Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mennétek így többet az...

Ti mennétek így többet az anyósékhoz?

Figyelt kérdés

Anyósomék egyfolytában mondogatják, hogy mikor megyünk hozzájuk? Elég messze laknak (200 km), a férjem szombaton is dolgozik, nem tudunk havonta leugrani, ez tény. Na de most itt volt a hosszú hétvége, direkt jó előre (már több mint egy hónapja) megbeszéltük, hogy megyünk.

Erre csütörtök-péntek kacsát vágtak, szombaton meg dolgoztak, vasárnap reggel jöttünk haza. Nem volt befűtve, mert még nincs hideg (17 fok volt), nem volt ennivaló a fiunknak, de még csak az sem, amiből főzni lehetett volna. Ez nem is lett volna olyan nagy baj, ha mondják előre, mert akkor viszek. Az anyósom a 3 nap alatt ha fél órát foglalkozott az unokájával, akkor sokat mondok.


Félre ne értsetek nem azt várom, hogy puccparádéval várjanak és álljon meg a világ, mert ott vagyunk, de azért ha már mindig ezen megy a rimánkodás, hogy mikor megyünk, meg mikor láthatja az unokát, akkor jó lenne, ha vele is foglalkozna. Erre elmegy egy egész hosszúhétvége, amikor mi is alig tudunk együtt lenni, vagy itthon csinálni valamit.


Megjegyzem anyósom akkor jön, amikor akar hozzánk (nyugdíjas, nem dolgozik és jó az egészségi állapota).



2014. okt. 31. 15:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

hát egy ilyen kisgyerekre meg főleg több figyelmet kéne fordítani, hogy ne legyen neki hideg a szoba ha nem muszáj stb.

egyébként lehet nekik ez fel se tűnt. szóval ha nem mennétek egy darabig lehet nem is tudnák az okát.

vagy beszélj vele, de ha a férjed nem akar akkor hallgass rá.

vagy hívjátok legközelebb őket hozzátok!

akkor nem tudnak a jószágokkal foglalkozni hanem veletek vagy a gyereketekkel

2014. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%
jogos hogy rosszul esett neked. mennyél ha tehetitek, csak akkor utalj kicsit rá hogy jólenne olyan napokon menni mikor ráérnek legalább az unokára.
2014. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósomék is majdnem 300 km-re laknak, és ők is mindig nyaggattak minket, hogy menjünk le.

Mi is majdnem 1 hónappal előre megbeszéltük, hogy akkor megyünk és 3 napig ott leszünk a 6 hónapos fiammal. Én még levelet is küldtem, és abban is leírtam a pontos dátumot, mert tudtam, hogy anyósom minden képeslapot a konyhai üvegszekrényre teszi, így szem előtt van mindig. Vonattal mentünk, télen amikor hideg is van, és hamar sötétedik. Délután 4 óra felé érkeztünk. Már az furcsa volt, hogy senki nem várt minket az állomáson, ugyanis anyósomék az állomástól vagy 5 km-re laknak. Nem baj, ha már ott voltunk akkor kigyalogoltunk. Mire a házhoz érkeztünk már mindhárman keményre fagytunk. Na és most láss csodát!!! Senki nem volt otthon.1 óráig vártunk a kapu előtt, majd a férjem átment a szomszédba, hogy megkérdezze, nem tudják hol vannak a szülei. A szomszéd mondta, hogy anyósomék tegnap elutaztak, meglátogatták az egyik régi osztálytársát /barátnőjét, és ott is maradnak pár napot. Na akkor azt hittem a guta üt meg olyan mérges voltam. A szomszéd néni kedves volt, ő beengedett minket a lakásába. Ott átmelegedtünk, kaptam tejet a kicsinek, pelenkát cseréltem, mert az utolsó vonattal indultunk haza..

Ez után nekem nem kellett mondani a férjemnek, hogy egy darabig nem szándékozom vidékre menni az anyjához. Olyan mérges volt, hogy ő döntött: nem megyünk..Ha látni akarnak minket, jöjjenek ők..

2014. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,

ez de kemény! És mivel magyarázták?

Kérdező,

Egy darabig nem lenne kedvem menni nekem sem. Majd tavasszal amikor jó idő lesz, nem kell fűtés, és a kertben is lehet szaladgálni a gyereknek.

2014. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 17:11

Hogy mivel magyarázták?

Na ez is érdekes sztori.

A férjem mérges volt rájuk, így nem is hívta őket. Eltelt majdnem 1 hét amikor az anyósom telefonált, hogy

miért nem hívjuk őket, miért nem vagyunk kíváncsiak rájuk. A férjem újra berágott, és a telefonban mondta, hogy ott voltunk, ahogy megbeszéltük, de ők nem voltak otthon.

A válasz:

- tényleg?? De hát miért nem megyünk most hétvégén? A barátnőjét 1000 éve nem látta, és nehogy már ne látogassa meg.. Minket bármikor láthat..

Azt hiszem akkor tört el a telefonkészülékünk..A férjem tombolt..

Én nem szóltam, de mint írtam mi nem mentünk utána el.

2014. nov. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudhatod,hogy ha legközelebb mész akkor is ilyen lesz e a helyzet...


Plusz ha legközelebb mentek miért nem kérdezed meg finoman,hogy nincs e szüksége valamire...

2014. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
azt írtad hogy dolgoztak szombaton, utána meg anyósod nem dolgozik, mert nyúgdíjas. Akkor melyik az igaz? Ha kacsát vágtak, akkor volt kaja. kicsit eltúlzod a dolgokat. Éjjel- nappali közértben mindig kapni valami kaját a gyereknek. Vagy nem mondasz igazat, vagy igazságtalan vagy. szerintem az elöbbi.Várd ki míg ö jön hozzátok. Hívd meg és akkor majd jön.Vidéken nincs kaja???Na Ne !!!!
2014. nov. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
7%
ahol állatokat tartanak ott nincs szünnap. mindennap munka nap, az állatot el kell látni. Nem hiszem hogy 17 fok volt a lakásban. a férjed miért nem nyitotta ki a száját? Ha ez mind igaz, de szerintem kamu amit írtál.
2014. nov. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Tavaszig már csak azért sem mennnék, mert 17 fok nemhogy egy babának, de napközben egy felnőttnek is kevés.

Mondjuk a baba ételét (ill. a hozzá valót) inkább ti vigyétek, akkor biztosan lesz, és az, amit te helyesnek tartasz.


Hány kacsát vágtak, hogy elment vele két teljes nap?


Amúgy igaz, tudomásukra kéne hozni, hogy ez a hétvégét ti nem így képzeltétek. Jobb lenne, ha a férjed mondaná meg ezt nekik. Próbálni kell békésen szólni, de ami zavar, azt meg kell mondani akkor is, ha konfliktus lesz belőle.

2014. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!