Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 7 év után sem tegeződik velem...

7 év után sem tegeződik velem az apósom! A feleségem családjában a nőket nem illik tegezni, viszont az összes férfi tegegeződik egymással, kivéve én és az apósom! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

7 éve ismertem meg a páromat és a családját. A nagybátyja, keresztapja, stb. mind felajánlották előbb-utóbb hogy tegeződjünk (mert hogy férfiak vagyunk és már egy család, amúgy ők is annyi idősek mint az apja vagy idősebbek). Náluk a nőket nem illik tegezni, pl. ők is az anyjukat magázzák, de az apjukat tegezik. Viszont az apósom a mai napig nem ajánlotta fel nekem! Az a furcsa benne, hogy amúgy jóban vagyunk. Nem puszipajtások, de jó a kapcsolatunk.


A feleségem huga barátjának (még nem a férje, 1 éve ismerik egymást) aki 8 évvel fiatalabb nálam néhány hónap után felajánlotta! Tiszta hülyén jön ki egy családi összejövetelen hogy a fiatal 19 éves srác letegezi az 52 éves apósjelöltet, én meg mint 27 éves férj nem tehetem meg ezt.

Legutóbb is elhozta az egyik unokatestvére a 20 éves barátját akit 2 hete ismer és még vele is letegeződött! Nagyon röhejes amikor ők "Lacikámozzák" (szerintem attól hogy tegeződnek még meg kéne tartani egy udvarisságot mert nem lettek attól még a pajtásai) nekem meg XY vezetéknév úrnak kell hívnom.


Feleségem azt mondja hogy mivel az ő apósa sem engedte meg neki a tegeződést soha (mert rangon alulinak gondolta a lányához) ezért most rajtam áll úgymond bosszút. Hogy akkor ő is így fog csinálni, ha már neki ez volt akkor a "sorsa".


Nagyon kellemetlen ez a szituáció nekem, már rendesen kerülöm őket emiatt. Egyszerűen nem tudok kibontakozni így. Nem tudok vele normálisan elbeszélgetni, mert úgy csinál mint aki azt érezteti hogy "te csak egy gyerek vagy én meg a felnőtt". A saját sérelmei miatt amiket átélt.


Mit tennétek a helyemben?



2014. máj. 13. 11:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
91%

A stílusodból ítélve (meg após bemutatásából) nem kicsit felette állsz - szerintem boldog, hogy megalázhat, hogy "törölgetheti" a lábát beléd. Lehet emlékezteted is az apósára....akárhogy is, egy kicsinyes hülyének tűnik.

Az nyósod is mit játsza az eszét, már bocsi, akkor nem ők az MTA elnökei - először azt hittem, hogy valami noble-család vagytok.

Járjon el bokszolni az öreg, ne rajtad akarja a frusztrációit kiélni.


Hát figyelj, ha apósod látványosan összetegeződik minden taknyos kis hülyével, akit először lát életében, téged meg hangsúlyozottan felszólít, hogy Virág urazd, akkor legközelebb lopd el a módszerét és mutatkozz be neki: Horváth úr.

Mert nem véletlenül teszi, az tuti!

Csak egy hülye csinál úgy állandóan, mint aki nem érzékli a sértéseket.


Követeld meg, hogy magázzon, ha neked magáznod kell (a fentiek fényében), akkor te is elvárhatod, csak fiatalabb vagy, nem egy utolsó lábtörlő!

Egy családos embernek/nős férfinak illik férfiként viselkednie, ha neki gondja van veled, vagy meséje el, mi fáj neki, vagy tartsatok distanciát, de egyformán! Nincs azzal semmi gond, úgy is lehet érintkezni, sőt, az ilyen emberrel nem is akarnék máshogy!


Kenyértörésre kell vinni a dolgot, legközelebb megmondanám, amikor letegez, hogy úgy tudtam, magázódunk, Virág úr. Én nem vagyok nyársatnyelt, nem várom el, hogy Horvát urazzon, de megkérem, hozzám hasonlóan magázzon!


Ha megáll a levegő és továbbra is tegez a parasztja, akkor 5 perc udvariassági várakozás után szedelődzködnék, udvariasan elköszönnék és jó darabig nem mennék (a feleségemmel egyetértésben!), ideje, hogy tanuljon egy kis jó modort após pajtás!


Ha te nem tiszteled magad, akkor mástól sem várhatod el. Ha nem lennél férfi, akkor azt mondanám, rendezze a házastársad, de mivel férfi lennél, ugyebár :-), ezért csak tudsz annyira viselkedni, hogy megold mindezt egyértelműen, határozottan és tiszteletteljesen - magad iránt is!

2014. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

:))) Hát egészen az XY Úr is mindent helyén találtam :D



Figyelj, ha ilyed zakkant az öreg, akkor hagyd. Fusd le a kötelező köröket, oszt jólvan. Anyámék az unokaöccsükkel csinálják ezt, az ő barátnője tegezi őket, az én párom (aki a vőlegényem) meg magázódik velük...Pedig egyébként azzal a másik nővel ritkán találkoznak és egyáltalán nem puszipajtások. A párommal meg elég gyakran és (állítólag) sokkal jobban vannak....



Am. én sem tegezem a leendő anyósomékat, de megelégednek a bácsizással, nénizéssel, én nem is szólítanám uramnak, na még mit ne :))) Még a páromat se uramozom :D


Am. az ők családjában is tegezem a nagynéniket, nagybácsikat (van akik idősebbek a párom szüleinél), csak őket magázom. Úgyhogy a családi összejövetelek néha nálunk is furán alakulnak, sziasztok, csókolommal indítok mindig :)))


24-N

2014. máj. 14. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
* XY Úr iG
2014. máj. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Szia!19 évesen ismertem meg a Férjem,de csak 21 éves voltam amikor összejöttem vele.szüleit is ismertem kezdektől.mondták h tegezzem őket.a Férj neveloapja 16 evvel idősebb kb mint mi,mint a keresztanyum.édesanyja meg fiatalabb mint anyum.de nem ment...nagyon sokáig nem.ma már 2 Gyermekünk van,anyós közben 23 éves koromban Kiderült rákos.egy doki azt mondta h rendezze a családi dolgokat a fiával meg velem.s felajánlotta hogy nyugodtan teggezzem.s mondtam neki h fura mert a tanárnak ismertem meg.de végülis sikerult...tegeztem kb 2 évig de sajnos meghalt időközben...😞 nagyon szerettem.apossal azota is megmaradt a tegedozes.
2015. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
29n vagyok.
2015. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 piroska és a farkas ***** válasza:
81%
jaj, hát látom, ez már régebbi kérdés, decsak kikívánkozik belőlem, hogy nálunk anyosomnak 3 veje van, és egy menye. ez a meny vagyok én. mindhárom veje tegezi, a nálam fiatalabb is. Én magázom. pedig már unokája is van tőlünk... :) erről ennyit, nem engem öregít a szitu. Rossz úgy belépni egy családi karácsonoyzásra, h mindenki mindenkit tegez, sőt, anyosom 16 évvel idősebb élettársát én is... csak nekem kell néniznem-csokolomoznom. de ez van. EZ biztos ilyen piszchés szarság, márbocsánat ,hiszen én "vettem el " a fiút.
2015. máj. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
27%
Szeretem a baráti hangulatot. De ha valakinek írok hogy üdvözlöm, ezért, meg azért keresem, paraszt meoldásnak gondolom, hogy kapásból leteges egy 20 éves taknyos. Én azt hiszem hogy érdemes rászánni azt az 1 percet hogy kiderítsük ki az idősebb, és mindig ő adhat engedélyt a tegeződésre. Itt az após tehetné. Nem teszi. Valószínűleg sokan éltek már vissza vele nála. A feleséged apját nem nehéz magázni. Vagy ha azt szeretnéd hogy ő is magázzon, mondd meg neki!
2021. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!