Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom bántalmazza az anyósoma...

Apósom bántalmazza az anyósomat. Nem tudom, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor a férjemet megismertem, akkor ő bemutatott otthon a családjának is. A családja akkor kiegyensúlyozottnak, boldognak tűnt. Aztán egyre jobban megismertem őket. Az apja nagyon szimpatikus volt. Aztán egyszer kettesben beszélgettem az anyukájával, aki szóba hozta, hogy a férje gyakran beszél vele nagyon rondán, és hogy régen többször bántalmazta, igazságtalanul, rendszeresen verte, időnként a gyerekek szeme láttára. És többször megalázta a barátai előtt szóban és volt, hogy fizikailag is. Én ott ültem meredten, ezt nem akartam elhinni, apósomból ezt nem néztem ki. Próbáltam finoman arra célozni, hogy sok esetben a nő provokálja ki a verést, és hogy nem lehet-e, hogy ő is tett azért, hogy megverték. Elmesélt pár esetet, amikből kiderült, hogy nem provokálta. Például beteg lett, konkrétan tüdőgyulladása lett, és nem tudott elmenni vásárolni a családnak, ezért megverte.

De aztán mondta, hogy mostanában nem bántja már egy ideje.

Erre nemrég arról számolt be, hogy apósom nagyon elverte és megint igazságtalanul. A párommal korábban nem beszéltem erről, úgy voltam vele, hogyha akar róla beszélni, akkor majd beszél és én nyitott leszek erre a beszélgetésre is. Most beszéltünk erről. Valahogy úgy tűnt, hogy ez, hogy verik az anyját, ez neki egy elfogadott dolog, márminthogy hétköznapinak mondható és nem tett semmit. Rá is kérdeztem, hogy nem teszel semmit, az anyádról van szó. (Ő a férfi). Mondta, hogy úgy sem tehet, nem szólhat bele a szülei életébe, az ő dolguk. Nem tudom. Nálunk ilyen nem volt, apukám sosem ütötte meg anyukámat. Ha mégis megtette volna én beszéltem volna vele, hogy miért, meg hogy az erőszak nem megoldás, és ha folytatta volna én minimum nem álltam volna szóba vele. Erre ő és a húga természetesnek kezelik, elfogadják, beletörődnek. A férjem mondta, hogy úgysem hagyná ott az anyja az apját. És tényleg nem, mert többször elment, de apósom kicsit könyörgött neki, hogy ígért fűt-fát, hogy többé nem bántja és mindig visszament.


Anyósom megkért, hogy ne mondjam vissza a férjének, hogy elmondta, mert akkor mégjobban elveri. Tehát ne avatkozzak bele, mert vele teszek rosszat. Neki elég ha elmondhatja valakinek a baját. De én úgy érzem, hogy ez nem igazság, ez ellen tenni kellene valamit, de ugyanakkor az is bennem van, hogy ők nem az én szüleim, talán nem kellene beleszólnom.


Nem tudom mit tegyek. Veletek volt már hasonló eset?


2014. okt. 18. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, nem leszek népszerű, de nem érdekel: megérdemli a sorsat. Az elso bántalmazás utan mennie kellett volna. Feljelentes, valoper. Nem ment. Arra se hivatkozhat mar, hogy kicsik a gyerekek.
2014. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon kényes helyzet, amit nagyon kevesen képesek tényleg emberként kezelni. Lásd te is: jó van, szokta verni, dehát ha kiprovokálta, akkor rendben van.

Mivel a nő valójában beletörődik, és nem akar változtatni ezen, nem tudsz mit tenni. Olvass utána és mutasd meg neki, milyen lehetőségei vannak, hogy szakszerű segítséget kérjen, de úgy látom, az a helyzet, hogy csak elmondta neked, mint nő a nőnek, hogy könnyítsen kicsit magán, de nem segítséget vár, csak lelki támaszt. Ha neked ez a család így rendben van, akkor lelkizz az anyóssal, vigasztald, és tegyél úgy te is, mintha ez normális lenne, ők ugyanis mindannyian (beleértve a hölgyet is) ezt várják tőled. Beleszólni abszolút nem érdemes, nem fog változni tőle a helyzet, csak magadat kevered szarba. Ha a néni mégiscsak kiutat keresne, akkor tudsz segíteni. Így nem.

Mondjuk tekintve, hogy a férjed ennyire természetesen kezeli a családon belüli erőszakot, én azért aggódnék... de ehhez ugye mindig kell egy nő, aki hagyja. Hogy mehettél hozzá úgy egy férfihez, hogy nem tudod róla, ilyen karámból származik? Mi lesz, ha gyerekeitek lesznek? Vagy már VANNAK gyerekeitek?

2014. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
Nem a te dolgod hogy igazságot szolgáltass. Ahol évek (év tizedek) óta ez megy természetessé válik. A gyerekeik is ebbe nőttek, a mai napig sejtik, hogy apuka egy agresszív állat. A kedves párodnak kellene akcióba lépnie, egy nagyobb verés után elvinni az anyját a háziorvoshoz látleletre majd rendőrségre. És mi lesz akkor ha megindul az eljárás? A papi letérdel, megjavul szerinted? Egyértelmű, hogy anyósodnak kellett volna már évek óta el válnia. Az Ő lakása, élete,házassága. Jobban teszed ha nem veszel tudomást róla.
2014. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Semmit sem tudsz tenni.

Ha az anyósod ezt elviseli, akkor az ő döntése az, hogy így kíván élni.

2014. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Szomorú, de igaz: segíteni csak azon tudsz, aki segítséget kér, vagy legalább elfogadja, amikor felajánlják neki. Ez nyilván egy mélyebb pszichológiai kérdés, hogy a nyilvánvaló szenvedés ellenére miért hagyják magukat bántani emberek, de Te ebből csak rosszul jöhetsz ki, ha próbálkozol. Nem tehetsz mást, mint hogy kitartóan képviseled nála az álláspontodat, miszerint a helyzet - bár megszokott - nem normális, és megváltoztatható. Ha idővel hajlik a segítség elfogadására, akkor segíts neki. Más lehetőséget nem látok.
2014. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Hallottam már olyat, hogy a nő hazudik, hogy a férjét bajba keverje. Amikor engem bántottak, sohasem éreztem szükségét, hogy mindenkinek elmeséljem, inkább szégyelltem. Ha tényleg verik, akkor is csak azon lehet segíteni, aki hagyja.
2014. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudsz mit tenni, két embertipus él együtt évtizedek óta, ha anyosod kiakart volna lépni a kapcsolatból kilépett volna, kizárólag csak akkor tud egy ilyen kapcsolatban létezni szerintem, ha
2014. okt. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
mazochista és aposod viszont szadista. Biztos nincs ez igy kimondva, de olvastam valahol, hogy kizárólag csak a mazochista hajlamuak tudnak megmaradni egy szadista ember mellett. Ameddig nem kér segitséget nem tudsz mit tenni, de általában ha kér is, akkor is mindig visszamegy hozzá.
2014. okt. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Sok ilyen van.Nem tudsz tenni semmit.Anyósodnak jó akkor ámen.Erről mindig az jut eszembe,jó pár éve egy pasi nem először jól agyon verte az asszonyt,most annyi változás volt, a nőt élve el is ásta.valahogy a nő ki ásta magát.Emberünket dutyiba dugták sok évre.Erre mit mondott a nő?ő megbocsájtott és megvárja a Lajost mig szabadul mert ő bizony nagyon szereti....Az ember ilyenre mit mondjon?hát akkor ássa csak el megérdemli
2014. okt. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Sajnálom :(

De azért Te vigyázz magadra mert ha az apósod ilyen vérmérsékletű, és a férjed ha ezt látta "normálisnak" otthon, nehogy kapj majd egyszer egy maflást :(

Nem szimpatikus a férjed hozzáállása ehhez, hagyja hogy az apja verje az anyját??!! :O

Gondold meg ebben a "családba" akarsz-e maradni, nagyon gondold meg.......

2014. okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!