Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tisztelet azért, mert öreg és...

Tisztelet azért, mert öreg és mert a férjünk/feleségünk anyja? Miért?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésnél olvasom itt,hogy bár az anyós idióta hülye és megpróbálja kicsinálni a kérdezőt,minden második válasz az hogy de tisztelni kell,mert a férje/felesége anyja,és mert öreg.

De miért?

Miért járna azért tisztelet,mert képes volt pottyantani egyet és betöltötte az 50-et?


2014. jún. 12. 12:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
86%
Most olvasok néhány hozzászólást. A tiszteletet is sokan szeretik szerintem az illemmel. Tisztelem édesanyámat, édesapámat, tisztelem néhány ismerősömet, szintén csak példák, vagy tisztelhetsz valakit, akiről tudod, hogy önerőből ért el valamit. Pl. De egy idős embert, akit nem ismerek, és valóban lehet, hogy egész életében rossz indulatú volt, mindenkit bántott, mi alapján tiszteljek? Átadom neki a helyem illemből, vagy előre engedem a boltban. De szerintem a kettőt azért külön kell választani. Most nyilván extrém esetekről beszélek. De pl. múltkor mentem a trolin. Szó szerint az alsó lépcsőn álltam. Megállt a busz, mellőlem leszállt valaki, ott volt 1 db embernyi hely. Egy bácsi ezzel a "banyatankkal állt a megállóban, majd rám üvölt!, hogy na mi lesz, leszáll már? Mondom nem! Elkezdett még feljebb tuszkolni. Megkérdeztem tőle, hogy ugyan miért nem oda száll, ahol fel is fér, tehát mellém: mert oda a kocsit akarta tenni. És még magyaráz tovább. Egy ilyen emberben mit tiszteljek? Persze, illedelmesen beszélek, nem beszélek csúnyán vele, de azért mert idősebb, adja már meg nekem is a tiszteletet, mondjuk azért, mert nő vagyok. Pl. Most tudom, hogy le leszek pontozva, de pl. ilyen helyzetekben késsek el a munkából, mert ő nem fér fel a buszra? Tiszteletből? Inkább illedelmesen megkérdezem, ami érdekel és pont.
2014. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tisztelem, aki engem is tisztel! Ezt én is írtam tegnap egy kérdésnél! Én ha látok egy idős embert, és az öreg kedves, nem tolakodó, illedelmes akkor én is viszonzom! DE! Vannak olyan öregek akik gyakorlatilag mge vannak marhulva! Múltkor egy öregasszony jött szembe velem a járdán autóval, és a babakocsival arrébb kellett húzódnom mert elütött volna, és mamika a járdán lévő kerékpárost is ledudálta hogy húzzon el! Párom akkorát rávert ököllel a az autóra, én meg ugattam is! És mamika zokon vette, ere úgy kifordult az útra hogy nekiment majdnem egy másik kocsisnak! Ilyenkor mit tiszteljek a vén szatyorban? Ma például a boltban is majdnem fellökött mert én krémtúrót vettem akkor belemászott majdnem a seggembe, akkor arrébb mentem, erre jön oda ahol én vagyok, a kosaramat alig bírtam elvenni! A sorban rendszeres a fenekemet "fogdossák" hozzám érnek, dörgölőznek! Kellemetlen hogy nincs intim szférám!! Anyósom is kellemetlenül viselkedik! Volt egyszer egy újságban egy mintának szánt betét! Anyós elkezdi nem tudod mit használsz?? Tiéd lehet! Ezt az apósom előtt! Valószínűleg tisztában van vele az öreg hogy mentsruáló nő vagyok, de mi köze bárkinek is hozzá mit használok???? Mondtam is nekik ennyi titkom nem maradhat? Mindenről tudni kell?? Én azt vettem észre hogy a fiatalokban sokkal több jóindulat, illedelmesség van mint az öregekben! Nekem csak öregekkel, anyóssal apóssal volt eddig bajom, fiatallal elvétve!
2014. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül attól lesz valaki érdemes a szeretetemre, mert jól nevelték. Ismerek olyat, akit a szülei elhanyagoltak, vertek, megaláztak, stb, tehát véletlenül sem nekik köszönheti azt az értékrendet és jellemet, ami végül is kialakult benne. Nem fogok senkit tisztelni azért, mert megszülte azt akit én szeretek, mert ez csak biológia, erre az állat is képes. Nem jár kor alapján a tisztelet senkinek. Nem rúgok bele, nem nézek át rajta, de nem is tűröm, ha a kora vagy a családban betöltött helye mögé bújva kritizál, kóstolgat, nyíltan szemétkedik. Érdemelje ki hogy tiszteljem, én sem várom el senkitől alanyi jogon, másnak sem kéne.
2014. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Ez nem valódi tisztelet, hanem a Biblia és a vaskalapos papok által az emberekbe belevert hamis és képmutató viselkedés.


Tisztelni azt lehet, aki tiszteletre méltó. Sem korral, sem nemmel, sem foglalkozással, sem titulussal stb. nem lehet KIVEREKEDNI magunknak a tiszteletet. Csak azzal, ahogyan élünk. Van egy alap-tisztelet, azért, hogy él és mert ember, de ha ezt ő maga tönkreteszi, akkor nincs többé tisztelet.

2014. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
79%
23-as: 24-es voltam. Most már két ilyen embert ismersz. :)
2014. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem azért igenis kiérdemli a tisztelet "alanyi jogon" az anyós, amennyiben nem szélsőségesen aljas a menyével, vagy bárkivel a családból.

Kiérdemli a tiszteletet, mert felnevelte a gyermekét és igyekezett jó embert faragni a fiából-ami nyilvánvalóan sikerült is, hiszen hozzámentél.

Tisztelni illik, hiszen imádja az unokáját, segít ha szükség van rá. Nem hagyja cserben, ha baj van.

Ez a tisztelet része a dolognak.

Azért, mert idős, nem kell tisztelni, viszont toleranciát érdemelhetne, főleg, ha a fent említett dolgokban jeleskedik. Tehát elnézem neki a házsártosságát, ha 3 havonta csak egyszer látom. Lenyelem a békát, ha hoz ételt a vendégségbe, vagy a konyhában odébb tesz egy poharat. Belátom, hogy ő már nem fog megváltozni a kedvemért és még ha nem is kedvelem őszintén, elviselem, mert elviselem azt aki feltétel nélkül szereti a gyerekemet és a férjemet.

2014. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!