Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom folyton az unokával...

Az anyósom folyton az unokával jön. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
párommal 2 éve vagyunk együtt, én 20 éves vagyok ő 21... ő dolgozik... én is dolgozok de csak 4 órába iskola mellett, együtt lakunk és akárhányszor megyünk a szüleihez mindig megkérdezik, hogy mikor lesz már baba.. és hiába mondtam már el sokszor, hogy még biztos, hogy nem mert még itt az iskola meg még nem is tudnánk eltartani egy gyereket nem értik meg.. Hogyan értessem meg velük?? mert már kezd nagyon idegesíteni
2014. szept. 9. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem fogod velük megértetni. Nekünk is volt indokunk a kivárásra,ergo a semmire nem szülök,akkor sem,ha már jól benne vagyunk a korban. Amikor most sikerült a baba,após második mondata az volt,jó kis hangsúllya,hogy ha most nem lenne még,akkor már ő szólt volna,hogy itt az ideje. Szóval na a hangsúlyon volt a lényeg. Meg azt is utólag ugyan,de kibökte,hogy ő ugyan nem maradna egy olyan nővel,aki nem szül gyereket. Ismét a hanghordozáson volt a lényeg. Szóval érthető,hogy vágynak rá.de akkor is a ti életetek,döntésetek. Ők maximum babázni fognak vele,de az összes többi gond és felelősség a tietek!
2014. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is ezzel nyaggat, pedig tudja, hogy még nem állunk úgy anyagilag, hogy fel tudjunk nevelni egy gyereket (arról nem is beszélve, hogy én nem csak egyet szeretnék).

Nagyon türelmes embernek tartom magam, de az egyik látogatásunk alkalmával szakadt a cérna. Szabályosan ránk támadt, idézem: ne csesszünk ki vele, ő unokát akar, játszani akar vele és dajkálni. Mondtam neki, hogy még ő és mi is fiatalok vagyunk, előttünk az élet, de ő erőszakoskodott továbbra is, hogy a fia 30 éves kora előtt legyen apa és hogy már kicsúsztunk az időből, mert párom 27 én meg 23 vagyok és hogy ő így kivel fog játszani. Na itt bepöccentem és a fejéhez vágtam, hogy majd veszünk neki egy kiskutyát és azzal játszhat. Rendesen megsértődött ezen, de azóta nem hozza fel a témát.

2014. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom, normálisak? Nektek még abszolút nem aktuális, és mégis ezzel jönnek?
2014. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi idősen még élvezzétek egy kicsit az életet, nagyon jól teszitek, hogy még nem vállaltok.
2014. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én se szeretnék szülni a semmire... meg még nem is érzem készen magam rá.. még csak 20 vagyok nem is értem, hogy gondolják... mikor mondtam, hogy az én szüleim még egyáltalán nem várják az unokát... még ők voltak meglepődve... meg azt mondták, hogy azzal én ne foglalkozzak... viszont abba is biztos vagyok, hogy nem ők segítenének a gyereknevelésben...hanem az én szüleim
2014. szept. 9. 15:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát férjem 30, én 26 leszek, soha nem nyaggattak ilyennel anyósék, pedig nekünk inkább lenne időszerűbb. ezek szerint értelmes anyósom és apósom van. annyit ők is belátnak, a semmire nem lehet
2014. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ne akard meggyőzni őket az igazadról, a leírtak alapján úgysem érdekli őket.


Ha legközelebb kérdezik, mondd meg, hogy már dolgoztok rajta, ha van eredmény, majd szóltok. Addig hagyjanak neked egy kis nyugalmat.

2014. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Én, mint nagyapa mondom, hogy próbáld megérteni őket (te is eljutsz abba a korba), mert nagyon vágynak egy unokára. Ha másért nem is, de a hétköznapi emberi élet vége felé tényleg az ad valamiféle lelki békét az embernek, hogy ha már ő az élete vége felé közeledik, akkor legyen már valaki, aki a családban mintegy folytatja az ő életét. Úgyhogy bármennyire is idegesítő (és 20-22 évesen valóban az), nézd el ezt nekik és majd, ha úgy érzed, hogy itt az ideje, add meg nekik ezt az örömet.
2014. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

A válaszoló nagypapának mondanám: nem azzal van gond, hogy vágynak az unokára a kérdező anyósáék, hanem azzal, hogy ezt MINDEN találkozás alkalmával felhozzák és nyaggatják a fiatalokat, akik még valóban túl fiatalok egy gyerekhez és anyagilag sem úgy állnak.

Az meg elég beteg indok, hogy egy nagyszülő azt szeretné, ha az unoka az ő életét folytatná. Milyen már ez? Annak a gyereknek saját élete lesz, nem kell senkiét sem folytatnia.


Kérdező: megértetni nem fogod tudni velük. Én a totális ignorálást tartom megoldásnak. Tegyél úgy, mint aki meg sem hallotta a kérdést.

2014. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Mond meg neki h ti a tudatosan vállat gyermektelenségben azaz a childfree-ben hisztek.


Na ettől sokkot fog kapni de aztán lenyugszik.

Am meg minek 20 évesen szülni ?

Anyósod tán cigány ?

Most nem sertésből, de ez kissé korai.

2014. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!