Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ilyenkor kinek a...

Szerintetek ilyenkor kinek a szava számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzet az, hogy május 10.-én férjhez megyek. A probléma a vacsoránál van. A párommal svéd asztalos vacsorát szerettünk volna (a levest kihozzák, a többi svédasztal). A szülők felesbe fizetik az esküvőt. Anyósom szerint úgy lesz minden ahogy mi akarjuk (persze eddig mindenbe beleszólt, és úgy is lett) A svéd asztalról is lebeszélt minket. Párom azt mondja legyen meg az öröme, meg hogy hát az ő pénzükből is van. De basszus a mi esküvőnk! Anyumék is adnak tanácsokat, de nincs ez a megfelelési kényszer úgymond! Páromnak pl ha van egy véleménye és az anyja mást mond, hirtelen az tűnik jónak! Nagyon hálás vagyok az anyósoméknak is hogy segítenek és amúgy jó is a kapcsolatunk de ez kiakaszt! Most így két héttel esküvő előtt jött fel bennem megint ez a svédasztalos téma! Nem akarok és nincs is jogom ilyet gondolni/mondani, de az fogalmazódik meg bennem hogy így nem kell a pénzük ha úgyse az lesz amit szeretnénk! Szerintetek jogos hogy az életben egyszer lévő esküvőmön az legyen amit szeretnék?
2014. ápr. 27. 22:18
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Nem kell hogy egyezzen a véleményünk! De mért kell nekem ugrani?? Azt hittem arra való az oldal hogy kultúráltan válaszoljunk, de aki klyen jókivánságokat osztogat kapásból hogy tapló vagyok azzal nem leszek se kultúrált se a véleményem nem fogsz egyezni, mert én se úgy tettem fel a kérdést hogy hé barmok , szerintetek ...?
2014. ápr. 27. 23:07
 22/49 anonim ***** válasza:

Nem hiszem utolsó, hogy ez a nászajándék azt még külön fognak szerintem adni.

Fizetik mert a gyerekeiknek nem telik rá, ennyi.

2014. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
72%

"Ha mi fizetnénk akkor baszhatnák hogy ott legyenek! "


Miért ez nem taplóság kijelenteni, hogy szülők azért jöhetnek egyáltalán esküvőre mert ők fizetik.

2014. ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Ha megtehetik hogy kifizetik akkor kifizetik! Ezt nem nagyképűségből írom hanem mert ez van! Elég sokat segítünk nekik! És nem a pénzükért! Hanem mert szeretjük őket ! Normális családban akinek van az megosztja a másikkal!
2014. ápr. 27. 23:13
 25/49 A kérdező kommentje:
Nem a pénzről van szó! Hanem akkor már nem az országban lennénk, hanem a világ másik felén!
2014. ápr. 27. 23:15
 26/49 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy kiveszem (bocs ha tévedek), de a svédasztal nem a fő probléma, hanem az utolsó csepp. Mindent meg lehet érteni, de elfogadni, tolerálni már nem biztos, hogy tudja az ember. A te párod anyás. Ülj le vele, mondd el neki, hogy tiszteletben tartod, de így nem fog működni, te leszel az 'új' családja, tőled akar gyereket, nem az anyjától, szóval tessék melléd állni.

A svédasztalon meg ne pörögj, az a legkevesebb.

2014. ápr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 sippara ***** válasza:
84%
Nézd, ők fizetik, így éppen hogy a saját *****ukkal verik a csalánt. Neked ehhez épp annyi közöd van, hogy odamehetsz az ő bulijukra és kimondhatod az igent. Ha ez nem tetszik, akkor gyűjteni kellett volna, és kifizetni a saját esküvőtöket.
2014. ápr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Erre csak annyit tudok mondani mint az egyik válaszoló! Ha én valakinek adok valamit pl kifizetem a gyerekem esküvőjét akkor nem azért hogy dirigálhassak hanem hogy ő jól érezze magát! Amúgy meg egy 5milliós autó vásárlás után egy 500.000forintos esküvő nem hiszem hogy földhöz vágja anyósékat ! Azért nem kell azt látni hogy szegény anyósékat kopasztjuk és mindjárt éhen halnak miattunk mert akár jövőre vehetnének megint egy új autót! És hogy megelőzzem a válaszadókat!

Nem vagyok pénz éhes k..va! Nem

Anyósék pénze miatt vagyok a párommal, bár szerintem most úgy is ez következik válasznak!

2014. ápr. 27. 23:36
 29/49 sippara ***** válasza:
100%
Oké, hogy van mit a tejbe aprítaniuk, csak "sajnos" neked ehhez az égvilágon SEMMI közöd nincs. Az ugyanis nem a te pénzed, de még csak nem is a párodé. Mosolyogva kéne megköszönnöd, hogy egyáltalán bármit fizetnek. Arról most nem teszek említést, hogy egy fél millás esküvőt ti is összespórolhattatok volna egy év alatt, és akkor most te dönthetnéd el, mi legyen. Anyósodék pénztárcájában viszont ne turkálj.
2014. ápr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs Veled baj!

Itt ezen az oldalon elég sok a kommenthuszár is,tudod nagyon sokan vagyunk fusztráltak a mai világban kisebb gondunk is nagyobb annál és sokan itt is töltjük ki néha tahó formában :) De ezek miatt ne zavartasd magad...

Írtad ezt az 5 millás autót....Millás esküvő...Biztos pazar lesz ,rengeteg olyan emberrel akikkel nem igazán közeli kapcsolatban vagytok...

Szerintem ahol több a pénz ott az ilyen ajándékok miatt birtoklóbbak,pedig nincs mire mert szeretetet nem vehetünk rajta!Én nem tartozom azok közé akinek millás esküvője lesz,tesómnak is voltunk összvisz 40-en de akkor csak is a rokonság meg a fontosabb barátok ,béreltünk helységet,a kaját két oldalról oldották meg,a zenét összedobtuk,mindent összedobtunk kb 100-150 ezerből.Szerény volt de,rohadjak meg hogy nagyon jó volt! Ha belegondolsz tesómék ezt hitelből intézték,Neked a svédasztal most a legnagyobb problémád... Ha nem svedasztal lesz Én biztos vagyok benne hogy akkor is szép esküvőtök lesz! NYUGI! :) Dobj be egy felest a nagy izgalomra egy picit lazíts!

2014. ápr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!