Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet nem a jo kategória, de...

Lehet nem a jo kategória, de szerintetek lehet "nem komolyan célozgatni"?

Figyelt kérdés

Aposom ma ezt csinálta,állítása szerint ő nem komolyan gondolta. A történet a következő, még velük(hosszu sztori de nem ez a lényeg) lakunk,hamarosan költözünk.Van egy 5honapos kicsink, aki tapszert is eszik. Mostanaban mindent töm a száján

ba, aposom mindig aztmondja éhes. Ujszülöttként nem gyarapodott megfelelően mert kevés volt a tejem igy lett tapszeres. No de ma is elkezdte tömni a játékot, erre aposom elkezdi neki mondani hogy hát éhes, meg hogy nem kap eleget?Nem ehet többet mert neki ki van porciózva hiába lesz éhes nem kaphat többet.

Közben sandít rám én meg megkérdeztem ezt vegyem e célzásnak mire igennel felelt. Szerinte a gyerek nem tudja mondani hogy enne még hiába nincs még itt az ideje megéhezhet hamarabb. Máskor is pedzegette ezt a témát akkor inkabb nem mentem bele de ma igen. Ha többet adok neki akkor felét kibukja, hiába eszik meg egyszerre 200milit napi 6x ha ebből 10x kibukik 50-70milit. 120milit kap kb 6x egy nap van hogy kevesebbet ha szopizott és ebben a honapban igy 9000got hizott szoval egyáltalán nem éhezik. Nagyon felmérgelt,mire aztmondta hát ő nem gondolta komolyan mit pörgetem magam rajta....Most akkor én vagyok a hüly e? vélemények? Amugy jol kijövünk szeretem őket de ezzel kb mintha aztmondta volna rossz anya vagyok...


2014. aug. 6. 14:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
szoval bocsi az elirasokért még ideges vagyok.900 g ot hizott nem 9000et.
2014. aug. 6. 14:21
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem AZÉRT vagy hülye, mert ezen hergeled magad.


Após humorizál, te meg komolyan veszed.


A gyereknek meg annyit szokás adni, amennyit megeszik, ha SOK neki, akkor a fölösleget kiköpi. HA kevesebbet adsz, mint amennyit megenne, akkor viszont tényleg lehet, hogy picivel KEVESEBBET kap, mint amennyi kellene neki.


A helyedben nem 120 ml- és nem 200 ml-t adnék, a kettö közt azért elég nagy különbség van.

Ha a 120-at az utolsó cseppig megeszi, akkor adj neki 140-et, mert ha az üveget teljesen kiüiti, akkor lehet, hogy kellene neki több ennél.

2014. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

1. van olyan betegség, amikor az agy nem kapja meg az ingereket és nem jelzi a jól lakottság érzetet, de ez elég ritka betegség.

2. A kisbabák mindent a szájukba vesznek, és nem azért mert éhesek, hanem mert így érzékelik a világot. Nem hiába van az hogy a földről ne vegyen fel semmit, mert azt tuti a szájába veszi. A baba érzékelés: megfogom, érzem, látom, szagát nem érzem, kóstolom.


3. legközelebb intézd el a dolgot azzal hogy apuka ne beszéljen butaságokat, és elmondhatod neki a 2. pontban általam említetteket. :)

2014. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
61%

5 hónapos gyereknek csak tápszert adsz? Nem vagyok apósod mellett, de ha ez így van akkor én is sajnálom. Lehet hogy másra vágyik, nem a tápszerre. Vagy csak egyszerűen fogzik,azért vesz dolgokat a szájába.


[link]

2014. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Na nem 200milt kap azt ugy példaképp emlitettem,kiprobáltam 150milit mind megette kb 30at visszabukott lemérve. tehát addig eszi mig van az üvegben. Mellette szopik is még szoval nem éhezik,illetve gondolom majd egy kilot hizni egy honap alatt az sok. Nem nem csak tápszert eszik szopizik,meg mät egy ideje kostolunk.Kb egy honapja.

és igen elkezdett fogzani is azért vesz mindent a szájáva.

Én is tidom hogy hülye vagyok,és mondtam már neki amiket irtatok, de direkt rakérdeztem hogy célozgat e erre igen célozgat mert a gyerek nem tudja még mondani hogy éhes lett hamarabb,ő is megéhezil néha hamarabb. Tehát most akkor lehet célozgatni nem komolyan?Biztos én vagyok a nemnormális valóban. Ehj.. Az a baj hogy a szoptatás kudarca miatt nagyon pöccenek erre a témára de már egy honapja is mondtam neki hogy nem azért van az ökle a szájában,és ne mondogassa ezt mert rosszul esik. De csakazértis aztan meg aztmondja nem komolyan?Én ezt nem értem......

2014. aug. 6. 14:59
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja amigy kb 1órája evett a gyerek előtte.
2014. aug. 6. 15:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Bennem is mindig kétségek voltak. Mindennel kapcsolatban, kezdő anyaként nem mindig tudja az ember hogy mikor mit kell tennie. Bele kell rázódni az új helyzetbe. Engem is zavart amikor a kislányom kicsit abba hagyta a szopit vagy később elfordult a cumisüvegtől, mert minden jobban érdekelte mint az evés és anyukám mindig azt mondogatta hogy biztos már nem éhes. Többször rászóltam hogy ne szóljon bele, de nem változott úgyhogy elvonultam etetni, amikor itt volt. Egyébként minden baba ezt csinálja mint a tied, ne aggódj, ha hízik és mosolygós akkor nem kevés neki a tápszer. Mindig hallgass az ösztöneidre. Apóst meg bírd ki amíg el nem költöztök. Utolsónak meg bőven elég neki 5 hónaposan a tápszer.
2014. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Amugy a 120miliböl van hogy 30at meghagy, ha viszont teljesen kiüríti és sir akkor persze kap még, de kiböffenti...Szoval ez a max.
2014. aug. 6. 15:07
 9/17 A kérdező kommentje:
tipikus nagyszülő annak ellenére hogy fiatal, Dugig tömné az unokáját hogy fájjon a hasa addig. De ha az ő gyerekei nevelésébe szoltak volna bele...nade ezt a félévet még kibirjuk, amugy tényleg jol megvagyunk szeretem őket becsülöm, eddig ezért nem mentem bele,hisz ő nálluk lakunk. De a kicsi ha öntudatára ébred és azt látja anyával lehet ellenkezni, meg tatánál mindent lehet anya se szol érte az gáz lesz. Mert ha nem a gyerek előtt történt volna,és biztos lesz még hasonlo. Majd valahogy vigyorogva elterelem a témát vagy nem tudom.......
2014. aug. 6. 15:14
 10/17 A kérdező kommentje:
Mmért van az hogy ilyenkor a férjem mimdig dolgozik.....csak ha nincs itthon akkor kapom az ilyen vicceket. vagy mik ezek. Na megyek mingyárt felkel az onoka és éhes lesz... Amugy egy vigyorgós boldog baba,kis nyugis, de tud hisztizni is. az apjának egyenesen kacag...Megduplázta a születési sulyát is jol gyarapszik,5hos lesz jövőhéten és 6,8kg 68cm.
2014. aug. 6. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!