Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ilyenkor kinek a...

Szerintetek ilyenkor kinek a szava számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzet az, hogy május 10.-én férjhez megyek. A probléma a vacsoránál van. A párommal svéd asztalos vacsorát szerettünk volna (a levest kihozzák, a többi svédasztal). A szülők felesbe fizetik az esküvőt. Anyósom szerint úgy lesz minden ahogy mi akarjuk (persze eddig mindenbe beleszólt, és úgy is lett) A svéd asztalról is lebeszélt minket. Párom azt mondja legyen meg az öröme, meg hogy hát az ő pénzükből is van. De basszus a mi esküvőnk! Anyumék is adnak tanácsokat, de nincs ez a megfelelési kényszer úgymond! Páromnak pl ha van egy véleménye és az anyja mást mond, hirtelen az tűnik jónak! Nagyon hálás vagyok az anyósoméknak is hogy segítenek és amúgy jó is a kapcsolatunk de ez kiakaszt! Most így két héttel esküvő előtt jött fel bennem megint ez a svédasztalos téma! Nem akarok és nincs is jogom ilyet gondolni/mondani, de az fogalmazódik meg bennem hogy így nem kell a pénzük ha úgyse az lesz amit szeretnénk! Szerintetek jogos hogy az életben egyszer lévő esküvőmön az legyen amit szeretnék?
2014. ápr. 27. 22:18
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
85%
Az diktál aki fizet, az mindig mindenhol így van. Ti elfogadtátok, hogy fizessék így annak következményét is vállaltátok.
2014. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
80%
1 héttel az esküvő előtt nem ugyan mindegy már? Gondolom, minden le van foglalva, talán teljesen ki is van fizetve... nem most kellene ugrálni!
2014. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
93%

Jogos, de ha nulla beleszólást akarsz, akkor nem szabad hagyni, hogy bárki is beszálljon, sajnos ez van. Valójában saját maguknak finanszírozzák a ti esküvőtöket, a lényeg, hogy ők megfeleljenek a vendégeknek, nem az, hogy ti mit akartok.

Jó, biztos vannak olyan szülők, akik csak odaadják a pénzt, aztán a fiatalok kezdjenek vele, amit akarnak, de én még erre nem nagyon láttam példát.

2014. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
41%
Másodiknak teljesen igaza van, most hogy nagy részét kifizették kitalálni, hogy nem jó irtó nagy taplóság a részedről. Miért nem rendeztek akkora esküvőt amit tiketten ki tudtatok volna fizetni. Tudod más far.ával könnyű a csalánt verni.
2014. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
53%

"A szülők felesbe fizetik az esküvőt."


Miért ne TI fizetitek? Ha már a TI esküvőtök. És akkor ti döntitek el, hogy mi legyen.

2014. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
67%
A vőlegényed kell meggyőznöd,hogy beszéljen az anyjával.Sok boldogságot!
2014. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Cateringes cég csinálja a kaját, szerdán megyünk megint beszélni velük, előleg kivan fizetve, a többi esküvő után. A főnök jófej, rugalmas! Kiállni magamért, magunkért sosem késő! De nem csak ezen van a hangsúly, hanem hogy párom is kiállhatna mellettem! Ha meg azt mondanánk hogy akkor ne legyen esküvő menne a sírás-rívás. Ja és az én szüleim ilyenek, mert vslószínű egyszer lesz esküvőm! Ettől függetlemül nem vagyok egy elkényeztett p.csa!
2014. ápr. 27. 22:28
 8/49 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező esküvő még lehet lakodalom nélkül is ha nem telik rá, sőt még gyűrű sem kell ha nem telik rá, a szertartáshoz.

Szóval ha akarnátok megoldanátok ti a saját pénzetekből.

2014. ápr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
66%

Szóval még köszönjék meg hogy fizethetik és ott lehetnek az esküvőn?


Na te is jó menny majd anyós leszel, reméljük lányod lesz csak.

2014. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
78%

Azért az fura, higy még most is ezen megy a problémzás.

Az oké, hgy nem bizos, hogy kifizettétek( nálunk az esemény után kellett)

De 28- án a 10-i Esküvőre az étterem már megrendelte a hozzávalókat ( ugye a létszám véglegesítése már csak a végső főzésnél számít, és a dragább, és kényesebb élelmiszereknél..

Tehát hogy gondoljátok, azt hogy most változtattok?


Alapból a pár döndt..de igazából az, aki fizet...

Visnt nem értem, hgybha azt mondta az anyósod, hgy úgy lesz, ahgy ti mondjátok,akkor miért nincs űgy.

Ezt a párodnak kellene lerendezni, de nem teszi

Hidd el, még nagy gondok lesznek najd, ha nem változtat..


Az elején kellett volna gondolkodni azon, hogy mivel jár, hogy ők fizetnek..


Pl nálunk is beszálltak az én szüleim...tullképp a vacsi összegét kaptuk tőlük

De úgy, hogy elmondták,mennyit szánnak, ha kell adják most,mha nem kell, akkor a menyasszonytancba dobják be...

Végül most fel evvel kesőbb kaptuk meg;-) eddig húztuk, mert nekünk nem kellett, mármint nincs konkrét terv ele, ez a tartalékunk..most pedig ingyen le tudták venni apránként a számláról...

Nekünk így nyílvanvaló volt, hogy ők azt ajándéknak adják, nem ugy, hgy mostnakkor mi fizetjük ezt vagy ezt.. Így tenyleg nem szólatk bele semmibe, csak tanácst adtak

2014. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!