Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van mindenki ilyen...

Miért van mindenki ilyen rossz véleménnyel az anyósáról?

Figyelt kérdés

Én örülnék, ha élne az anyósom, más meg szídja mint a bokrot...

És tudom, hogy az én szüleimmel sem könnyű, de a párom szereti őket, a hibáikkal együtt.


2014. márc. 24. 07:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
én a 2. házasságomban élek... első házasságomból anyósékkal a mai napig tartom a kapcsolatot, nagyon szeretem őket, fantasztikus emberek! :) tehát soha semmi rosszat nem mondtam róluk.. sőt.. :) jelenlegi anyósom: hááát ő meg akarta akadályozni az esküvőnket is, pedig hidd el soha semmit rosszat nem tettem ellene... csak épp "nem ilyen nőt" képzelt el a fiának... (tipikus olyan anya, akinek tök mindegy ki a fia barátnője felesége, senki sem elég jó.. egyedüli gyerek a férjem) igaz ha találkoztunk megadtuk egymásnak a tiszteletet, elvoltunk, de ezen kívül soha nem kerestem a társaságát... na ez most változott meg, amikor az unokát várjuk :) most már én se vagyok olyan rossz :D sőt, azt se tudja hol segítsen :) szóval igazából most már rá se tudnék semmi rosszat mondani... :) szóval én nem szidom őket...
2014. márc. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

Nincs mindenki rossz véleménnyel az anyósáról.


Viszont sok meny odaköltözik hozzá és utána elvárja, hogy az anyós úgy éljen, ahogy a menynek tetszene - és ez érthetö módon nem megy.


Ezen kivül sok anyós nem tudja elengedni a ggerekét, és emiatt is sok konfliktus van.


Ha az anyós IS, meg a meny IS értelmes ember, akkor nincs probléma, ha legalább az egyik nem az, akkor folyamatos veszekedés lesz belöle.


Nekem az elsö anyósommal soha nem volt veszekedés, pedig 5 évig laktunk nála (egy szoba a mienk, a többi helyiséget közösen használtuk), néha volt véleménykülönbség, de azt is megbeszéltünk veszekedés nélkül.

A második viszont nem volt hajlandó tudomásul venni, hogy én is a családba tartozom, és annak ellenére, hogy a mi házunkban külön lakásban élt, folyamatosan bejárkált hozzánk, akár éjszaka is. (Amíg nem zártuk be az ajtót, hogy ne tudjon bejelentés nélkül átjönni.) Vele napirenden volt a vita, kötözködés - szóval van ilyen is.

2014. márc. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%

Mert kötelező! A legtöbben nem akarnak alkalmazkodni egymáshoz. Amit az anyós mond, az nem lehet segítő szándék, csak kötözködés. Egy fiatal különben is jobban tud mindent az idősebbnél.

Az én anyósom is sokszor mondta el véleményét, amit meghallgattam és vagy megfogadtam vagy nem. Néha utólag jöttem rá, hogy okosabb lett volna ráhallgatni.

2014. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos már az én Anyósom sem él (tavaly szeptemberben halt meg), de amíg élt, nagyon jó volt a kapcsolatunk, olyan volt, mint egy igazi, jó barátnő.

Úgyhogy az a megfogalmazás, hogy "mindenki", nem helytálló.

...de a kérdésre is válaszolva, talán azért, mert "trendi" utálni, szidni, nem egyetérteni velük...

2014. márc. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem mindenki. Igaz, soha nem laktunk együtt. De a feleségem szülei mindketten nagyon rendes emberek voltak, mindenben segítettek, szinte többet köszönhetek (köszönhettem) nekik, mint saját szüleimnek. Néhai anyósom nemcsak velem, mint vejével, de a menyével is jó viszonyban volt, soha semmi rosszat nem mondott rá. Valószínű, hogy ahol ellenkező a családi helyzet, ott inkább arról van szó, hogy az "anyós" nem tudja elengedni a saját gyerekét.
2014. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Csak azért, mert neked volt szerencséd egy jó anyóshoz - aki, miután már nem él, az olyan ember szemében, mint amilyen te is vagy, egyre jobbá lesz és egyre szebbé, ahogy telik az idő -, ez nem azt jelenti, hogy más ember (és nem mindenki!) nem szidhatja, mint a bokrot és teljes joggal.


A másik: a te szüleiddel való együttélés és a te szüleidről, a te anyukádról, mint anyósról való vélekedés nem a te reszortod, hanem a párodé. Kíváncsi lennék arra, hogy ő mit írna ide ...lehet hogy már írt is? Éppen oda, ahol az anyósokat ütik-vágják?


Egyébként annyi rossz anyós van, ahány rossz anya. Mert aki a gyermeke házastársával gonoszul bánik, az a gyerekének sem volt jó anyja. Ezt csak a társadalmi előítéletek és az egyéni, erősen torzító látásmód szereti hinni.


Az önző és birtokló, kontrolláló ember nem lesz más, csak azért, mert a gyerekével szemben aljas és önző vagy annak a párjával. Csak másként adja elő az aljasságot és az önzést.

2014. márc. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
27%
Na az én anyósom elviselhetetlen!!! 60 éves de úgy csinál mintha lenne vagy 90! Ugyan külön házrèszben élúnk mégis megőrülök tőle! Iszonyú koszos igénytelen és bunkó! Nem ismeri kérem és a köszönöm szavakat! 3éve elünl együtt azóta ő nen volt boltban nem fürdött és sorolhatnám! Állandóan átjön hozzánk ha nem vagyunk itthon és ellop mindent egy ideje zárunk mindent ettől teljesen kivan :) állandóan direkt bosszant! Nem tudom lehet van valami pszihés problémáha de hogy nem 100as az tuti!
2014. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a mai fiatalokban már sokszor nincs meg az idősebb generáció felé való tisztelet. Gyakran a saját szüleikkel sem jó a kapcsolat, így meg nehezen várható el hogy egy idegent tiszteljenek. El kell fogadni, hogy van generációs szakadék, amit nekünk fiataloknak kell kezelni, alkalmazkodni hozzá, mert az idősek már nem tudnak/fognak.

Azokat a fiatalokat valóban nem értem, akik odaköltöznek anyós nyakára, és elvárják hogy hozzájuk alkalmazkodjon az idősebb.

Régen nem volt ennyi öregotthon, nem volt ennyi magányos idősember, sajnos változik az értékrend.

2014. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj. Én egy kedves, aranyos nő vagyok. Tényleg, kis halk szavú, alkalmazkodó, jószívű és imádok szeretni. Az előző párom anyukáját imádtam, sokat beszélgettünk interneten is, hívott akkor is menjek, ha nincs otthon a fia és én mentem, együtt sütöttünk-főztünk, stb. A kapcsolatnak sajnos vége szakadt, én elköltöztem egy másik városba, a beszélgetések megritkultak de még mindig írunk egymásnak legalább havonta.

Na ehhez képest a mostani egy banya. Nem érdekli senki és semmi, neki legyen jó, a többi meg le van tojva. Kioktat, "majd én megtanítalak főzni, sütni", egyébként meg nem is tud... Mindent jobban tud, okoskodik. Beleszól az életembe. Illetve beleszólna. "Ne menj haza, miért mész haza, miért ekkora palacsintát sütöttél, minek alszol hétvégén 9-ig," Szóval az agyamra megy. Ezek mellett meg amúgy rendkívül buta. Semmi nem érdekli csak a férfiak meg a szex. Csak arról tud beszélni, hogy neki "hapsi kell". Irritál a stílusa a megnyilvánulásai, ha tehetem, kerülöm vele találkozást. Nem azért utálom, mert ő az anyós, hanem azért, amilyen ember.

Szeretném a hibáival együtt, hiszen azok mindenkinek vannak, ha mit tudom én, feledékeny lenne vagy ilyenek, de ha valaki egy büdös bunkó, az szerintem nem olyan hiba, amivel együtt kell szeretni.

2014. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk pl apósom volt a hangadó. Sosem éltünk együtt egy percet sem, de mindig tudott mindent jobban, hogy mit és hogyan kellene csinálnunk. (pl lakásfelújításkor) Meghallgattuk, elfelejtettük gyorsan. De voltak viták abból hogy nekem mikor kellene gyereket szülnöm és hogy eddig miért nem tettem (önző dög, stbstb). Anyósom meg nem mondott neki ellent sose, így vele se lettünk barátnők. Amikor apósom meghalt, normalizálódott a helyzet. Anyós jött rendszeresen, én meg nem akadályoztam meg, hogy lássa az unokáját. Kis távolságtartással, de jobb lett a helyzet. Csak előző 10+ évet nehezen felejti az ember...
2014. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!