Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitől tanulhatta ezt a magatar...

Kitől tanulhatta ezt a magatartást a 6 évesem? Hogy lehet erről leszoktatni, mert már szörnyen idegesítő?

Figyelt kérdés
Jó pár hónapja rászokott arra, hogy odajön hozzám, bújik, szeretget, puszilgat, eltelik pár perc így aztán elkezd bazsalyogni és közli, hogy ezt-vagy azt szeretne kérni/csinálni. Csak akkor bújik hozzám, ha kell neki valami. Már szoktam "kapcsolni" legtöbb esetben, de még most is van hogy bedőlök neki, hogy tényleg csak azért jön oda hogy szeretgessen és olyankor mikor rájövök hogy megint csak azért jött, mert valamit szeretne akkor sokszor már inkább elküldöm. Nagyon ronda szokásnak gondolom, és mindig elmondom neki mikor így próbál valamit elérni, hogy elég ha csak szépen kéri, nem érti meg. Azt gondolja szerintem, ha előtte x ideig puszilgat meg szeretget akkor nagyobb eséllyel engedünk meg neki dolgokat. Komolyan sokszor már rossz érzésem van mikor jön oda hozzám, hogy na már megint mit akar... Pedig tőlünk biztos nem látta ezt a stílust. Csúnya így kimondva egy gyerekre, de olyan "tenyérbemászó" kezd lenni a stílusa.
2014. máj. 23. 09:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Nagyszülők?
2014. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy az óvodában egy-egy dadus engedékenyebb ha így viselkednek a gyerekek, vagy csak a gyerekek maguk között beszélgetnek és van akinek ez otthon beválik, így ő is bepróbálkozik nálad. Esetleg nem lehet, hogy apukánál így szokta elérni a dolgokat? És mivel nála bevált, így nálad is kezd hozzászokni ehhez. Ha nem apukánál akkor nagymama, vagy más családtagnál nem fordulhatott ez elő? Ha a családban biztosan nem, akkor én az óvodára gondolnék. Nem is gondolná az ember, hogy a gyerekek mennyi mindent megvitatnak, meg mikről tudnak beszélgetni maguk között már az oviban..:)
2014. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerűen nő! Ne gondolj emögé többet, csak rájött, hogy hogy tud könnyebben érvényesülni.

Szerintem ezzel semmi baj nincs, hiszen a bújás ellenére nem kell mindent megadni neki. Minden kisgyerek így működik.


Amikor bújik kérdez, puszilgat, te is öleld át, puszilgasd meg, és kedvesen mondd azt neki, hogy nem.


Én a fiaimon már csak röhögök, mert hiába nem érnek mindig célt, azért próbálkoznak. Mindig anyának hívnak, 15 évesek, viszont az anya akarok valamit jellegű megnyilvánulások így hangzanak.


Anyucikám.... erre mindig csak annyit kérdezek, mit szeretnél?


Lehet ezt kezelni, csak ne jellembeli hibának, hanem a saját érvényesüléséért tett próbálkozásnak tudd be. El ne küldd semmiképp, mert nem rosszat akar.

2014. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Agyam nincs hozzá ez honnan jöhetett. Az apjánál biztos nem hatásos, férjem annál következetesebb. A nagyszülőknél lehet...elég sokat van náluk ők viszont sokszor túlzásba esnek és akkor is megengednek mindent a gyereknek, ha az nem is kéri úgyhogy ott meg ezért nem gondolnám, hogy nagyon hízelegnie kellene valamiért.
2014. máj. 23. 09:24
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen mindegy, hogy kitől tanulta, ne firtasd. A kezelése pedig egyszerű: meg kell neki mondani, hogy szereted, ha odabújik, de ha csak azért bújik oda, mert valamit el akar érni, akkor ne tegye, mert úgysem ér el vele semmit. Nem hülye a gyereked, megérti ő ezt pontosan. Egy 6 éves gyerek ezt kiválóan megérti.


A részedről pedig a gyerek ilyen viselkedése esetén nem félni kell - nem is szabad!, mert a kisgyerek ezt ugyanúgy megéri, mint a kutya (= hatalma van feletted) - hanem minden ilyen esetben KONZEKVENSEN és nyugodtan ellentartani. A nem az legyen nem, bármit is csinál. Meglátod, hamar le fog szokni arról, hogy cirkuszoljon.

2014. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
* megérzi
2014. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Ha apuval is ezt csinálja és nála beválik lehet attól. De ha mindketten elzárkóztok az ilyenfajta viselkedéstől akkor a nagyszülők és az óvoda lehet. A gyereke egymástól sok mindent eltanulnak,elég ha az egyikük elkezd vele büszkélkedni,hogy ő így kapja meg ha akar valamit. Óvónő vagyok, sajnos egyre többször látom az ilyet a csoportban is és a kollégáktól is hallom. Ilyenkor én is megpróbálom elmondani nekik,hogy ne azért szeretgessék anyut meg aput mert akarnak valamit.

Megértem,hogy miért zavar, én se szeretem ezt a viselkedést. Beszélgess sokat a lányoddal, csúnyán hangzik de ha végleg nem tudsz hatni rá mond azt,hogy elszomorít ha így viselkedik veled. Ez általában hatni szokott. Sok sikert kívánok,hidd el megoldódik:)

2014. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
3-as az a baj, hogy én ezt a a későbbiekben jellemhibának gondolom. Mármint úgy érzem, ha most 6 évesen ehhez hozzászokik és nem érti meg hogy ezzel a hízelgéssel nem ér célt a későbbiekben ez lehet jellemhiba. Mégpedig felnőtt korban a hasonló viselkedésű emberre az "érdekember" jelzőt használom és világ életemben utáltam azokat az embereket akik csak érdekből kedveskedtek valakinek, kihasználtak másokat vagy manipulálni próbáltak másokat. Nem szeretném ha ő is ilyen lenne nagyobb korában. És tényleg idegesít már, hogy csak akkor kedveskedik ha akar valamit. Vagy legalábbis akkor látványosan kedves.
2014. máj. 23. 09:34
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Maguktól is próbálkoznak ilyenekkel, nem kell ezt senkitől tanulni.

Tudasd vele, hogy NEM, és kész. Majd rájön.

2014. máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Tetszik a hozzáállásod kérdező:) Végre valaki akinél nem csak van a gyerek,aztán lesz valahogy.
2014. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!