Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez tényleg neveletlenség volt...

Ez tényleg neveletlenség volt a részemről?

Figyelt kérdés

Anyósomnál voltunk a hétvégén, családi összejövetelt tartott a szülinapja alkalmából.

Nem volt olyan nagy banzáj, a két gyerekét és az ő családjukat hívta meg.

Ebédeltünk, leszedte az asztalt és elvonult az unokáival játszani.

Én meg fogtam magam és elmosogattam, hogy ne neki kelljen és addig is tudjon unokázni.

Utána láttam rajta, hogy valami nem tetszik neki, de ráhagytam, gondoltam biztos rossz napja van.

Másnap aztán telekürtölte a rokonságot azzal, hogy én mekkora büdös bunkó vagyok, és mennyire megszégyenítettem őt azzal, hogy elmosogattam nála, mintha ő valamiféle utolsó, koszos nő lenne, vagy pedig annyira öreg, hogy nem képes saját maga megcsinálni.


Nekem ez nagyon rosszul esik, mert egyáltalán nem gondoltam ilyesmire. Egyszerűen így neveltek, és nekem természetes, hogy ha meghívnak valahová ebédelni (pláne családon belül), akkor az a minimum, hogy segítek rendet rakni és elmosogatni,

Ezeket elmondtam neki is, és bocsánatot is kértem tőle, de ő hajthatatlan, és azt mondogatja, hogy neveletlen paraszt vagyok, és a fiának nem szabadna együtt lennie egy ilyen nővel.


És lassan már kezdek elbizonytalanodni, hogy én gondolom rosszul, és tényleg sértően viselkedtem.

Szerintetek igaza van az anyósomnak, tényleg neveletlenség volt ez a részemről?



2014. aug. 4. 09:15
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
57%
Ha anyosodnak nem is tetszett a dolog, nem így kell elmondani, főleg a rokonság előtt szidni. És főleg azután, hogy bocsánatot is kértél.
2014. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
35%

Miért lett mindenki lepontozva, aki nem a kérdezőt szidta?

Vagy ennyire természetes dolog, hogy nem kell kulturált, normális hangnemben elmondani a véleményt, vagy a nem tetszést, hanem nyugodtan le lehet az egész rokonság előtt büdös bunkózni a másikat?

Aki ennyire kiakad pár tányér elmosogatásán az igenis nem normális. Én sem szeretem ugyan, ha a munkáimba kéretlenül belenyúlnak, de sosem rendeznék ekkora fesztivált miatta.

2014. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
68%

Tualjdonképpen azért, mert a kérdező eredeti szándékától függetlenül a kérdés így szól: "Ez tényleg neveletlenség volt részEMről?"


Nem pedig: "Ez neveletlenség volt anyósom részéről?"


Márpedig nagyon sok válaszoló inkább arra koncentrált, hogy fú az anyós milyen bunkó, hogy mit mondott a rokonságnak. DE NEM AZ VOLT A KÉRDÉS!

2014. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!