Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tisztelet azért, mert öreg és...

Tisztelet azért, mert öreg és mert a férjünk/feleségünk anyja? Miért?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésnél olvasom itt,hogy bár az anyós idióta hülye és megpróbálja kicsinálni a kérdezőt,minden második válasz az hogy de tisztelni kell,mert a férje/felesége anyja,és mert öreg.

De miért?

Miért járna azért tisztelet,mert képes volt pottyantani egyet és betöltötte az 50-et?


2014. jún. 12. 12:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem azért mert szült, hanem mert olyan felnőttet nevelt a gyerekből akit én férjem/feleségemnek választottam.

Szerintem anyós meg apóstól mindenki annyit tűrne mint a saját szüleitől már fele ennyi balhé lenne.

2014. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy az egyik többnek érzi magát a másiknál minden gyűlölet forrása a világban. Ez vonatkozik az utálkozó anyóra, menyre és rád is kedves Kérdező. Amúgy neveltetés kérdése az idősek, más emberek tisztelete. Engem se fogadott el az anyósom, de a családi fontosabb, mint, hogy rajta vezessem le a feszültséget, és ha Ő nem "pottyantja ki" a férjemet, nincs családom :)
2014. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%

talan azert mert felnevelte a ferjed/feleseged???????

Vannak kivetelek de most beszeljunk a normalisabbakrol..

Az anya:

ott ult a betegagyad mellett,virrasztott,fozott,mosott,iskolaztatott,kenyeret adott a szadba,etetett,megovott a bajtol.......

Az en anyukam ezt tette de szet akar mindig valasztani... a mostani parommal is ( volegenyem) nem volt jo mert nem volt sok penze nem tudott besegiteni,most hogy tud ugyanugy sz.r alak es szet akar minket valasztani :D van ilyen.. de a lenyeg aki felnevelt segitett mindenben azt tisztelni kell. es ugyanugy az apakat is! ( mar ki megerdemli mint mondtam..)

2014. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó apa meg azért dolgozott,hogy anya a beteg agyad mellett lehessen munka helyett, Szóval igen, tiszteld anyóst apóst kérdező.
2014. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem szeretni, hanem tisztelni kell. A kettő között van különbség.


Nekem is van olyan idős ismerősöm, akit ki nem állhatok, de megadom neki a tiszteletet. Részben azért, mert mindenkinek megvan a hibája, ahogy nekem is és ha nem is érnek össze az elképzeléseink, attól még nem feltétlenül rossz az amit Ő képvisel, részben pedig azért, mert volt gyerekszobám és megtanítottak arra, hogy mi a jó modor.


Soha nem lehet tudni, hogy ki-miért lett olyan amilyen. Miért megkeseredett vagy rosszindulatú.


Szerintem jobb az ember lelkének ha felül tud emelkedni az ilyen kicsinyes dolgokon és normális tud maradni más emberrel szemben.


Ettől függetlenül van/volt, hogy eldurrant az agyam és tiszteletlen voltam. Főleg fiatal koromban. És mindig megbántam és mai fejjel úgy gondolom, hogy tök fölösleges volt belemennem lealacsonyító vitákba. Még csak boldogabb sem lettem tőle.

2014. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis ágyad akart lenni.
2014. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelet és tisztelet közt is van különbség.


Alapvető tisztelet mindenkinek jár. Nem köpöm le, nem lököm fel, nem bántom.


A másik, amikor valaki valamivel kiérdemli, pl. tudással, szakértelemmel.


Ha valaki az apámra mondaná, hogy miatta lettem ilyen ember, nem állnék vele többé szóba. Néha a gyerek pont az ellenkezője lesz annak, aminek nevelik, mert simán rosszul nevelik.


Azért senkinek nem jár tisztelet, mert felnevelt egy gyereket, akit önként vállalt. Ti komolyan mind olyanok vagytok, amilyeneknek a szüleitek nevelni akartak volna titeket?

2014. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%
Tudod utolsó normális szülő normális értékrendet ad a gyerekének. Igen én olyan vagyok.
2014. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%
Az évek száma az csak egy puszta adat. A tiszteletet ki kell érdemelni.
2014. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
31%
Lehet valakit szeretni meg nem szeretni.De nem kell bunkónak lenni.Nagyon jól megfogalmazták itt előttem páran mint1-es 2-es stb.Az meg mi pottyantott?Ennyire tiszteled te is anyádat,mert akkor ő is pottyantott téged.Aranyos, a nők szülni szoktak.Látod te sem tisztelsz semmit és senkit.
2014. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!