Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy az anyósom...

Mit tegyek, hogy az anyósom ne akadályozzon az edzésben? Nincs joga beleszólni.

Figyelt kérdés

Hobbi szintű testépítő, fitness mániás vagyok, és nemrég teherbe estem. Amíg lehet, folytatom az edzést, és ennek megfelelően étkezem.

Anyósom meg akarja tiltani, ezt nekem, nem hagy békén, valamint folyamatosan azzal jön, hogy a "porok" ártanak a babának, meg, hogy szülés után végleg abba kell hagynom az edzést, és "normálisan" kell kajálni, és, hogy fogadjam el, hogy húsos leszek, és legyek normális anyuka.


Hogyan állíthatnám le?


2014. szept. 18. 20:15
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Hát a háziorvos az utolsó, akiről valaha is az étkezésről beszélgetnék...


Egyébként csak a zsíros kaják és a nagyon cukros édességek maradnak ki az étrendemből.


Szóval rizst, zabot teljes kiőrlésű kenyeret, tésztát fogyasztok szénhidrát gyanánt, sovány húsokat, tojást, zsírszegény túrót, nagy ritkán joghurtot eszem, ezek mell meg sok zöldséget, némi gyümölcsöt. Többnyire edzés után fogyasztok fehérje turmixot, vagy ha nap közben 1x épp nincs lehetőségem szilárdat enni.

Szerintem ez senkinek sem rossz, vagy egészségtelen!


Az edzést nyilván ésszel fogom csinálni, nem akarom veszélyeztetni a babát. :)

2014. szept. 18. 21:02
 12/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem a háziorvossal kell ebben egyeztetni, hanem dietetikussal, nőgyógyásszal.
2014. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
26%

Ha "porokat" nyomsz nem csoda, hogy ki van akadva az anyós. Én is kiakadnék, ki szeretne egy fogyatékos agyvérzéses unokát?

Tudtad, hogy a túlzásba vitt testépítés is a drogozás egyik formája. Függővé válik a szervezet, elveszíted a kontrollt, egész nap csak e körül forognak a gondolataid. Ha nem úgy teljesítesz kudarcként éled meg. Ha nem kap port a tested is jelez.

Nem csak az anyósod de más is elítéli az önimádó testüket építőket, főleg ha gyereket hordanak a szívük alatt.

Gondolom az orvos a 7 hónapban kifogja emelni belőled a gyereket, hogy ne látszódjanak a szülés nyomai.

2014. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%
Belinkelnéd azt a cikket, amiben leírják, hogy a fehérjeportól a gyerek fogyatékos, agyvérzéses lesz? Privátban is jöhet.
2014. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
60%

Mondd el neki, hogy tudod hol a határ, és nyugodtan sportolhatsz, mivel a terhességed előtt is csináltad, és nem most kattant be nálad a nagy fittness őrület. Ezen kívül nem kell félnie, rendesen eszel, és nem a szemetet tolod magadba, hanem az egészséges kajákat.


A fehérje meg egyéb porokról tényleg beszélj a nődokival!

2014. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Látom, hogy némelyik ember felvilágosításra szorul. A fehérjeturmix KAJA. Azt a fajtát, amit én iszom, a tejből vonják ki. Koncentrált élelmiszer. Ugyanaz történik a szervezetben, mintha húst enne az ember, csak gyorsabban szívódik fel, és folyékony, ami bizonyos helyzetekben előny. Kb. ennyi az egész. Nem csodaszer, és nem drog. Elképesztő, hogy milyen emberek vannak...
2014. szept. 18. 21:16
 17/30 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, kérdező ne túráztasd magad! Néhányan itt azt sem tudják mi az a fehérje...

Annak, aki ennyit se tud hiába magyarázol bármit is!

Javaslom ezt a taktikát anyóssal szemben is!

Én futottam a terhességem alatt, az orvos is azt mondta, hogy nyugodtan fussak, ha eddig is futottam. Jó nyilván versenyre nem mentem, meg visszavettem a tempót, de az edzés a szülés előtti napig, napi szinten megvolt.

Szülés után 2 héttel kezdtem újra kocogni és szépen visszaállni!

2014. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem szuper, hogy foglalkozol a testeddel... Ne is hagyd abba, még tini gyerek mellett sem :D

Nem hiszem, hogy az anyóst le lehetne állítani, ha az a fajta, de az a fő, hogy tudod, hogy nem csinálsz rosszat sem magaddal, sem a kicsivel. Legyen egy esztétikusan izmos, fitt, egészséges édesanyja sokáig! :)


Fel nem fogom, mi baja van ezzel egyeseknek, amíg nincs túlzásba vive a dolog... (A fehérjepor, ami alapvetően étel, mínusz annak előnytelenebb alkatrészei, egy szépen dudorodó bicepsz és a lelkes, fél évet sem kihagyó edzésre járás nem az.)

2014. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem inkább az a felháborító, hogy

1. egyesek kéretlenül belepofáznak mások életébe, és arra kényszerítenék, hogy az ő értékeik szerint éljenek;

2. vannak, akik még mindig azt gondolják, hogy az az egészséges és a jó, ha egy kismama (tök mindegy ki) összezabáljon mindent, bálna méretűvé hízzon, csak azért mert ő terhes/szoptat/kisgyereke van stb. aki már kicsit is odafigyel arra, hogy mit és hogyan étkezik, vagy hogy mozogjon, az már önző, önimádó, a gyerekét életveszélynek kitevő szörny, teljesen mindegy mit mond az orvos. Észre sem veszik, de többet ártanak ezzel a zaklatással, meg a kismama stresszelésével, mint bármivel.

2014. szept. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
24%

Nem ertem, hogy mi a gond?

Ha nem áll le, akkor ritkítsd a találkozásokat.

Ráteszed a telefont, felállsz és elmész, ha szekal.

Ilyen egyszerű.

2014. szept. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!