagy profi,pedig igyekszel.
2012. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!