Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én gondolom rosszul vagy ezt...

Én gondolom rosszul vagy ezt valóban jó lenne megtenni a páromnak?

Figyelt kérdés

Röviden: Egy nagyon (kb 20 éve) lelakott, takarításilag elhanyagolt lakás ahol eddig párom élt testvérével és édesanyjával teljes felújítási terve amit teljes egészéen a párom állna.


Más anyagi és nem anyagi háttérrel rendelkezünk 4,5 éve együtt és jelenleg külföldön dolgozunk a párommal. Ő szeretné felújítani tetőcserétől kezdve festésig mindenhogy a házukat. Én erre bevallom őszintén annyiban vagyok féltékeny, hogy a sajátunkra is fordíthatnánk, mert majd tervezünk házat venni. Egy bizonyos fokig én is támogattam a felújítási tervét viszont az anyukája egyáltalán nem csinál semmit a házban iszonyatosan néz ki, koszos, kupi van és inkább elmegy valahová nem érdekli mi van otthon. Én már sokszor kitakarítottam ahogy a lehetőségek engedték de pár nap és minden a földön szanaszét :( Félek csak kidobott pénz lenne minden amit párom bele akar ebbe ölni. Ezért vagyok "féltékeny". Normális amit érzek?


2014. máj. 3. 18:27
 1/10 anonim válasza:
100%

ilyen körülményekkel teljesen normális, amit érzel - a párodnak erről mennyit meséltél?


én biztosan kompromisszumot keresnék - ha az anyja fél éven át törekszik arra, h amije van, azt is megbecsülje, akkor biztosan támogatnám a felújítást, így viszont valóban nem éri meg...


mégis csak felnőtt emberekről van szó - hiába az anyja, ha meglesz a felújítás, semmi garancia nincs arra, h azt értékelni fogja és rendben tartani, hiszen az "ölébe hullik" majd az egész

2014. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Én megértem a párodat ha annyira lelakott akármilyen szüleim vannak én is segítenék nekik.

Ugyan akkor a te érzésed is normális. Majd egyszer megörökli és eladhatjátok akkor visszajön a ráköltés ára.

2014. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Azt a házat egyszer ti (is) öröklitek majd meg és az új tető és a felújítás gondolom az értékét is növeli. Ha viszont semmit nem költenek egy házra az szép lassan elöregszik, elértéktelenedik és egy disznóólat fogtok örökölni. Szóval ha van rá keret és tudtok költeni rá szerintem nem gáz, bár nyilván úgy lenne az igazságos ha a testvér is állná a felét, vagy ha nem teheti meg anyagilag akkor a felújítási munkálatokat segítse természetben (persze csak ha férfi a testvér:D)
2014. máj. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen,normális.

Egyrészt,ha valaki megteheti,támogassa az anyját meg a testvérét,de a minimum,hogy akkor harmadolják a költségeket.

Másrészről,a takarítás-rendbentartás dologban teljesen együttérzek,az én anyósomékat is megeszi a mocsok,a hatalmas családi házat úgy lepusztítják évről évre ,hogy már féláron se veszi meg a kutya sem. Ha nem lenne befagyva az ingatlanpiac akkor sem,mert undorító dzsuva van,kutyaszar mindenhol,lomok,a fű térdig ér stb . Ez igénytelenség,nem pénz kérdése. És ez csak a kert.


Szóval arra,hogy valaki ráköltsön nem kevés pénzt egy házra,csak úgy éri meg,ha rendben van tartva (tisztasági meszelés,penészirtás,és az alapvető higiéniáról nem is bezsélve) . Ha nem becsülik,úgyis csak lelakják és putrit csinálknak megint belőle,akkor kidobott pénz az ablakon .

Ez nem féltékenység,ez józan paraszti ész,és logika az én olvasatomban!

2014. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

" akkor a felújítási munkálatokat segítse természetben (persze csak ha férfi a testvér:D)"


Ha nő is tud segíteni festésben, vagy beton locsolásban vagy bármiben. Egy felújításban nem csak 20Kg zsákokat lehet cipelni.

2014. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen megértelek és jogosnak tartom amit írsz a te szemszögedből. Én is kiakadnék a helyedben. A párodat is megértem. Fáj neki hogy a szerettei ilyen körülmények közt élnek és szeretne tenni értük valamit. Ez lehet hogy már kiskorától egy vágya volt hogy ha lesz pénze helyrerakja a házat édesanyjának és a tesóinak. Ha megakadályozod fájdalmat és csalódottságot fog érezni a párod önmagában. Lehet hogy ha normálisabb lesz a ház , könnyebben és örömmel takarítható lesz. Azért valami haszonélvezet félét vagy valamit nem ártana magára íratni a párodnak ha már rákölt....
2014. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A költségek biztos, hogy őt terhelnék és gondolom szép is lenne a ház de itt a MEDDIG a nagy kérdés. Én most sem szívesen megyek hozzájuk az uralkodó állapotok miatt. Párom mikor kicsi bolt mesélte volt hogy kitakarított de ugyanaz a kupi lett a vége :( Szeretné ő ha minden jó lenne én is szeretném ha úgy mint mások mi is magunknak gyűjthetnénk. Az is fáj (legalább aszt hiszem nem vagyok álszent), hogy az anyukájának nem kellett anno ilyen gondokkal küzdenie férjhez ment és csak magáról kellett gondoskodnia. Hát köszönöm hogy meghallgattatok.
2014. máj. 3. 19:26
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, a párod miért nem a közös életetek színhelyét tervezi, miért a lusta, putris anyjáét? Négy és fél éve éltek együtt, és még csak anyukánál tart? Kérdezz rá, miért nem az együtt életben gondolkodik?
2014. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez hatalmas beruházás és egyértelmű hogy közösen kell eldönteni finanszírozzátok-e ezt és milyen mértékben. Szép dolog a párodtól hogy szeretné megcsináltatni, de ezt sajnos egyedül nem döntheti el. Kössetek valamilyen kompromisszumot, pl. hogy megnézitek mennyit tudtok költeni és eldöntitek abból mennyi megy a ti jövőbeli házatokra és mennyi a házfelújításra. Aztán majd abból kell kigazdálkodni a felújítást. Továbbá pedig anyóssal előtte meg kell beszélni, hogy a felújításban az egész család vegyen részt, szálljon be mindenki amivel tud és dolgozzanak is, és a végén a rendre mindenki ügyeljen ha már egyszer rendbe teszitek.
2014. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyagilag én nem szállok be szívesen segítek de nem anyagilag. Párom sem engedné sértené a a férfiúi becsületét. Sose volt pénz semmire most meg gondolom hogy van szeretne segíteni. De örökké mi sem akarjuk ezt a kinti munkát végezni és tudom önző vagyok de én azt szeretném, hogy ne robotoljon a párom csak azért kint hogy a munka amit ebből a pénzből finanszíroz kárba menjen. És akkor ölhetné olyanba is amire mi majd vigyázunk. Alapesetben nem vagyok irigy ember csak sajnos tudom mi a fölösleges. Anyukája sajnos nem is igényli azt ami az emberek többségének normális csak elvár dolgokat. :(
2014. máj. 4. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!