Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért változott meg az esküvő...

Miért változott meg az esküvő után?

Figyelt kérdés

4 éve élünk együtt a férjemmel, idén májusban esküdtünk meg.

Az esküvő előtt anyóssal szinte barátnők voltunk. Hetente többször beszéltünk telefonon, tök jó fej volt.

Két hónapja viszont olyan változás állt be, amit nem tudok hova tenni. A lagzi miatt nagyon izgatott volt, mindent a maga ízlése szerint akart, még a ruhámat is...de ezt betudtam a túlzott segítőkészségének, és finoman leszereltem, ha kellett.

Viszont mióta hivatalosan is a menye vagyok, azóta lehetetlen elviselni. Ha nincs ott a férjem, beleüti az orrát mindenbe (pl. én miért nem teszek kelkáposztalevelet, meg zöldpaprikát a húslevesbe, a paprikásba miért nem teszek vegetát meg babérlevelet, miért mosom össze a konyharuhát a törölközőkkel, miért nem újságpapírral pucolom az ablakot...stb. ilyen apróságok). Mondván, hogy ő úgy szokta, és az ő kisfia úgy szokta meg. Ezt persze akkor, ha ott van valaki, akkor nem, olyankor tündi-bündi, mint régen.

Hívott a múltkor, nem tudtam felvenni a telefont, mert épp fizettem a boltban. De ahogy kijöttem, visszahívtam. Minden utolsó bunkó voltam, hogy én hogy képzelem azt, hogy amikor ő hív nem veszem fel. Hiába mondtam, hogy miért nem vettem fel.

Kérdeztem már, hogy mi lett a baja velem. Ímelt-ámolt, hogy nem egy városi lányt képzelt a fiának, meg oké, hogy együtt lakunk már régóta, de nem gondolta, hogy ennyire komoly.... AKKOR MÉGIS MIT GONDOLT?? KÖZÖSEN VETTÜNK LAKÁST!


Szóval lehet ezt kezelni valahogy? A férjemet nem akarom ezzel terhelni, van most elég gondja a munkahelyén...lehet, hogy megszűnik a cég. Nem hiányzik neki, hogy az anyukája szeszélyével traktáljam.



2014. júl. 14. 20:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nem nagyon tudom kerülni azt, hogy kettesben legyünk. 70 km-re laknak tőlünk, havonta egy hétvégét ott töltünk (szombat reggel megyünk, vasárnap este jövünk). Olyankor a férjem megcsinálja a ház körüli munkát, amit apósom nem bír (szegény elég beteg. Nem halálos betegség, de nem is gyógyítható, csak szinten tartható.). Olyankor mi "anyukával" főzünk. Vagyis ő főz és magyarázza nekem, hogy mit hogy kell.


"Talán az anya megszokta, hogy ő így-úgy főzi a levest már évtizedek óta, és nem akarja, hogy a családi "hagyomány" kialudjon."


És az én családom hagyománya?


"És a törülköző és a konyharuha, hát biztos nem akarja, hogy nehogy rosszul mossa ki a mosógép, és a "kisfia" fűszeres-törülközőbe törülközzön."


Nálam a konyharuha nem fűszeres. Ha valami kiömlik, azt előbb szivaccsal itatom fel, majd vizes szivaccsal letörlöm a felületet, és csak utána törlöm szárazra konyharuhával.


"És a lagzi, hát köztudott, hogy a régi embereknek nem lehetett olyan pompás bulit tartani, ezért akarta, hogy nektek legalább, megközelítőleg tökéletes legyen."


Az nem volt gond, hogy a lagziba bele szólt, voltak jó ötletei. De már-már abba is erőszakoskodott néha, annak ellenére, hogy az egészet mi álltuk. Nem is akartuk a szülőket költségbe verni!

2014. júl. 15. 19:03
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy most ment el az esze....

Finoman, de kezd ek hülyét csinálni belőle.

Lasan, tagoltan magyarázd el, hogy a pénztárnál a fizetés közben nem nagyon lehet telefonálni, mert a beütött tételeket kell figyelned, a kártyát, a kódot, vagy a pénzt.

Ezek fontos dolgok ám!

Az ablakpucolásnál is érdekes, hogy a fia azt szokta meg, hogy az ablak újsággal van pucolva...

Kérdezd meg melyik rovat viszi legjobban a koszt?

És, hogy a kisfia hogy-hogy nem szokta pucolni az ablakot?


Pont most az esküvővel lettetek ti ketten egy másik család.

2014. júl. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

"Szóval lehet ezt kezelni valahogy?"

Kérdésedre a válasz: igen lehet kezelni. Az elmeosztályon.

Bocs! Erre nem tudok jobbat mondani. Ha nem szereled le idejében a fejedre fog nőni.

A "nem hittem, hogy ennyire komoly dologra" meg csak annyit kellett volna mondani, hogy kedves Mama az elmúlt 4 évben csukva volt a szeme?

Félretéve a viccet ez egy "betegség" a Mama most döbbent rá, hogy elvesztette a "pici fiát". Ezt a férjeddel szerintem meg kell beszélned, ha ő kiáll melletted akkor egyértelműen le kell szerelned, ha nem akkor nagy a baj.

2014. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy te köteles havonta egyszer sem menni. Mégis minek? Még ha olyan nagyon jó lenne ott neked. Ő a fiuk, ő "tartozik" azzal, hogy menjen, nekem azt se lehet megmagyarázni, hogy te "hiányzol" nekik, mikor egész életetekben jól meg voltatok egymás nélkül, meg ha elválnátok, akkor se nyitnátok egymásra az ajtót soha többet. Menj te is a te szüleidhez, vagy csak maradj otthon wellness napot tartani, vagy valami. Én is csak egy évben MAXIMUM 2x megyek, karácsonykor, meg esetleg valamikor nyáron, de már azt se nagyon. Mi a francnak? Én nem érzem ott jól magam, a férjemnek meg nincs rá szüksége, hogy a fenekében üljek, ha ő megy, anyósomék meg örüljenek annak, hogy ott van a fiuk.
2014. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%
hú sajnos ez egy tipikus történet,hallgasd meg amit mond de tegyél rá magasról,ha meg állandóan hívogat ne vedd fel,majd leszokik róla
2014. júl. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem kell elmérgesíteni a dolgot, vagy harcolni meg ilyenek. Ne süllyedj le a szintjére.


Én úgy oldanám meg, hogy távolságot tartok. Ne maradj vele kettesben, egyedül pedig egyáltalán ne találkozz vele. Telefont sem kötelező felvenni. Ha ő nem fogadja el, hogy a piciny fiacskája másik nőé lett, akkor így járt. Ennyi.


A férjet pedig tájékoztatni, hogy ezért és ezért nem akarsz vele kettesben találkozni. Tudjon róla, mert abból anyós még azt is kihozhatja hogy a férjednek panaszkodik, hogy titkolózol előtte és ez milyen dolog. Biztos tudna kavarni itt ott ha akar.


Én ezt úgy mondom, hogy szerencsére normális anyósom van, de nem mindenki jár így sajnos.

2014. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!