Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Àllamilag támogatott nappali tagozatos diâk vagyok, a szüleim kijelentették, hogy bàr anyagi helyzetük megengedné, mègsem fizetik az utiköltsègeket, ès a laptopjukat sem hasznàlhatom, amin a kiadott iskolai feladatokat végezném.
2013. dec. 1. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi az utiköltséged? Más PC nincs otthon, amit tudnál használni?
2013. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérj kollégiumi elhelyezést. A könyvtárban meg van olyan gép, amit a tanulók használhatnak.

Közben gyüjtesz pénzt é veszel egy használt gépet.


Mivel indokolják a szülök, hogy nem fizetik neked a költségeidet?

2013. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért tettek ilyen kijelentést? Csak úgy, vagy belenéztek az etr/neptun-odba és az eredmények láttán döntöttek így?
2013. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Iskolai feladatokat én is a könyvtárban csináltam meg..


Utiköltség..az mennyit jelet neked? Diákmelóval amúgy simán össze lehet szedni...


Miért jelentették ezt ki?



/Van egy másik lehetőség, de ezt nem tanácsolom...ugye rokontartásért peperelheted őket, mert elvileg!! Amíg nappalin tanulsz támogatniuk kellene..de szerintem azzal hogy fedelet ételt kapsz, es nemkell rezsit fizetned ezt ki is merítik... Viszont fura, hogy pont az utazási ktg-et nem állják...)


Nincs olyan nagyszülőd aki tudna ebben támogatni?

2013. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy elfogadod, nem nagyon tehetsz mást. Ők így döntöttek és kész. Ha jól tanulsz, az ösztöndíjból tudsz bérletet venni.

Nyáron majd vállalj diákmunkát, és akkor a következő tanévre már tudsz venni magadnak egy laptopot. Egyébként is jobban jársz hosszútávon , ha lesz sajátod, és nem velük kell közösködnöd.

Szerintem csak azt akarják, hogy kicsit nőjön a felelősségérzeted, és teremtsd meg magadnak a dolgokat. Mivel már főiskolára/egyetemre jársz, már bőven abban a korban vagy, hogy ugyan támogathatnak a szüleid, de egyáltalán nem elvárható tőlük, hogy mindenben!

2013. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen ezt teheted s amikor elvégzed s jól keresel, ők pedig megöregednek s látni akarnak, azt válaszolod hogy nem mész el hozzájuk, mert nem támogatod a saját odautazásod költségét, stb.
2013. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Kérhetsz rokontartast bírosági úton . És menj koliba
2013. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó tanuló vagyok, azt mondtàk kevés hàzimunkàt végzek, szinte mindennap 7 utàn érek haza de mindig én mosogatok, és heti 2* kitakarítom az egèsz lakàst, mondtam nekik, hogy a suli mellett nincs időm pl főzni, és ez kiverte nàluk a biztositèkot.
2013. dec. 1. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!