Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen helyzetet hogyan lehet...

Ilyen helyzetet hogyan lehet diplomatikusan kezelni?

Figyelt kérdés

Van egy egy hónapos gyerekünk. Anyósommal jó a viszony, gyakran jön unokázni is.

Apósomról már kevésbé hízelgő a véleményem. Az még hagyján, hogy alkoholista (a csendben lebambulós fajta), de iszonyú koszos. Nem anyagi oka van, sajnos zéró igénye van a tisztaságra.

A kezei úgy néznek ki, mint egy átlag autószerelőnek.


Ma mindketten jöttek, apósomnak lövése a fényképezés.

Mindenkit megkérünk, hogy mosson kezet a baba miatt, főleg BKV után. Apósnál egy körömkefés kézfertőtlenítés is elfért volna, de csak kézmosásra kértem meg. Teljes megsértődés, hogy ő nem akarja megfogni a babát, minek. Mert minden mást megfog, amit mi is, azért.

Nagy puffogva elment kezet mosni, bár az inkább kézöblítés volt, tényleg hányinger, ahogy a keze (is) kinéz.


Majd szemközt vakuzta a babát, aki ettől persze megijedt és sírt, meg gondolom a látásának se használ. Kértem, hogy kapcsolja ki a vakut. Nem tudja, hogyan kell. Akkor ne fotózzon. Ezen felbuzdulva még kétszer szembe vakuzta. Itt udvariasan, de határozottan leállítottam a fotózást, hogy majd akkor folytatjuk, ha sikerül kezelni a fényképezőgépet.


Utána elment pisilni, persze fele a csésze köré... kézmosás nuku.


5 percet volt itt, ennyi idő alatt produkálta a fentieket. Utána mentem körbe és fertőtlenítettem mindent, amihez hozzáért.


Anyósom valamiért még mindig fülig szerelmes belé, ezért megértőbb, megengedőbb vele, bár alapvetően egyetért a kérdéseimmel. Őt nem akarom két tűz közé kényszeríteni.


A férjem is egyetért, rá is szól - ha itt van. Ha napközben, munkaidőben jönnek, akkor ugye nincs itt.


Nem szeretnék arrogáns lenni, de fogalmam sincs, mit tehetnék.


Sajnos eléggé alap nála ez a viselkedés. Sógornőm lánya mesélte, hogy náluk múltkor volt egy sor üvöltés apóssal a sógornőm (férjem nővére) részéről, mert a kikészített húsokat egyenként végigtapogatta a családi ebédnél és mindenkinek felfordult a gyomra tőle - persze após volt megsértődve.


Szívem szerint be se engedném, de ez egyszerűen bunkóság lenne. Ezért keresek diplomatikusabb megoldást.


2014. jún. 17. 00:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez így nem megy. Meg kell neki mondani, hogy legalább annyival tiszteljen meg titeket, hogy nem mocskosan látogat meg titeket, ha meg puffog, akkor el kell hajtani a francba. Nem kötelező hozzátok járnia.
2014. jún. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet diplomatikusan kezelni.
2014. jún. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem fogja meg a babát, akkor nem kell parázni, és nem kell senkit megkérni a kézmosásra, még akkor sem, ha megfogja a babát. Ha túlzásba viszed a higiéniát, akkor a baba szervezete nem tud majd védekezni a kórokozók ellen.

A papa pedig ne fogja meg a babádat.

2014. jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jól csinálsz mindent. Jó hogy megkéred őt a legelején mert ő így meg fogja szokni hogy nálatok bizony kezet kell mosni babázás előtt stb, stb...

A lényeg hogy ne bátsd meg. Ő is nagyon örül az unokájának. Ne legyen belőle sértődés.

Például mondhatod hogy- Apuka! Kikészítettem a kéztörlőket a mosdó mellé!

- Apuka! Segítek kikapcsolni a vakut.

- A védőnő azt mondta csak tiszta kézzel , körömmel nyúlhatunk a babához. Kitettem a csap mellé mindenkinek körömkefét és fertőtlenítő szappant.

2014. jún. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Ha túlzásba viszed a higiéniát, akkor a baba szervezete nem tud majd védekezni a kórokozók ellen. "


1. Láthatóan beült a kosz a keze bőrredői közé, a körme alatt vastag fekete kosz van.

2. WC után SE mos kezet, tehát se s.ggtörlés, se pisilés (férfi, előtte a nemi szervét fogja!) után.

3. Kertészkedés, barkácsolás után SEM most kezet.

4. BKV-val érkeztek, ahol megfogták a kapaszkodókat, stb.


Te egyáltalán kezet fognál egy ilyen emberrel, hogy erősödjön az immunrendszered felnőttként?

2014. jún. 17. 07:55
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát fujj...azért hogy lehet valaki ilyen igénytelen? ezt a típust amúgy sajnos nem is lehet normálisan kezelni, mert még ő van besértődve. Ez nagyon gáz, sajnállak érte. Nem tudom, hogy lehetne diplomatikusan kezelni..anyósodnak kellene mondani, hogy tegye rendbe a férjét. Anyósod hibája is, hogy hagyja ezt
2014. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Felfordult a gyomrom. Én ezt már nem tudnám diplomatikusan kezelni, sőt továbbmegyek: nem is akarnám. Egy okádék tisztaságával egyenrangú emberek nem jönnek be a lakásomba, a privát teremben, ahol élek, fogdosódok, létezem. Mert nem. Pláne nem fogdossák össze a kisbabámat (nem mintha lenne :DD). Én legközelebb határozottan közölném az apóssal, hogy sikálja meg magát, ember, mert addig ide nincs be gyere az is biztos! A többiekre meg tennék, ha ők gyávák, és inkább eltűrik a koszt, az már egyéni szociális probléma.
2014. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Ja, ez lemaradt! Mi az, hogy fele a csésze köré? Hát, nem szégyelli magát?! Én ezért úgy megszégyenítettem volna az egész család előtt, hogy arról koldul! Legközelebb wcre megy, bemész után, csekkolod, hogy mit hagyott maga után, és utána menj oda hozzá a felmosóronggyal és vödörrel, meg egy adag hypoval (vagy, amivel fertőtlenítesz), és utasítsd rá, hogy takarítson fel maga után a wct, mert te más vizeletét nem fogod feltörölgetni! Hidd el nekem, ezek után kétszer meggondolja, hogy mit csináljon! :DD
2014. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Aki lepontozta a felmosórongyos ötletemet, annak üzenem, hogy takarítsa nyugodtan mások vizeletét, ha ez neki jólesik... Istenem, hát nem vagyunk egyforma értelmi szinten. Nem is lehetünk.
2014. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Na akkor most, hogy a gyerek egy hónapos, elkezdheted megtanulni, hogyan kell megvédeni az ő érdekeit az udvariasság kárára. Főleg úgy, hogy az udvariasság csak részedről állt fenn. Attól leszel anya, hogy megvéded, nem attól, hogy megszülted.


Ennek szellemében választhatnád a könnyebb utat: akkor jönnek látogatni, mikor a férjed ott van. Ennyi. Nem is nagyon értem amúgy miért jönnek, a saját fiukkal nem szeretnének találkozni...?

2014. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!