Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 7 év után sem tegeződik velem...

7 év után sem tegeződik velem az apósom! A feleségem családjában a nőket nem illik tegezni, viszont az összes férfi tegegeződik egymással, kivéve én és az apósom! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

7 éve ismertem meg a páromat és a családját. A nagybátyja, keresztapja, stb. mind felajánlották előbb-utóbb hogy tegeződjünk (mert hogy férfiak vagyunk és már egy család, amúgy ők is annyi idősek mint az apja vagy idősebbek). Náluk a nőket nem illik tegezni, pl. ők is az anyjukat magázzák, de az apjukat tegezik. Viszont az apósom a mai napig nem ajánlotta fel nekem! Az a furcsa benne, hogy amúgy jóban vagyunk. Nem puszipajtások, de jó a kapcsolatunk.


A feleségem huga barátjának (még nem a férje, 1 éve ismerik egymást) aki 8 évvel fiatalabb nálam néhány hónap után felajánlotta! Tiszta hülyén jön ki egy családi összejövetelen hogy a fiatal 19 éves srác letegezi az 52 éves apósjelöltet, én meg mint 27 éves férj nem tehetem meg ezt.

Legutóbb is elhozta az egyik unokatestvére a 20 éves barátját akit 2 hete ismer és még vele is letegeződött! Nagyon röhejes amikor ők "Lacikámozzák" (szerintem attól hogy tegeződnek még meg kéne tartani egy udvarisságot mert nem lettek attól még a pajtásai) nekem meg XY vezetéknév úrnak kell hívnom.


Feleségem azt mondja hogy mivel az ő apósa sem engedte meg neki a tegeződést soha (mert rangon alulinak gondolta a lányához) ezért most rajtam áll úgymond bosszút. Hogy akkor ő is így fog csinálni, ha már neki ez volt akkor a "sorsa".


Nagyon kellemetlen ez a szituáció nekem, már rendesen kerülöm őket emiatt. Egyszerűen nem tudok kibontakozni így. Nem tudok vele normálisan elbeszélgetni, mert úgy csinál mint aki azt érezteti hogy "te csak egy gyerek vagy én meg a felnőtt". A saját sérelmei miatt amiket átélt.


Mit tennétek a helyemben?



2014. máj. 13. 11:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell szólni hozzá, ha kérdez, vagy nagyon muszáj! Akkor is "enyhén sarkosan" magázva! Egyébként, meg tojd le!
2014. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
91%

Azt hittem arisztokrata, de nem.

Ez egy frusztrált, papucs, kocsmázós proli.

Fölötte állsz mindenképp.

Ennyi öröme legyen a szerencsétlennek.


Eszem megáll milyen hitvány emberek vannak.

2014. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, azt gondolom, hogy ha anyóssal jól kijössz, akkor inkább vele beszélgess, apóssal meg csak ha nagyon muszáj.

De őszintén, jobban éreznéd ezek után, ha tegezhetnéd? Valószínűleg a stílusa akkor is ugyanilyen lenne.

2014. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
31%

Eljegyezted már a párodat,vagy összeházasodtatok?Lehet akkor változik a helyzet :)


Egyébként szerintem nem gond,ha magázódsz az apóssal.

Én próbálok úgy szólni, hogy ne kelljen a nevüket kimondani,és így nincs se tegeződés,se magázódás.

2014. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
63%
Ja bocsi,tehát már házasok vagytok.Szerintem ne foglalkozz ezzel.
2014. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban van hasonlóra példa. Ott a papi utálja a vejkót, és ezért magázza. Fordítva is ezt várja el. Szerintem téged se bír az apósod, ezen meg úgyse tudsz vátoztatni. Ne társalogj vele, csak ha nagyon fontos közlendőd van...
2014. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a világ legegyszerűbb dolga, mivel te is felnőtt ember vagy.


Ha ő megköveteli, hogy magázd, akkor te követeld meg, hogy ő is tegye ezt feléd. És máris egyenrangú a viszony. Ha letegez, és közben megköveteli a magázást, akkor tegezd vissza vagy ignoráld a kapcsolatot vele. Nem számít, hogy ő a valaki miatt elszenvedett múltbéli sérelmeit le akarja rajtad verni - ő le akarhatja verni ezt rajtad, de ha te nem hagyod, akkor nem fogja.

2014. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%

Anyós és após a te problémáddal nem fog foglalkozni, úgyhogy szerintem a feleségednek kéne határozottabbnak lennie. Mert alapban joga van magáztatni magát apósnak, de így hogy mindenki simán letegezheti, tényleg idegesítő lehet. Tuti a múltbeli sérelmeit (bekerült egy gazdag vállalkozó családba ahol nem fogadták el soha) próbálja rajtad kompenzálni, pláne így hogy még most sem ő hordja a nadrágot. Valakin uralkodni akar és pitiáner módon ez jutott az eszébe.

Beszélj a feleségeddel, ketten ötöljetek ki valami megoldást és ne üsse el ő se azzal hogy "mert vele is így bántak", mert ahhoz neked mi közöd van?

Ha meg nem változik a helyzet, akkor én elkerülném messziről a familit.

2014. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is ez van detto, csak én 27/nő vagyok 5 éve együtt párommal. Nálunk is a családba mindenki tegezi apóst csak nekem nem ajánlotta még fel.

Úgy ahogy mi is jóban vagyunk, de velem elég kimért és távolság tartó mintha kicsit le is nézne valamiért.

Párom férfi rokonainak a feleségeik/párjaik mind tegezik de nekem egyszer nem ajánlotta fel pedig láthatja rajtam, hogy zavar a dolog. Van hogy telefonon beszélünk és hol letegezem, hol magázom. Nem szól érte ha letegezem véletlenül, de soha nem mondta hogy tegezzem már ne magázzam.

Soha senkit nem kellett magázzak se a családomban se szüleim baráti körében és nem is áll a számra a magázódás, utáltam világ életemben, nem gondolom hogy így kellene megadni a tiszteletet.

Apósom ráadásul elég fiatalos, ötvenpár éves nem egy tata. Nem lenne bajom annyira a magázódással ha mindenki magázná, de ez így nekem is megalázó hogy csak én nem tegezem. Nem fényezni akarom magam, de nekem diplomám van neki meg a családjának maximum szakmája. Nincs is ezzel baj, de a gyerekeit (beleértve páromat is) nemigen nevelte, nem nagyon foglalkozott hogy mi van velük, mindent rájuk hagyott elég "lazán" kezelte őket. Én meg aki 5 éve járok hozzájuk, nevelem az unokáját (páromnak van már egy gyereke), próbálok mindent a lehető legjobb módon megadni, megtanítani nekik le vagyok nézve, hogy csak egy "buta tanárnő" vagyok és szoktak is "viccelődni" velem. Én amúgy gondolkoztam már azon hogy nem várom meg azt, hogy felajánlja egyszerűen csak elkezdem tegezni. Lehet te is megpróbálhatnád mondjuk egy családi rendezvény alkalmával mikor már kicsit spicces és jó kedvében van állj oda elé te, hogy mi lenne ha meginnátok a pertut. Ha azt mondja, hogy ne akkor jogosan kérdezhetsz rá hogy mondja el ő mi az oka hogy mindenki tegezheti csak te nem.

2014. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
"Mert úgy csinál mint aki világ életében lenézett volt, nem volt elég jó a felesége családjának, soha nem fogadták el és most kb. lubickol abban hogy velem úgymond kics*szhet!" Nem szép tőle, hogy ezt csinálja. Ne erőltesd a rendszeres találkozásokat.
2014. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!