Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti költöznétek?

Ti költöznétek?

Figyelt kérdés

párommal most várjuk a második babát jövőhónapra.

jelenleg az anyjávval élünk egy olyan lakásban, ami 2 részes, külön háztartásunk van csak a fürdőszoba és wc ami közös.

rezsibe beszállunk mi is, de anyós már nem tudja hol a határ. Szó szerint éjjel-nappal bejár rendezkedni, amit nálunk lát, azt tudja másnap az egész utca,kihasználja hogy ennyire belelát és szólhat az életünkbe, és ami a legszomorúbb már párom is tanácstalan, hiába kérte ezerszer hogy fejezze be a viselkedést, semmit nem hat rá.

Együtt él az alkoholista új hapsijával aki szintén nem tud minket elviselni...

Lenne egy olyan lehetőség, hogy odaköltözünk párom apjához, 3 szobás ház, kb. 3 hetente járna haza 1 hétvéére, de ő is iszik, igaz csak mértékkel. Viszont sokkal több lenne ott a rezsi,és átbeszéltem párommal mi lenne a jó ill. rossz ha odamennénk. egyrészt nyugodtabb lenne a környezet anyósék felől, nagyobb lakásban jobban elférnénk, elvére párom gyerekkorától ott nőtt fel.

a rossz oldala az lenne, hogy szemben lakik párom nagyanyja, aki totál ugyanolyan mint anyós...a szomszéd pedig egy igazi élő piac, minden percben azt nézi mindig ha ott vagyunk, mit beszélünk, mit csinálunk stb..a másik rossz pedig párom az egyik nővérével tavaly óta nem beszél, viszont ők már jelezték hogy érdekli őket a ház őket illető része. Szóval az sem lehetetlen hogy majd idővel kellene nekik fizetni az ottlakásért, bár így is lesz egy kis vita ha odamennénk. Sajnos saját ház nem megoldható egyenlőre, mert nem szeretnénk elkapkodni, és olyan házat venni, amire évekig kell költeni.

Ti mit tennétek ebben az esetben?


2014. márc. 24. 07:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Hmmm ez nehéz ügy.A párod nevére is van íratva hivatalosan a ház vagy csak benne vagytok és egyszer majd ha az idős tulajdonos meghal mennetek kell belőle?Mert ha igen én tuti nem laknék ott tovább az anyóssal.Inkább kicsit szűkebbre húznám a gatyaszárat dehogy így éljek....
2014. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha egyszer anyósnak van jövedelme (mert végülis úgy tűnik) képes magát ellátni, akkor miért kellene a fia családjával laknia? Én megmondanám vagy viselkedik, vagy nézünk neki egy garzont albérletbe és költözhet oda. De nehogy már nektek kelljen a saját lakásotokból kiköltözni.
2014. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
le van százalékolva rossz a látása, de amit nem kéne azt meglátja.....egyébként itt és a környéken a házakat eladják, albérlet pedig nagy ritkán ha van, nagyon drága.
2014. márc. 25. 11:25
 24/25 anonim ***** válasza:
Szerintem keressetek egy olcsó albérletet. A babának is jobb lenne így.
2014. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Van egy "kis" ház, 2 millióért adják, szoba konyha fürdő folyosó megvan, és az udvaron van még egy épület, ennél talán kicsit kisebb, ha ez összejönne, akkor a kisebbiket le lehetne bontani, és építeni a másikhoz.
2014. júl. 7. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!