Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós-gyerek-kutya konfliktus....

Hayabusa kérdése:

Anyós-gyerek-kutya konfliktus. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósoméknak van egy anno viadalokra tenyésztett kutyájuk. Nekünk pedig egy 8 hós lányunk. A kutya meglehetősen kiszámíthatatlan, az évek során több példa volt arra, hogy a családnak nekiment, elborult az agya,stb....nem is értem miért van még meg. Így eléggé féltjük tőle a lányunkat. Egy kerti sütögetés alkalmával a kutya a fejét leszegve vészjóslóan ösztönzött arra, hogy lányommal a karomon iszkoljak vissza a lépcsőn. Ebből ők semmit nem vettek észre, kedélyesen szórakoztak. Ezután nem mentem le többé, főleg hogy terhesen is igencsak furcsán viselkedett velem, és támadólag közelített, így már akkor sem bíztam benne. Következő alkalommal kértük hogy zárják be a kutyát arra az időre, és akkor Anyósom teljesen megváltozott, védte a kutyát, húzta a száját miatta. Majd rövidesen a férjem tisztázta vele az ezzel kapcsolatos félelmeinket, amire a válasz az volt, hogy jó, akkor nem lesz több ilyen főzőcske. Miért nem az volt a válasz, hogy persze, természetes, arra az időre bezárjuk?? Vagy neki nem hiányzik a családdal a kerti buli? Sógornőméket szinte minden hétvégén hívják, persze nekik nincs gyerek, csak a kutyájukat viszik. Minket azóta egyszer sem hívott. Ennek 4 hónapja. A gyerekhez jön, meg minden, de ebből a szempontból úgy tűnik fontosabb hogy a kutya rohangálhasson, mint az, hogy a picit ne harapja meg. Pedig nagyon türelmesen, és észérvekkel alátámasztva magyarázta el neki a párom, hogy miért kérjük erre. Ilyenkor mit tennétek?

2014. aug. 6. 07:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%
Persze nem kell megszabni semmit én akkor se mennék. A kutyatulajdonosok mindig ezzel jönnek, jajj hát nembánt. Persze egy kutya se úgy született hogy bántott valakit. Egyszer csak elkezdte. Lehet szeretni, családtag, de ez egy ÁLLAT. Amit hajlamosak a kutyások elfelejteni. Hány ilyen történetet hallunk, hogy a nagymamánál széttépte a kutya az unokát. Lehet hogy ritka, de hogy én nem fogom anyósomnál hagyni a gyereket amíg kutya van, az biztos
2014. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
Ne vidd oda a gyereket a kutya közelébe, soha, semmilyen körülmények között! Nem is értem azokat a válaszolókat, akik szerint ez normális dolog. Igen az lehet, ha nagyon szelíd, jámbor állatról van szó, aki imádja a gyereket, de felügyelet nélkül még egy ilyen kutyával se hagynám a gyerekemet jó darabig, főleg amíg ilyen kicsi! Ez egyszerűen felelőtlenség lenne! De abból amit leírtál egyértelmű, hogy anyós kutyája agresszív kiszámíthatatlan állat! Ne vidd a közelébe soha! Bármilyen szakértő, állatvédő ugyanezt tanácsolná!
2014. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
Én kutyatartó vagyok, ennek ellenére maximálisan egyetértek a 11-es válaszolóval. Annyira hajlamosak azt mondani, hogy "jajj, hát nem bánt"... persze, a gazdit nem, de azt sosem lehet tudni, hogy mással hogy viselkedik. Valamiért nem tetszik neki, furcsa szagot érez rajta, akármi, és már meg is van a baj. Gyereknél főleg, mert ők nem is tudják, hogy kellene viselkedni, sokszor akaratlanul kiprovokálják a harapást. Mondom ezt úgy, hogy én egy német juhásszal nőttem föl, de az a kutya másfél hónapos korától velünk volt, és ahhoz szokott, hogy van kisbaba, kisgyerek, arra lett nevelve, hogy a gyerek szent, tilos bántani, vagy akár csak nagy lendülettel közelíteni felé. Vele soha nem is volt semmi gond, imádta a gyerekeket. Csak ebben az egy esetben tudom elképzelni, hogy biztonságos a kutya-gyerek kapcsolat, ha a kutya egész pici korától ehhez van szoktatva. De akkor is csak FELÜGYELETTEL szabad egymáshoz engedni őket. Volt később egy rottweilerünk, ő is nagyon jámbor volt, de őt már soha nem engedtük gyerekekhez, mert nem volt gyerekhez szoktatva. Most megint német juhászunk van, ő kölyök korában sokszor találkozott gyerekekkel, finoman viszonyul hozzájuk, de mivel nála sem volt mindennapos a gyerek jelenléte, hozzá se engedünk csak úgy oda idegen gyereket. Szerintem ezt fel lehet fogni ésszel, én is imádom a kutyámat, de ha pici baba, totyogós kisgyerek lenne, nem lenne kérdés, hogy egy szó nélkül bezárom, amíg ott van. Elég szomorú, hogy anyós ennyire nem képes.
2014. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
53%
Én kutyabarát vagyok, de igazad van. Nem is értem, mennyire szeretheti a kutyáját , ha viadalokra vitte, mégis milyen ember, aki kiteszi ennek a kutyáját? A másik, nekem anno volt egy szuka kutyám, aki tüzelt és egy ilyen viadalos kan kutya a nyakánál fogva kapta el. El lehet képzelni, mennyire nem normális, hogy egy tüzelő szukának nekimegy egy kan kutya, így bármikor bárkinek nekimegy. Ne menjetek így oda, mert tényleg baj lehet belőle.
2014. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

Igen, nekem is sokszor érveltek már azzal, hogy jaj nem bánt, meg hogy nincs hülye kutya, csak hülye gazdi. Hát éppenséggel pont nem érdekel a hülye gazdája, mikor megtámad a még idiótább kutyája, ráadásul simán mentem csak az utcán, rá se néztem, normális tempóban haladtam. És ilyenkor is jönnek a lehetőségekkel, hogy jaj, hát biztos féltél, meg túl gyorsan mentél, ok nélkül nem támad. Persze, hogy nem... Mikor fogják már föl a nagy kutyabarátok, hogy ez egy ösztönlény,nincs annyi agya, hogy gondolkozni tudjon??? Egyik pillanatról a másikra elönti a langyos sz@r, és akkor már hol érdekel az engem, hogy okokat keressek arra, hogy miért volt elmebeteg a kutya?

Kérdező, ne foglalkozz az anyósoddal. Ha neki többet ér a kutyája, akkor legyen vele. Én nem mennék a helyedben akkor sem, ha hívna.

2014. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom ki az a degenerált aki lepontozott. Tudjátok milyen egy viadalokra kiképzett kutya? Felkötik, bántják. Más kutyákkal vérre menő küzdelmet vívniuk. Akinek ez normális, hogy valaki kiteszi a kutyáját ilyennek és még a gyerekét is a közelébe engedi szerencsétlen állatnak, annak elment az esze.
2014. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

14-16 "anno viadalokra tenyészett" Nem anyósék kutyaviadaloztak velük, csak régen a fajtát arra tenyészetették ki. Esetleg van aki még mindig erre a használja, de most divatos házikedvenc már jó pár éve ez a fajta.


Nekem fura anyósom van, de náluk alap, hogy a kutya ne jusson a gyerekhez. Sőt, miattam is külön elzárták mielőtt bementünk, meg mielőtt kijöttünk szegénykét, mert mindig nagyon örült és nem akarták, hogy a hasamra ugorjön a 60 kilós nagy állat, megbeszélni meg nem lehetett vele.

2014. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
100%
Nem azt kérte a kérdező hogy a kutyát paterolják el a háztól csak azt h amíg ott vannak zárják be. Azt gondolom h ez nem nagy kérés. Nyilván való h többet jelent nekik a kutya mint a család, kis unoka. Én biztos nem mennék el ha ilyenek sőt lehet akkor sem ha bezárják azt a kutyát. Anyós nélkül meg lennék akkor örökre de a gyerekem mindennél fontosabb lenne. Szóval ne bánkódj. Ha látni szeretnék az unokát menjenek el hozzátok. A többivel meg ne foglalkozz.
2014. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!

Szerintem abban igaza van a többi kommentelőnek, hogy az ő házában ő van otthon, tehát te nem szabhatod meg neki, hogy ott mit csináljon vagy mit tartson. A "harci" kutyája sem fog senkit zavarni (főleg itthon nálunk) hidd el nekem, főleg hogy írtad, hogy hátul tartja, amíg szét nem tép valakit.

Én ezt szépen, úrinőhöz méltóan tudomásul venném és ha én úgy érzem, hogy az állata veszélyt jelent a gyermekeimre, nem vinném őket hozzá. Ennyi. Mondtad, hogy meglátogatja az unokáit, tehát azt sem lehet rád fogni, hogy most te nem viszed el őket hozzá. Férjednek pedig meséld el ezt, hogy neki nem kellene gyötörnie magát e miatt, mert elvégre ezzel ő nem tud mit csinálni, ezen egyedül az anyódos tud változtatni, ha akar. Ha meg nem akar, akkor úgyis ez marad a felállás.

2014. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
72%
19-es vagyok, bocsi, lehet nem fogalmaztam teljesen érthetően: szóval fogadd el, hogy ez van, mert a kutyától úgysem fog megszabadulni (tudom, hogy írtad, hogy nem is ezt akarod), mert számára nagyon fontos, családtagnak számít. És hogy nem mondhatja, hogy e miatt nem látja az unokáit, mert elmegy hozzád. Mellesleg úgy gondolom, hogy "fontosabb, hogy a kutya rohangálhasson, mint az, hogy a picit ne harapja meg" ez így nem helyes szemlélet és be kellene zárnia, de ha ő nem így látja, akkor nem fog változtatni, hidd el. Amúgy ezzel a mondattal írtad le a lényeget... neki fontosabb a kutyája, amivel te személy szerint annyit tudsz tenni, hogy elfogadod.
2014. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!