Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha a párom anyukája fiatal...

Ha a párom anyukája fiatal (40 alatti), hogyan köszönjek neki első találkozáskor?

Figyelt kérdés

Mi 21 évesek vagyunk, és most hétvégén mutat be a családjának. Az édesanyja elég fiatal, 36-7 éves, és nagyon fiatalosan is néz ki, kb mint egy 28 éves. Ezért nem tudom, hogyan köszönjek neki? Mondta a párom hogy mindenkinek rögtön mondja, hogy tegezzék, de azért első alkalommal lehet hogy nem kellene tegezni. Nem? De a csókolom az olyan hülyén jön ki, amikor ilyen fiatal. A jó napot, az meg olyan távolságtartó...

Szóval mit gondoltok? :)

21/L



2014. jún. 12. 21:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
65%

Eddig minden barátom, barátnőm anyukájának "Jó napot kívánok!"-kal, kicsi koromban "Csókolom!"-mal köszöntem. Nem volt olyan, aki ne mondta volna azonnal, hogy ugyan, ne hülyéskedjek, tegezzem. Szinte már tudtam, hogy ezt mondják, de elsőre nem lett volna pofám letegezni őket.


Az "üdv" és a "hello" tipikus elsunnyogása a köszönésnek.


Szerintem az azonnali letegezés túlzottan személyeskedő, bizalmaskodó. A magázással megtiszteled, és megadod neki az esélyt, hogy felajánlja a tegezést.

2014. jún. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
28%
Jó napot kívánok!
2014. jún. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
47%
Szevasz Sárkány!
2014. jún. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
37%
Én 18 éves korom óta mindig úgy köszönök, hogy "Jó napot kívánok!". Például ha bemegyek a boltba, és az eladó kb velem egykorú, akkor se tegezem le. Sokan hülyének néznek miatta, de egyrészt így illik, másrészt meg én sem szeretem, amikor valami vadidegen vadparaszt suttyó az utcán lesziáz, csak mert kb egyidős velem.
2014. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

A csókolomhoz nem fiatal.

A 21 éves gyerekhez fiatal: 15-16 éves volt amikor szült.


A barátodat kérdezd meg, hogy az anyukája mit szeret jobban.

Vannak akik magázódósak, vannak akik a csókolomot várják el, vannak akik tegeződősek az első perctől. Meg vannak olyanok, akik a "nem vagyok én olyan öreg" felkiáltással olyanoktól számítanak rögtöni tegezésre akik a gyerekeik lehetnének.

2014. jún. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
28%

hát tizenöt, tizenhat évesen ilyen laza csaj volt, hogy szült, akkor talán most is laza... szóval hellóka anyuka... na de ez csak vicc volt :)


szóval csókolommal semmiképpen.

a jónapotkívánok utal arra, hogy tudod, meg kell adni a tiszteletet, az már az ő dolga, hogyan értelmezi, és reagálja le /felajánlja rögtön a tegeződést/


amúgy ha nem ajánlja fel a tegeződést, a későbbiekben viszont csókolommal kell köszönnöd.


hidd el, nincs baj, ha nem akarsz rögtön, közeledni, nincs baj a távolság tartással és az udvariassággal.


én 36 éves vagyok, anyósom /gyerekem nagymamája pláne/ 64 és csókolomozom, és magázom, mégis nagyon közvetlen a viszonyunk. elég fiatalos ő is /viszonyítva persze/, kb. 50nek néz ki. elsőre én is határozottan, kedvesen jónapotkívánokoztam neki

2014. jún. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
75%
JÓ napot kívánok! Úgyis fel fogja ajánlani, hogy tegezd, ha meg nem, akkor nem is baj, hogy nem tegezted le elsőre.
2014. jún. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nektek is! :)
2014. jún. 13. 22:15
 29/34 anonim ***** válasza:
18%

Én írtam az egyik fentit ezen az oldalon.

Azt még elmondom, hogy ha jóban akarsz vele lenni később, akkor nehogy csókolom legyen, végülis Te vagy a másik nő, aki elviszi a fiát, szóval lehet rossz pont a csókolom, én legalábbis ezt tapasztaltam (fiatalabb fiúkkal jártam a korodban, ennyi idős anyukákkal).:)

2014. jún. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Köszi a választ neked is! Nekem sem áll a számra a csókolom. Amúgy a hétvégén elmaradt a bemutatkozás :) De majd egyszer úgyis meglesz. Egyébként nem tudom ki az aki mindenkit lepontoz, mert szerintem mindenki normálisan, és a kérdésre válaszolt...
2014. jún. 17. 08:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!