Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mennétek így többet az...

Ti mennétek így többet az anyósékhoz?

Figyelt kérdés

Anyósomék egyfolytában mondogatják, hogy mikor megyünk hozzájuk? Elég messze laknak (200 km), a férjem szombaton is dolgozik, nem tudunk havonta leugrani, ez tény. Na de most itt volt a hosszú hétvége, direkt jó előre (már több mint egy hónapja) megbeszéltük, hogy megyünk.

Erre csütörtök-péntek kacsát vágtak, szombaton meg dolgoztak, vasárnap reggel jöttünk haza. Nem volt befűtve, mert még nincs hideg (17 fok volt), nem volt ennivaló a fiunknak, de még csak az sem, amiből főzni lehetett volna. Ez nem is lett volna olyan nagy baj, ha mondják előre, mert akkor viszek. Az anyósom a 3 nap alatt ha fél órát foglalkozott az unokájával, akkor sokat mondok.


Félre ne értsetek nem azt várom, hogy puccparádéval várjanak és álljon meg a világ, mert ott vagyunk, de azért ha már mindig ezen megy a rimánkodás, hogy mikor megyünk, meg mikor láthatja az unokát, akkor jó lenne, ha vele is foglalkozna. Erre elmegy egy egész hosszúhétvége, amikor mi is alig tudunk együtt lenni, vagy itthon csinálni valamit.


Megjegyzem anyósom akkor jön, amikor akar hozzánk (nyugdíjas, nem dolgozik és jó az egészségi állapota).



2014. okt. 31. 15:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Mennék. Nem lehet mindig minden tökéletes. Nyilván bosszantó lehetett, de nem ok arra, hogy ne menjetek oda többet.
2014. okt. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Kacsat vagtak es nem volt kaja? Mit csinaltak a madarakkal?
2014. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerű, legközelebb, mikor megy a hiszti, hogy mikor mentek már, majd frappánsan azt válaszolod, hogy ha lesz ott mit enni, és ha eszébe jut foglalkozni is a gyerekével meg az unokájával.
2014. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Persze, nem úgy gondoltam, hogy soha ne menjünk, csak egy darabig.
2014. okt. 31. 15:11
 5/19 A kérdező kommentje:
Jajj abból nem lehetett, az megy a fagyasztóba!
2014. okt. 31. 15:11
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

3-as!

Epp ez a baj a csaladokban. A frappans duma. Versenges, hogy ki tud nagyobbat mondani.

2014. okt. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Én mennék, de ezentúl csak úgy hogy akármilyen kényelmetlen a kérdés de megkérdezném vigyek e ételt :s :( Én nem tudom ki hogy van vele, de én senkit nem lenne pofám úgy várni hogy nem tudom semmivel megkínálni főleg ha napokra jön és gyerek is van! Sztem direkt kics..és volt. Főleg ha előre tudták hogy mentek. Szerintem szemét dolog így vendéget sőt saját gyereket sőt kisunokát így várni. Én biztos nem csinálnék ilyet. De nem vagyunk egyformák.
2014. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Mennénk. Vinnék hősugárzót, meleg ruhát és ennivalót.
2014. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Évente egyszer mennék, panzióban szobát bérelnék, kirándulásnak fognám fel. Beugranék egy órára bájcsevegni, ha a férjem meg a gyerek akar, maradhat tovább, én visszamennék pihenni a meleg szobába vagy szerveznék ott egyéb programot:) Anyóst meg meghívnám minden egyes családi alkalomra (Húsvét, Karácsony, szülinap stb... ha nem jön, az ő baja).

Fűtés gond már nálunk is volt, mi azóta nem megyünk szeptembertől májusig. 5 hós babának azért elvárható lett volna a mi esetünkben fűtés.

Amúgy ami fontos, hogy a férjed hogy látja ezt? Ő mit szól hozzá? Nálunk a férjem mondta ki egy óra után, hogy ilyen hidegben a gyerek nem maradhat (próbáltam száz réteget ráadni, takargatni, csak nem nyugodott meg, fázott)és hazajöttünk. Itthon pedig ő mondta egyből h mostantól csak nyáron megyünk.

2014. okt. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nálunk is kicsi még, 11 hónapos. A férjem inkább bántja, hogy ez volt, de ő is mondta, csak az anyját nem akarja megbántani.
2014. okt. 31. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!