Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ilyenkor kinek a...

Szerintetek ilyenkor kinek a szava számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzet az, hogy május 10.-én férjhez megyek. A probléma a vacsoránál van. A párommal svéd asztalos vacsorát szerettünk volna (a levest kihozzák, a többi svédasztal). A szülők felesbe fizetik az esküvőt. Anyósom szerint úgy lesz minden ahogy mi akarjuk (persze eddig mindenbe beleszólt, és úgy is lett) A svéd asztalról is lebeszélt minket. Párom azt mondja legyen meg az öröme, meg hogy hát az ő pénzükből is van. De basszus a mi esküvőnk! Anyumék is adnak tanácsokat, de nincs ez a megfelelési kényszer úgymond! Páromnak pl ha van egy véleménye és az anyja mást mond, hirtelen az tűnik jónak! Nagyon hálás vagyok az anyósoméknak is hogy segítenek és amúgy jó is a kapcsolatunk de ez kiakaszt! Most így két héttel esküvő előtt jött fel bennem megint ez a svédasztalos téma! Nem akarok és nincs is jogom ilyet gondolni/mondani, de az fogalmazódik meg bennem hogy így nem kell a pénzük ha úgyse az lesz amit szeretnénk! Szerintetek jogos hogy az életben egyszer lévő esküvőmön az legyen amit szeretnék?
2014. ápr. 27. 22:18
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Engem csak a ruhám érdekelt, meg hogy a vőlegényem ott legyen :-) és hogy a család velünk/nekünk örüljön.. többi annyira részlet kérdés, és annyira nem fontos.
2014. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
Hiába írod le még 8x hogy kinek a véleménye számít, akkor is csak azt tudom mondani hogy aki értelmesen és nem paraszt módon válaszolt hogy köszönöm! Még akkor is ha az illető azt írta hogy nem nekem van igazam!
2014. ápr. 28. 10:10
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

Valóban úgy van, hogy ha szülők fizetnek az esküvőbe, illik meghallgatni a véleményüket. No de ne essünk már át a ló túloldalára. Azért mert fizetnek, még nem az ő esküvőjük.


Kedves kérdező! Lehet, hogy elsiklottam felette, de mi ellenvetése van leendő anyósodnak a svédasztallal kapcsolatban?


Ha ez vigasztal, a szülők akkor is beledumálnak, ha nem fizettek semmit bele. Nálunk is ez volt. Nem volt jó se a helyszín, se az időpont, miért nem mutatom meg a ruhám, miért nem tart reggelig a lagzi (egy 30 fős lagzi!). Mi végül azt mondtuk anyósnak, hogyha ennyire nem tetszik neki, ahogy mi a saját esküvőnket rendezzük (saját pénzből), hogy képes mindennek elhordani a fiát (mivel sajnos ezt tette), nem muszáj eljönni. Most csönd van.

2014. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Ha csak a svédasztalos vacsoráról kellene lemondanod, azt mondom, legyen úgy ahogy ő akarja. Okos enged, szamár szenved, ugye... De ha minden úgy van, ahogy ő akarja, az már biztos sok lenne nekem is. Én is csak a helyszínről mondtam le az anyósom javára, a többibe nem szólt bele. Remélem sikerül megoldanotok!
2014. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a dolog, mert alapvetően azoknak is igazuk van, akik azt mondják, ők fizetik, ezért joguk van azt mondani, hogy mi legyen az esküvőn. Ugyanakkor ha anyósod intelligens lenne, akkor azt mondaná, ugyan én adom a pénzt, de a ti esküvőtök, ezért ha svédasztalos kaját szeretnétek, akkor legyen. Amúgy arról már beszélgettetek, hogy miért ágál ellene? És nektek (neked) pedig miért fontos a svédasztal? Mivel érvel anyósod és mivel te?
2014. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, ha érvelni kell, kérdezd meg, hogy ez a nap kinek a napja? Anyósodé, vagy a tied? Megkérdezheted, anyósod nélkül is lezajlana, arra a válasz: igen. Nélküled?
2014. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Szia,hát én bizony örülnék,ha ennek a negyede összejönne és lenne egy nagyon szerény esküvőnk!Biztos,hogy nem ezen problémáznék,de hát egész más az én helyzetem.Sokan jó dolgukban azt sem tudják mit csináljanak.
2014. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

# 47/47

Ne izgulj! Kisebb lagzik sokkal jobbak mint a nagy felvágós rendezvények! :)

2014. ápr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Egy kérdésem lehetne a kedves fiatal arához?

Miért írtad ki ide ezt a kérdést?Nincsenek barátaid akivel ezeket megtudnád vitatni?Mert az az igazság hogy ilyenért nem írnék ki kérdést ha mások véleménye érdekelne ami az életemmel kapcsolatos.Ahhoz ott vannak a barátaim.

Jó nem tudom biztos sok volt mostanság a stressz...

2014. ápr. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!