Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak ezután anyukámnak?...

Mit mondjak ezután anyukámnak? Rájuk nyitottam. És ti kihez költöznétek, apa vagy anya?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és a szüleim válófélben vannak, állítólag anyukám azért akar elválni, mert apa sokat dolgozik, és nem foglalkozik vele eleget, most is pl. már 4 napja nem volt itthon, mindig más városban van. Legtöbbször csak anya meg én vagyunk itthon. Tegnap este kb. 11-kor mentem aludni, utána hallottam még, hogy anya kimegy az udvarra, gondoltam csak cigizni, mert a házban azt nem lehet. Aztán kb fél órával utána még fent voltam, nem tudtam aludni mert nagyon fájt a fejem és kérni akartam tőle gyógyszert, ezért bementem hozzá, mert még nem aludt, mert szólt a tv. És ott láttam őt meg egy másik férfit, aki nem tudom ki, hogy éppen együtt voltak... Gyorsan szó nélkül ki is mentem, inkább visszafeküdtem. Ők nem jöttek ki akkor utánam, reggel meg mikor felkeltem már elment anyu dolgozni, de nemsokára, délután megjön. Fogalmam sincs most mit mondjak neki, nem tudom szóba hozza-e, de mi van ha igen? Nem tudom mit csináljak most ezzel amit láttam.. Gondolom ez az oka hogy válnak, nem apa munkája. Eddig nem is voltam benne biztos, hogy tényleg elválnak, mert csak anya akarta és csak beszéltek róla, de mostmár szerintem akkor biztos.. Anya megcsalja apát.. És ha elválnak és külön fognak élni én kihez menjek? Ilyenkor én döntök? Anya számára egyértelmű hogy vele maradok és nem is engedne el magától.. De én nem tudom hogy vele akarok-e maradni. Vele sokmindent meg tudok beszélni de apával én olyan jól elvagyok és szeretem és vele hülyéskedünk mindig. Nem tudom elképzelni nélküle az életem, bár tényleg nagyon keveset van itthon. De anyára meg haragszok, mert megcsalta apát. Nem hiszem hogy ez volt az első. Lehet hogy mindig ez volt mikor éjjel kiment? Fogalmam sincs mit csináljak, segítsetek..
2013. jún. 28. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szólsz édesanyádnak, hogy az ilyen szitukban zárja be az ajtaját a szobának.A szüleid kapcsolatát pedig úgy sem tudod teljes mértékben megérteni. Ezen ne is filózz. Nehéz elfogadnod, ha elválnak, de sokan megteszik. ha már konkrétan beszélnek neked is a válásról, te is megbeszélheted velük, milyen gondjaid vannak a folytatással az együttélésnél.
2013. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Véleményem szerint nagyon sok olyan dolog áll a válásuk hátterében amiről nem tudsz, és nem akartak neked elmesélni, hogy ne "ábrándulj ki" egyik szülődből sem. Nem tudhatod, hogy apukád ténylegesen éppen dolgozik már 4 napja egy másik városban, vagy esetleg más nővel van. Nem hiszem, hogy a szüleidnél megcsalásnak számít már, hogy anyukád mással volt, hiszen anyukád sem kockáztatna ekkorát, hogy szinte előtted visz be mást a házba és a szobájába. Ne ítélkezz a szüleid felett, hiszen sok mindent nem tudsz. Lehet, hogy apukádnak már fél éve szeretője van, lehet, hogy nem. Lehet, hogy anyukád volt a ludas és neki volt szeretője..de lehet, hogy nem. Lehet, hogy megbeszélték apukáddal, hogy mivel válófélben vannak, akkor mindenkinek megengedett az új partner. Előfordulhat, hogy egyébként már fél éve, esetleg évek óta mással élnek szexuális életet, van is valakijük, csak miattad titkolták..

Kiábrándító, de ez a rideg valóság. Csak azért írtam le neked ezt, mert sosem tudhatod mi áll a dolgok mögött, mert csak a te helyzeted, lelkedet szeretnék megkímélni.

Szerintem ha hazaért anyukád, ülj le vele, és kérdezd meg mi ez az egész. Biztosan őszintén el fogja mesélni, és magyarázatot fog adni.

Kitartás!

2013. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Én 14 éves fejjel azt választanám akivel jobban kijövök, és akitől nagyobb tartásdíjat kapnék, nem utolsó sorban át kell gondolni azt is hogy egy szem gyerek vagy, így biztos hogy rád hagyna anyukád vagy apukád mindent. Hacsak nem lesz anyukádnak még egy gyereke most már

Abból kiindulva hogy Apád dolgozik rengeteget, rámenne a gyerekkorod elzüllenél a magányba, és ez nem lenne jó szempont, ha csak nem változtat a munka mennyiségén

Anyukád viszont többet van veled, de el kell viseld majd az esetleges mostoha apád..


Én megmondanám neki hogy csalódtam benne, és ha a válásnál választanom kell, biztos hogy nem Te leszel az anyu.

21/F

2013. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Húú.. ez nagyon nehéz. Arról a bíróság dönt majd, hogy te kihez mész. Az esetek súlyos többségében az anyának ítélik a gyereket, de mivel te már nem vagy pici, így elképzelhető, hogy a bíróság figyelembe veszi a te akaratodat is. Anyukád valószínűleg nem fogja szóba hozni, ha neki kellemetlen, akkor azon lesz,hogy ne is beszéljetek róla. Szerintem ettől függetlenül beszéld meg vele. Hogy mi a valódi válóok: az új férfi, vagy tényleg apád munkája. Elképzelhető, hoyg az egyik indukálta a másikat. Apád sokat dolgozott --> sokat volt fáradt, keveset volt otthon --> anyukád meg nem megbeszélte vele a helyzetet, és esetleg módosítottak valamin, hanem keresett mást. Kettőn áll a vásár, olyan nincs, hogy csak azért válunk, mert a másik a rossz. A válásért anyukád éppúgy felelős, mint apukád. Egyébiránt az is lehet, hogy a válás eltervezése után jelent meg a férfi, ki tudja. Beszélj anyukáddal, vagy ha vele nem lehet, akkor valaki megbízhatóval, mert egy gyereknek maga a válás is nehezen feldolgozható téma, pláne a szerető. Esetleg kérd pszichológus segítségét. Mindenképpen beszélj valakivel, és keress egy támogató társat: rokont vagy barátot, aki melletted áll a bajban, akivel meg tudod osztani a problémáidat, mert lehet, hogy a szüleiddel nem fogod tudni.
2013. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Semmit, ha felhozza, akkor megbeszélitek.

Ha apukád ennyit dolgozik, akkor hogy költöznél hozzá? Hetente 1-2x találkoznátok az jó lenne? Szerintem ha elválnak, akkor maradj anyukádnál.

Maximum azt tudod csinálni, hogy megkérdezed anyukádat, hogy tudja-e apukád a másik férfit, és nyomatékosan megkéred, hogy ha nem, akkor ne titkolózzon, meg hazudozzon mert ez nem példamutatás, és, hogy nem akarsz apukádnak rosszat. Többet nem tehetsz, hiszen ez nem a te dolgod. De megértelek, sok sikert!

2013. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Fogalmad sincs hogy miért van anyukádnak valakije, nem is értheted. Lehet hogy apád már évek óta rá sem néz, hozzá sem ér, nem tudhatod mi van köztük. Mivel anyukád még fiatal, szüksége van a testi szerelemre is, amit valószínű apádtól már nem kap meg, amit leírtál abból nagyon úgy tűnik. Ne hozzál szóba semmit, majd ő közli veled ha akarja, és jónak látja. Nincs ezen mit szóba hozni, ha válni akar majd veled is megosszák ha eljött az ideje.
2013. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj anyukádra. Nem tudhatod, hogy mi történt, nagyon is elképzelhető, hogy apukád viselkedése is közrejátszott, hogy más is bejött a képbe. Azt sem tudhatod, hogy apukádnak van-e valakije. A gyerekeknek nincs joguk bírálni a szüleik életét, olyan keveset látnak belőle. Fogadd el, hogy így történt, valószínűleg egyikük sem így képzelte el a házasságot.


Ha apukád keveset van itthon, akkor valóban jobb lenne, ha anyukáddal maradnál, és azt a kevés időt, amikor itthon van, apukáddal tölthetnéd.


Szerintem jobb lenne megbeszélni a dolgot, mikor anyukád hazajön. Én valahogy így kezdeném:

,,Anyu, szeretnék beszélni veled valamiről. Tegnap este nagyon fájt a fejem, és bementem hozzád gyógyszert kérni, de megláttalak valakivel."

Szerintem ha jó a viszonyotok, akkor biztosan meg tudjátok beszélni.

Tudom, hogy rossz, én 13 voltam, mikor a szüleim elváltak, hasonló okokból- apu nagyon sokat dolgozott, és nagyon keveset láttuk-, mégis normális ember lett belőlem :) Próbáld elfogadni, hogy ők is emberek, és csak boldogok szeretnének lenni. Kitartást!

2013. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne mondj neki.

Hogy hova akarsz költözni, neked kell tudnod.

Ha ez segít: mi apukánkhoz költöztünk.

2013. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem hittem, hogy ennyi lesz ilyen hamar. Fent nem részleteztem annyira. Apukám sosincs itthon, mikor mégis, akkor meg mindig velem van, nem anyával. Én nagyon szeretek vele lenni, mindig hülyéskedünk, ő olyan mint én és ezért nagyon jól kijövünk. Hétvégén ha itthon van akkor mindig elmegyünk kirándulni meg ilyenek. És tudom, hogy neki nincs senkije. Vele az a gond, hogy nem egy érzelgős, romantikus tipus. Szóval anyával sem romantikáznak sose, nem beszélik ki a dolgaikat, ha beszélnek, akkor csak a pénzről. Apa kicsit olyan, mint egy nagy gyerek, nem sok mindent vesz komolyan, és neki biztos nincs másik nője, szerintem nem is nagyon akar, mert ő egyszerűen ilyen, látszik rajta, hogy nem nagyon vágyik szerelmi kapcsolatra, meg nincs is ideje. Tényleg állandóan dolgozik, de szereti is a munkáját. Anya viszont ponthogy egy olyan személy, akinek fontos a romantika és kell neki valaki akivel beszélget meg aki szereti, aki érezteti is vele, hogy szereti. Apa nem mutatta valami nagyon a szeretetét, de attól még tudom hogy szereti anyát. És mindig mindent megtesz neki és segít és hétvégén házimunkát is csinál, takarít meg főz meg minden, pedig anya nem kéri rá, de azért csinálja hogy anyának ne kelljen és pihenhessen. Ha veszekednének akkoris mindig elfogadja ha anyának van igaza, mégha nem is, mert nem akarja idegesíteni. Apa jó anyával, csak nem igazán romantikus, nem mondja neki hogy szereti meg nem olyanok mint más szülők. pl. sosem csókolóznak, sosem csinálnak olyanokat, mint a tényleg szerelmesek. Meg ők szerintem az ágyba sem igazán vannak együtt úgy.. Meg aludni is így tökre az ágy 2 szélén szoktak. Igazából én belőlük is kiindulva nem gondoltam, hogy ennyi idősen szokták még csinálni a felnőttek, mert amúgy nem olyan fiatal már anya se, ő 44 éves. És nem vagyok egyke, van egy tesóm, de ő már nagy, 21 éves és külföldön tanul és nem igazán beszélünk. Na szóval anyának biztos szüksége volt arra, hogy valaki szeresse gondolom ez a férfi az, és akkor már így értem, hogy kb 1 éve miért viselkedik kicsit máshogy. Előtte soha nem ment el senkivel, tényleg soha, aztán 1 vagy másfél éve már minden hétvégén elmegy a "barátnőivel" akik nincsenek is. Vagyis én még sosem láttam egy barátnőjét se. Én szinte biztos vagyok benne, hogy ő átveri aput. Megcsalja és apa nem tud róla. Meg apa nem is akar elválni csak anya, de ő minél előbb, apa meg csak azért megy bele, mert anya ezt szeretné, de neki (apának) ez látszik hogy rossz, és nem is akarja. Ezért izélnak hogy mi legyen, mert csak anya akarja. Én meg azért tudom, mert anya mondta hogy milenne ha elválnának. Oknak csak azt mondta, hogy apa sokat dolgozik és nincs velünk. Szóval én akkoris egy kicsit haragszok anyára.. Azt meg hogy rányitottam nem akarom vele megbeszélni. Nem igazán szoktunk vele ilyenekről beszélgetni. Mondtam, inkább apára hasonlítok és nem igazán szoktam megbeszélni az érzéseim. Max a barátnőmmel de ő nem tud semmi értelmeset mondani erre az egészre.
2013. jún. 28. 14:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocs amúgy hogy ilyen sokat írtam, remélem azért valaki elolvassa. Még annyit, hogy arról hogy rányitottam meg végképp nem tudnék beszélni. Nem tudom, hogy ez nekik vagy nekem a cikibb.. Kínos lenne erről beszélni vele. Meg nem is akarok. Szerintem ő sem hozza szóba, de nekem ennek a tudatában még az is fura érzés ha egy légtérbe kerülök vele. Ez olyan.. nem is tudom, én sosem láttam így őt de ha még apával lenne.. de ez más.
2013. jún. 28. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!