Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ilyenkor kinek a...

Szerintetek ilyenkor kinek a szava számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzet az, hogy május 10.-én férjhez megyek. A probléma a vacsoránál van. A párommal svéd asztalos vacsorát szerettünk volna (a levest kihozzák, a többi svédasztal). A szülők felesbe fizetik az esküvőt. Anyósom szerint úgy lesz minden ahogy mi akarjuk (persze eddig mindenbe beleszólt, és úgy is lett) A svéd asztalról is lebeszélt minket. Párom azt mondja legyen meg az öröme, meg hogy hát az ő pénzükből is van. De basszus a mi esküvőnk! Anyumék is adnak tanácsokat, de nincs ez a megfelelési kényszer úgymond! Páromnak pl ha van egy véleménye és az anyja mást mond, hirtelen az tűnik jónak! Nagyon hálás vagyok az anyósoméknak is hogy segítenek és amúgy jó is a kapcsolatunk de ez kiakaszt! Most így két héttel esküvő előtt jött fel bennem megint ez a svédasztalos téma! Nem akarok és nincs is jogom ilyet gondolni/mondani, de az fogalmazódik meg bennem hogy így nem kell a pénzük ha úgyse az lesz amit szeretnénk! Szerintetek jogos hogy az életben egyszer lévő esküvőmön az legyen amit szeretnék?
2014. ápr. 27. 22:18
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Nem utolsó! 10/12
2014. ápr. 27. 22:41
 12/49 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom mégegyszer a gyengébbek kedvéért! CSAK MAGAMBAN GONDOLKOZTAM ÉS KIKÉRTEM A VÉLEMÉNYETEKET! Egy rohadt szóval se hisztiztem anyósomnak vagy bárkinem 2héttel esküvő előtt!!!
2014. ápr. 27. 22:44
 13/49 A kérdező kommentje:
Ja és én hülye azt hittem tényleg úgy lesz ahogy mondják, mert az én szüleim nem is szólnak bele!
2014. ápr. 27. 22:46
 14/49 anonim ***** válasza:
71%

Ott az volt a baj hogy az irányítás kiesett a kezetekből!

Ha rugalmas az éttermes ,lehet hogy tudnál változtatni is! De amúgy nyugi! Csak a kajáról van szó! :) Tudom ,mindennek tökéletesnek kell lennie,de ha így állsz hozzá akkor mindig lesz valami apróság :) Nem lehet hogy csak az anyósod zavar,hogy ők szólnak bele?

Első sorban beszélgess a pároddal hogy Te így ezt nem szeretnéd,Te vagy a menyasszony hisztizz egy picit! :) Sírhatsz is egy picit,akkor majd mindent megígérnek! :)

Nos a szülők felesbe fizetik,ha ez így igaz akkor anyudékra is rákenheted a svédasztalt,így csak az öregek lesznek fasírtban :)

Lehet már most megkéne húznod a határokat,mert ezt hagyod akkor ezentúl mindig az lesz amit ők akarnak?

Ti esküvőtök,legyen már olyan amilyennek ti szeretnétek,tökmindegy hogy ki pénzeli...Meg amúgy is ,nem muszáj nekik sem pénzelni...Szóval ne akarjanak felvásárolni titeket!Tudod mit! :) Mond le az éttermet,rendezzetek házi bulit!Ahova a kaját az öregek elkészíthetik! Az biztos lefoglalná őket :)

Amúgy igen jó a svédasztal is,de gondolom a menük olcsóbbak lehetnek...De most őszintén?Nem tök mindegy mivel eteted meg a vendégeket? Ti egyetek finomat és kész! :)

2014. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

Semmi jel nem utalt rá hogy ilyen lehet?


Meddig kellmleadnotok hogy lesz?


Vőlegény vélemenye pontosan?

És mivel indolkolja, hogy az anyja ötletétbkellene megvalósítnai?( azon felül, hogy nem bírja a konfrontációt)

2014. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%
Bár anyós nem vagyok, de ha mondjuk nyernék a lottón, és akárkinek adnék esküvőre pénzt, akkor azt azért adnám, hogy szervezzék meg álmaik esküvőjét, nem azért, hogy kvázi szervezzenek nekem egy bulit.
2014. ápr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Utolsó 3 nektek köszi az értelmes választ! ;)
2014. ápr. 27. 22:59
 18/49 anonim ***** válasza:
67%
Ja mert csak az az értelmes aki veled ért egyet, akkor meg minek kérdezed?
2014. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt ilyen! Illetve voltak apró dolgok dehát nyilván páromat meglehet érteni! A legtöbb pasi ilyen, hogy az anyjára hallgat! Nem kicsit számít hogy anyukája rákos volt, felépült párom gondozta akkor! Örülhet hogy van anyja, de azért nem kéne mindenben hogy csak neki lehet igaza! Mondtam páromnak hogy mivan, most azt mondta hogy hát igen s svéd asztal nem jó. Na most ez nem az ő véleménye hanem az anyjáé! De mivel utálja is a konfliktusokat ezért se száll szembe vele. De mikor azt mondja hogy örül hogy van anyukája arra nem lehet azt mondani hogy jó kifogás!
2014. ápr. 27. 23:04
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem parasztság beleszólni, hogy milyen legyen a vacsora akkor is ha ők fizetik. Ha ajándékba pénzt szánok valakinek, nem mondom meg mire költheti.
2014. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!