Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért baj az egyes nőknek, ha...

Miért baj az egyes nőknek, ha a férfi szereti a saját anyját?

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerűen nem értem.

Jönnek itt is a kérdések, hogy "hogyan rángassam el az anyjától", "hogyan érjem el, hogy ne találkozzon ennyit az anyjával", stb.

De mi a fenének fáj az ilyennek, ha valaki szereti az édesanyját? Attól mert ha megkéri a fiát vmire, és ő megteszi, még nem életképtelen anyucipicikisfia.


A beteges függés az persze más dolog, de aki szimplán szereti az édesanyját, azt miért akarják megváltoztatni? És ami bosszant, hogy egyes nők (jó van ilyen férfiben is, de az sokkal ritkább ahogy elnézem) a párjuk anyját a pokolba kívánják, stb, meg sem fordul a fejükben, hogy az akit utálnak, akit halálba kívánnak, az a párjuk édesanyja.


Mire jó ez? Ha engem valaki válaszút elé kényszerítene, hogy vagy anyád vagy én, akkor biztos, hogy anyumat választanám, mert ő nem állít válaszút elé 2 szeretett egyén között.


Miért van ez?



2014. aug. 17. 12:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Én bár nő vagyok az én anyám iszonyatosan manipulatív és ezt senki sem viselné el, ha nem venném észre és nem állítanám le. Tudod ezek az anyák nem nyíltan mondják ki, hogy csináld azt, amit én akarok, hanem sunyin, úgy, hogy lehetőleg a másiknak fel se tűnjön. Én anyám például arra szokott hivatkozni, hogy mivel ő idősebb, neki már több élettapasztalata van tudja, mi a jó, csináljam csak azt, amit mond. Meg egyébként is hálásnak kéne lennem, hogy tanácsokat ad. Ja, csak ha nem követem el a saját hibáimat, akkor soha az életben nem leszek önálló, csak egy szerencsétlen, akinek 40 évesen is megmondják, hogy mit csináljon, mert nem képes önálló döntéshozatalra. Szóval amit anyám előad, tehát hogy ő ezt szeretetből csinálja az egyszerűen nem igaz, azt akarja, hogy mindig a gyámoltalan kislánya legyek, akinek szüksége van rá, mert csak akkor érzi magát fontosnak. Az már egyáltalán nem érdekli, hogy ez egyébként nekem jó-e vagy nem. Egy ilyen helyzetben az embert elönti a bűntudat, hogy anyám csak jót akar nekem én meg egy szemét hálátlan dög vagyok. Egy kívülállónak viszont nem nehéz átlátni, hogy mi is történik igazából és mivel a feleséget is elég rendesen érinti, ha a férje mindent úgy csinál, ahogy az anyjának tetszik, nem csoda, ha előbb-utóbb elege lesz és azt mondja, hogy elég, döntsd el, hogy képes vagy-e önállóan élni, vagy egész életedben az anyád fogja megmondani, hogy mi hogy legyen, mert ha az utóbbi, akkor én lépek.
2014. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
16%

"Ja, csak ha nem követem el a saját hibáimat, akkor soha az életben nem leszek önálló, csak egy szerencsétlen, akinek 40 évesen is megmondják, hogy mit csináljon, mert nem képes önálló döntéshozatalra. "


Ez baromság, okos ember más hibájából is képes tanul.

2014. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%
Ja, ha magadtól felismered, hogy a másik miben hibázik és levonod a következtetést akkor tudsz tanulni belőle, de nem úgy, hogy anyád a szádba rágja hogy mit csinálj mert ő elrontott valamit. Egyébként meg az, hogy az egyik embernek hiba volt egyáltalán nem biztos, hogy a másiknak is az lesz. Mondjuk ezt is azok szokták mondogatni akik így próbálják manipulálni a másikat, aki nem gondolkozik el rajta az be is kajálja.
2014. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
15%
Jól van akkor mondogasd csak magadnak ilyeneket ha ettől megnyugszol.
2014. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

Egy vadidegen kérdéséből mondd csak, hogyan állapítod meg, hogy van-e irányítás vagy nincs? Szenzorod van rá?

Amúgy igen, van pár szörnyeteg meny, de a legtöbb esetben két dolog áll a háttérben, amit nem írnak le feltétlenül, mert sokan nem hiszik, hogy lényeges, vagy kapkodnak:

1. anyós a háttérben szervezkedik, fikázza a menyét a fia előtt

2. a fiú még mindig anyuci pici fia, aki nem tud elszakadni az anyjától akkor sem, ha már van egy nő, akibe elvileg szerelmes


Én láttam az első egyik verzióját, családban. Anyós a nagymamám ebben az esetben... mondjuk ott inkább az volt az ok, hogy a nagybátyámmal kivételezett, jóapámat meg kihasználta, az a balek meg ment újra meg újra nyalni a talpát, segíteni, szervezni minden hülyeségét, pedig már teljesen világos volt, hogy csak kihasználja. Ha ebben az esetben vki elkezdte volna magyarázni anyukámnak, amikor párszor veszekedett emiatt apukámmal, hogy biztos csak túlreagálja, anélkül, hogy ismerné, mi történt nálunk... hát, nehezen lehet kihozni a sodromból, és nem vagyok egy erőszakos ember, de nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket okoztam volna neki, az hóttziher.

2014. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%

Azért eléggé leegyszerűsíted ezt a problémát.Igen,vanak sajnos olyan menyek,akik elfordítják a férjüket az édesanyjuktól,de ott sem ismerjük a hátteret.Bár ott az anya-fiú kapcsolat sem lehet stabil,ha ezt egy feleség meg tudja tennivagy valami nagyon aljas dolgot kell tennie az anyósnak.

De nagyon sok esetben a fiús anyák túlzásba viszik az elvárásaikat a mennyel szemben.Sokszor talán nem is tudatosan manipulálják a fiukat /de azért jócskán akad olyan is,aki nagyon jól tudja/.A férfiak ezt nem veszik általában észre,sőt néha a menyek sem egy darabig.

Gyakran az a probléma,hogy a feleség hiába mondja,a férj nem teszi helyre az édesanyját,azaz nem védi meg a feleségét.Előbb-utóbb minden menynél betelik a pohár.

Arról se feledkezzünk el,hogy másak az igényeink.Pl."ne találkozzon annyit az anyjával":lehet valakinek a heti 2-3 sok,csak heti 1 férne bele.

Nem látjuk az okokat.Felnőtt embereknek le kellene tudni ülni megbeszélni a problémákat,de valljuk be,nem mindenki képes a normális kommunikációra.

2014. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

Azért arra én kíváncsi lennék, hogy akkor is nagy lenne a szád, ha anyád a párod ellen áskálódna, mondogatná hogy hát kisfiam, én nem ilyen nőt szántam neked, de ha te őt választottad....legyen... és satöbbi manipuláció. Mert hogy ez is manipuláció, csak épp kissé sunyibb változat, mint az hogy válaszút elé állít.


Meg pl függ attól is a helyzet, hogy a férfi mégis mennyit van az anyjával.


Mert szerintem ha egy férfinak saját családja lesz, feleség, netán még gyerek is, de a kedves férj minden este munka után előbb anyucihoz megy és csak késő este haza a feleségéhez és a gyerekéhez, az a tipikus anyucipicifia. Egyébként szerintem heti 2-3 este is sok ilyen esetben. Majdnem ugyanannyit akar a férfi az anyjával tölteni mint a feleségével és a gyerekével? Igen furcsa.


Én sosem szóltam ebbe bele a férjemnél. De ő nincs is minden nap, vagy minden másnap az anyja szoknyája mögött....


Alapvetően havi 1x töltünk ott egy délutánt az anyjáéknál. Egyébként pedig a férjem kb 2 hetente 1x felugrik munka után egyedül fél órára, aztán siet is haza. De volt olyan több hónapig is, hogy nem volt kedve az extrákhoz, és csak a havi 1 látogatásra ment ő is. Ő úgy gondolja hogy már van saját családja, ÉN, és ezért velem kell több időt lennie. Szerintem ez a természetes.


Vagy akkor is a mamit választanád, ha a nővel nem lenne semmi baj, és anyád követelné hogy hagyd ott, mert neki nem felel meg?


Bizony sok anyós túlfeszíti a húrt, és hatalmi harcot vív a menyével, hogy na, kit szeret jobban a fiacskája...

2014. aug. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi időt töltenenott. Hanem megy a család rovására. Meg ha az anyagiak nem megy arra rá, hogy anyucit apucit eltartja a másik fél akkor szerintem nincs gond, ha segítjük támogatjuk egymàst. Mondom úgy, hogy a párom családjával nem vagyunk jóban. Én másként látom dolgokat ők másként látják és csak az a jó amit ők gondolnak. Ebben volt egy látogatásuk alatt, hogy kifejtették. Én azért haragszom rá mert a lánya bármit mondhat a lányomra és ő nem szól semmit.
2014. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Itt arról van szó,hogy vajon milyen gyakran hív téged haza.

Azt tudnod kell,hogy egy gyereket elengedni az anyának nagyon nehéz, s simán el tudom képzelni,hogy csak azért hív haza, mert hiányzol neki. S a fiús anyáknál sokkal gyakoribb ez a helyzet. Házasságban élsz, a feleség a legfontosabb, természetesen nem szabad elfelejtkezned a szüleidről sem.

Szóval érezned kell,hogy mi a helyzet?

2014. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

a szeretettel nincs baj, hisz az ember legfontosabb állomása a szülei mmellett van. Gondolok ilyenre h pl. néha elmegyek vmerre szüleimmel, néha segitek nekik, vagy ők is nekem, de önállo vok.

De itt van pl. a párom anyja. Nincs vele bajom, de sztem ő már beteges, elvárja h a kicsifia mindig kiszolgálja, orvoshoz vigye kocsival (közbe nem halálos beteg), meg mindig elvárja h vele legyen, meg nem akarja h párom elköltözzön (Ő se akar már), és ez az egész h mamikát kezelésre vinni, stb már a párom munkájára is ráment...

2014. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!