Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tisztelet azért, mert öreg és...

Tisztelet azért, mert öreg és mert a férjünk/feleségünk anyja? Miért?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésnél olvasom itt,hogy bár az anyós idióta hülye és megpróbálja kicsinálni a kérdezőt,minden második válasz az hogy de tisztelni kell,mert a férje/felesége anyja,és mert öreg.

De miért?

Miért járna azért tisztelet,mert képes volt pottyantani egyet és betöltötte az 50-et?


2014. jún. 12. 12:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

7-essel értek egyet. Alap tiszteletet minden embernek meg kell adni. Pl. köszönsz, ha találkozol vele, előre engeded bizonyos esetekben...stb.


Viszont az a fajta többlettisztelet, amit a 7-es említ, szerintem a kölcsönösségen alapul. Én csak azt tudom tisztelni, aki engem is tisztel.

Azt is mondják, hogy tiszteld az időseket. Ugyanez a szituációt. Attól, hogy valaki megöregedett, miért kell tisztelni, ha mondjuk közben rosszindulatú, állandóan másokat kritizál, és mondjuk fiatalabb korában is sokat ártott másnak...stb?


Visszatérve a kérdéshez, nekem nagyon jó anyósom van, nem azért ez a véleményem, mert rosszban lennénk.

2014. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Alap tisztelet mindenkinek kijár! Legyen az fiatal vagy idős.

Ez nem jelenti azt, hogy egyet kéne érteni mások hülyeségével...vagy körbe kéne ugrálni..vagy piedesztálra emelni.. Egyszerűen csak annyira kéne mindenkit tisztelni...teljesen természetesen, magától értetődően...amennyire mi magunk elvárjuk másoktól a tiszteletet. Ha valaki még az alapot sem tudja megadni az anyósának, a szomszédjának vagy akárkinek, az ne is várjon el vissza semmit! Ugyanúgy megérdemli, ha totál semmibe nézik őt! De kétlem, hogy van ember...aki erre vágyna...szóval néha nem ártana visszavenni az arcoskodásból meg a mérhetetlenül hatalmas egóból , önzőségből és normális, érző, emberi lényként viselkedve, békében kéne éldegélni önmagunkkal és másokkal EGYÜTT!

2014. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Leginkább a férjem miatt beszélek tisztelettel az anyóssal, mert a férjemnek akármilyen is az anyja ő szereti és őt bántom meg leginkább, ha tiszteletlen vagyok vele. Ez nyilván vissza is játszik, de mindig a tiszteletlen minősíti magát.
2014. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
7%
Tudod kérdező az az anyó egyszer pont ugyan olyan menye volt valakinek.
2014. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
11%
én ezt még itt sose olvastam :D itt inkàbb azt olvasni,hogy a kommentelôk együtt szapuljàk anyóst. a kérdezôvel :D
2014. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Őszödi Ferenc ***** válasza:
97%

Igen nagy különbség van itt a két dolog között:

1. Tisztelni valakit

2. Megadni valakinek a tiszteletet

Anyósnak, apósnak meg kell adni a tiszteletet. Ugyanúgy, ahogy megadod a tiszteletet a tanárodnak, a bolti eladónak, a BKK ellenőrnek, vagy éppen a postásnak. Alapvető dolog minden embernek megadni a tiszteletet.

"Tisztelni" olyasvalakit szoktunk, aki kiérdemli a tiszteletünket olyan cselekedettel, tulajdonsággal, amelyet mi tiszteletre méltónak (érdemesnek) tartunk. Tiszteletet ébreszthet bennünk egy nagy tudású tanár, egy orvos, de akár egy paralimpikon is.

Az utolsó kérdésedre válaszolva:

"Miért járna azért tisztelet,mert képes volt pottyantani egyet és betöltötte az 50-et?"

Egyikért sem "jár" a tisztelet. A szülés természetes reprodukciós folyamat, az életkor pedig egy állapot.

A tisztelet azért jár, amiért a sarki fűszeresnek, akitől petrezselymet vásárolsz: mert ő is ember.

2014. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%
Én azt nem értem, hogy amikor nem jön ki az anyós meg a meny, minek kell erőltetni a találkozást? Legyen havonta egy családi ebéd, ami 3 óra hosszú, annyit mindketten kibírnak szó nélkül és akkor a férj néha vigye az unokákat pluszban pár órára anyóshoz, a meny meg örüljön hogy addig van pár óra szabadideje:) Ha messzebb laknak akkor is pl. csak minden második alkalommal menjen a meny vagy anyós, amúgy férj is utazhat egyedül, nehogy már ne bírjon ki 2 napot egy felnőtt ember a saját szülőházában a felesége nélkül. Egyszerűen nem értem miért kell mindig egymás "hátsójában" lenni felnőtt embereknek.
2014. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
65%

"Én azt nem értem, hogy amikor nem jön ki az anyós meg a meny, minek kell erőltetni a találkozást? "



Az még hangyám amikor oda is költözik plusz oda is szül. Aztán anyós a szemét aki lakhatást ad neki.

2014. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont valamilyen szinten egyet értek a kérdezővel, és lehet lepontozni, megkövezni. Lehet, hogy felnevelte, de ha jól tudom, azért szülte, nevelte úgy, ahogy, hogy jó ember legyen belőle, nem azért, hogy a majdani pár tiszteljen érte, amúgy is jól nevelte volna, gondolom. Egyszer majd az a nő/férfi lesz az, aki az unokáját helyesen neveli, a gyermekét boldoggá teszi, akkor neki miért nem jár tisztelet? Én is felnőtt ember vagyok, (ez természetesen mindenkire vonatkozik), saját döntésekkel, legyenek azok jók vagy rosszak, és van saját véleményem is, miért nem lehet tiszteletben tartani?

Mondok egy példát: az esküvőnket szerveztük. Apósom, semmiben, szó szerint semmiben nem segített, még a szobából sem jött ki, mikor erről beszéltünk. Majd átjött a hölgy, aki a sütikkel foglalkozik, leadtuk a rendelést. Amikor megmutattuk neki a tortát, vörös fejjel elkezdett üvölteni, hogy miért nem rendeltünk többet, milyen égő lesz. Aztán a szálláson is kiakadt, hogy miért akarunk szállást is fizetni vagy buszt, mindenki vezessen haza: oda vissza 500 km. Na lehet bármilyen após, apuka, tisztelet ide vagy oda, én megkértem, hogy vegyen vissza, mert ha már nem segít, akkor ne szóljon bele, és azt ő sem gondolja, hogy valaki szombat reggel felkel, levezet 250 km-t, bulizik éjjel és még haza is vezet??? Szerintem van egy határ, amit igenis meg kell húzni. Nem kell, hogy szeressen, sőt az sem kell, hogy tiszteljen, de akkor inkább ne szóljanak hozzám.

2014. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább általában kellene tisztelni embertársainkat, szóval ennek kölcsönösnek kellene lenni, az anyós is tisztelje a menyét/vejét. Az persze nem jelenti azt, hogy fel kell nézni rá vagy mindent rá kéne hagyni, inkább csak udvariasan kéne vele beszélni. Hát pont pár perce sértett vérig az apám felesége és meg azt mondtam neki, hogy vegyen be nyugtató és kezelteni kellene már azt, hogy ilyen ideges. Szóval azt hiszem én sem voltam valami tisztelettudó, de hát ember vagyok én is és alaptalanul sértegetett és idegeskedett. :( Nehéz dolgok ezek. De szebb lenne az élet, ha senki nem bántaná a másikat és kedves lenne mindenkivel.
2014. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!