Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez tényleg neveletlenség volt...

Ez tényleg neveletlenség volt a részemről?

Figyelt kérdés

Anyósomnál voltunk a hétvégén, családi összejövetelt tartott a szülinapja alkalmából.

Nem volt olyan nagy banzáj, a két gyerekét és az ő családjukat hívta meg.

Ebédeltünk, leszedte az asztalt és elvonult az unokáival játszani.

Én meg fogtam magam és elmosogattam, hogy ne neki kelljen és addig is tudjon unokázni.

Utána láttam rajta, hogy valami nem tetszik neki, de ráhagytam, gondoltam biztos rossz napja van.

Másnap aztán telekürtölte a rokonságot azzal, hogy én mekkora büdös bunkó vagyok, és mennyire megszégyenítettem őt azzal, hogy elmosogattam nála, mintha ő valamiféle utolsó, koszos nő lenne, vagy pedig annyira öreg, hogy nem képes saját maga megcsinálni.


Nekem ez nagyon rosszul esik, mert egyáltalán nem gondoltam ilyesmire. Egyszerűen így neveltek, és nekem természetes, hogy ha meghívnak valahová ebédelni (pláne családon belül), akkor az a minimum, hogy segítek rendet rakni és elmosogatni,

Ezeket elmondtam neki is, és bocsánatot is kértem tőle, de ő hajthatatlan, és azt mondogatja, hogy neveletlen paraszt vagyok, és a fiának nem szabadna együtt lennie egy ilyen nővel.


És lassan már kezdek elbizonytalanodni, hogy én gondolom rosszul, és tényleg sértően viselkedtem.

Szerintetek igaza van az anyósomnak, tényleg neveletlenség volt ez a részemről?



2014. aug. 4. 09:15
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
63%

A kérdés nem arról szól, hogy az anyósát minősítsük, bár erőteljesen tereli a kérdező abba az irányba, hogy muszáj neki leírni, még a saját fia sincs vele olyan jóba stb. hátha így jobban igaza lesz.


A kérdés viszont a terelgetés ellenére így szól, hogy valóban neveletlen-e. És az volt. Otthon és vendégségben nem ugyanúgy kell viselkedni, jó lenne, ha erre a kérdező is rájönne, néhány okos válaszolóval egyetemben.


Anyós rokonság körbekürtölése már megint más téma, ha egyáltalán úgy is volt.

2014. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 piroska és a farkas ***** válasza:
78%
Az a baj, h ahol az ember családtagnak érzi magát ott nem kérdez. Illetve az a baj, hogy ez baj...holott szerintem természetesnek kellene lennie. Annak mindenképpen, h akinek ez az otthonában történik, az ne a bunkó parasztot lássa a másikban, hanem a segítő szándékot. Kedves Kérdező, én is várnék a helyedben amíg az anyós rádöbben a maga hülyeségére, utána viszont, ha VALAHA az életben esetleg megkérne6utasítana vagy bármi elvárást kifejezne azza kapcsolatban, h az ő házában vmit csinálj a rendrakás terén, közöld, h nincs kedved, és te itt különbenis vendég vagy. Ha kényszerből mégis mentek hozzá mostanában, eszedbe ne jusson leszedni az asztalt, a kérdő tekintetre pedig bájos, kérdő tekintettel felelj...
2014. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
30%
Ne is foglalkozz vele,ha normális a rokonság akkor anyósod a bunkó a szemükbe.Mondjuk a neveletlen parasztért anyós ide vagy oda eligazitottam volna ugy,hogy ott is befordult volna ahol nincs kanyar.Nem csináltál semmi rosszat,még hogy a fiának nem szabadna ilyen nővel együtt lennie?Mond meg neki cseréljünk,oda adom neki az én menyemet.Na attól nem kell félnie az elmosogat helyette.Ha feldobja talpát az akkor sem mozdulna meg.Majd megtudná a fia milyen az ilyen nő:))Hagyd csináljon a konyhájába amit akar ha ilyen ostoba.szakadjon bele ő akarta nem?
2014. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
81%
Én nem gondolom,hogy ha valaki a családtagom az azt jelenti,hogy annak a lakásában rendezkedhetek.Néha pont ez a gond sztem sok családban(legalábbis ahogy itt olvasgatok),vannak akik úgy gondolják,joguk van a másik házában rendezkedni,és ebből az lesz,hogy jogot éreznek a másik életébe bele szólni is.Igenis vannak határok,akár család,akár nem.Ha jó nevelést kaptam ,akkor annyit adok,amennyire a másiknak szüksége van,és tudom hol a határ,amit nem ildomos átlépni.
2014. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

Nyilván nem fogom anyósom szennyesét áttúrni és berámolni a mosógépébe, csak hogy segítsek neki kérés nélkül.

Illetve nyilván nem rakok nála rendet és nem rendezem át a konyhát.

De a mosogatás szerintem bőven belefér, mivel nem nyúlok a személyes cuccaihoz. Pár koszos tányért elmosni és a csöpögtetőre tenni ugyan miért tolakodó dolog? Nem hiszem hogy ezzel belemásztam volna az intim szférájába.

2014. aug. 5. 08:15
 36/43 anonim ***** válasza:
14%
A 35-ös kommented alapján egyértelmű, hogy te magadnak adsz igazat, és csak azért írtad ki a kérdést, különféle szaftos részlettel megspékelve, hogy mindenki szidja anyósodat.
2014. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Miért ilyen rosszindulatú itt mindenki?

De most komolyan, én csak feltettem egy kérdést, és igen, nem túl jó érzés, ha én vagyok kikiáltva bűnbaknak. Tök természetes emberi reakció, hogy próbálom védeni magam.

Bár mindegy is, általában mindig a kérdező a hülye, függetlenül attól, hogy mit kérdez, néhány ritka kivételtől eltekintve.

2014. aug. 5. 09:06
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

"De a mosogatás szerintem bőven belefér, mivel nem nyúlok a személyes cuccaihoz. Pár koszos tányért elmosni és a csöpögtetőre tenni ugyan miért tolakodó dolog? Nem hiszem hogy ezzel belemásztam volna az intim szférájába."


Neki nem fér bele(mint ahogy nekem sem férne),és ezt el kell fogadnod.Nem tudom mi ebben a nehéz.Te csak azt hajtogatod,hogy ez neked természetes...fogadd el,hogy másnak nem,ilyen egyszerű.

2014. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 38-as válaszolóval.


Egyébként én fordított helyzetban voltam, mint te, anyós rendezkedett nálunk, amit én nem szeretek. Az a véleményem, hogy a saját otthonában mindenki olyan szabályokat hoz, amilyet akar. Nem kell ezekkel egyetérteni, megérteni sem kell, egyszerűen csak el kell fogadni.


Megértem, hogy semmi rossz szándék nem volt benned, de úgy illett volna, hogy először felajánlod a mosogatást és nem rögtön megcsinálod.

Úgy látom, mint megannyi családi konfliktusnál, itt meg a kommunikáció lenne a megoldás.

2014. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
42%

Először is:

1. Attól, mert neked ez természetes, még másnak nem biztos, hogy az. Ezt el kell fogadni. Persze elhiszem, hogy a másik menyének szemrebbenés nélkül elnézte, ezen mondjuk csodálkozok.


2. Ennek tudatában az anyósba is szorulhatott volna annyi modor, hogy nem mond el büdös parasztnak, meg hasonlóknak. Nekem a felháborodottsága tényleg olyannak tűnik, mintha minden áron beléd akart volna kötni. Akár az is meglehet, hogy ha ennyire hajthatatlan, akkor direkt nem mosogatott el azonnal, hogy akkor is kiverhesse a patáliát, ha nem mosogatsz el, pont azért, mert "milyen nő, hogy még házimunkát sem hajlandó végezni, ennyit igazán megtehetett volna".

Enyhén szólva túlzás egy mosogatásból ekkora királydrámát rendezni. Itt tényleg valamit tervelt vagy akart az anyós.

2014. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!