Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elköltözzünk anyóséktól vagy...

Elköltözzünk anyóséktól vagy újítsuk fel a ház melletti kisházat? Nem mondom, hogy rossz a kapcsolatunk, bér néha eléggé idegesítenek, de ha nem laknánk összezárva biztos hogy mi lennénk a legjobb barátnők, mert amúgy rendesek nagyon.

Figyelt kérdés
Segítsetek nekem kérlek, hol ezt gondolom, hol azt és egyszerűen fogalmam nincs, hogy mi legyen. Szóval az egyik opció, hogy a ház melletti kisházat felújítjuk, ebbe jelenleg két nagy szoba van, gyakorlatilag semmi nincs benne, felújítást igényel az egész...a másik lehetőség hogy veszünk egy lakást, csak a magas rezsitől félek, 50 ezer ft kb...de ahogy kérdezgetem az ismerőseim között van aki családi házba 20-30-nál nem fizet többet. A harmadik lehetőség, hogy maradunk, addig gyűjtünk, de akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad, nem vagyunk külön, nincs külön fürdő, külön konyha, szeretnénk egy külön kis életet, meg pár éven belül kisbabát. Házra sajnos nincs pénzünk, max egy nagyon romosra, amit újítgatunk közben. Ti mit tennétek a helyünkben? Nagyon köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 22. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem én a gyűjtögetés mellett maradnék. Egy idő után biztos rossz lenne, frusztrálna titeket, hogy a szomszédban laknak az anyósék.
2014. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Családi házban általában a fűtés szokott olcsóbb lenni. Mert ott nem távfűtés van, mint pl. sok társasházban, hanem pl. saját kazán.

De víz, áram nem kevesebb, az annyi amennyit használsz.

Lakással kevés gond van. Házon mindig kell valamit javítgatni.

Szóval ez a családi házban az összes rezsi 20-30 ezer forint nagyon álomszerűen hangzik.

Én nem szívesen laknék anyósék mellett, mert úgy érezném, hogy sose lehetünk magunk. Viszont később még jól jöhet a közeli segítség, ha pl. baba lesz.

Az is számít, hogy milyen környéken van ez a családi ház, hol lenne a lakás? Melyik milyen messze van a munkahelyetektől, egyéb fontos helyektől, üzletek, orvos, stb.

És persze az is fontos, hogy párod mit szeretne.

2014. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Csak azon múlik a választásod, milyen a kapcsolat az anyósoddal. Nem egy ismerősöm van, ahol a fiatalok külön lakrészben élnek a szülők telkén. Mindegyiknek csak előnye származott belőle még idáig.
2014. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A várostól kb.a lakás meg ez a ház is ugyanannyira van. Viszont a párom munkahelye messzebb van a lakástól. Én is attól félek, hogy sosem leszünk úgy kettesben, ha itt maradunk, de közbe meg baba szempontból is nagyon jó lenne, van hogy éjszaka én egyedül vagyok mert a férjem dolgozik, anyagilag is jobban jönnénk ki, itt a kert is....amit a férjem imád! A gyerekeinket én is egy kertes házban tudnám elképzelni, de a lakásban meg mégis ketten lennénk, elkezdődne úgymond a közös életünk, de lehet begolyóznánk, nem vagyunk hozzászokva a lakáshoz, sosem laktunk benne.
2014. nov. 22. 20:34
 5/17 A kérdező kommentje:
Jah igen a lakásnál ugye ott van a közös költség is, amit akkor is fizetni kell, ha mondjuk nem lakja senki...
2014. nov. 22. 20:35
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
SOHA nem laknék közel rokonokhoz. Abból jó még nem sült ki. Nektek sem ajánlom. Ma még csak kicsi a gond, maholnap ott vannak egész nap, beleszólnak mindenbe, hova-mikor mentél, miért úgy, miért így, ki jött, mikor ment, stb. Ők se lesznek már fiatalabbak. Aztán gyertek át ezért, csináljátok meg azt, és mire leesik, hogy milyen helyzetben vagytok, már nem lehet kiszállni sértődés és balhé nélkül. Menjetek messzebb! Mindenki érdekében!
2014. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem azért nem mindenkire igaz, hogy csak baj lehet az egymás mellett lakásból.

Ha idősebbek lesznek, akkor úgy is nektek kell majd segíteni, könnyebb lesz, ha ott vannak a közelben.

Ha lesz baba, akkor neked jobb lesz, hogy ott vannak és nem vagy éjszakákat egyedül. Meg ha vigyázni kell rá, vagy oviból hazahozni, akkor is nagy előny, hogy a szomszédban vannak a nagyik.

Te ismered őket, te tudod, hogy milyenek. Hagynának nyugiban titeket? Vagy fognák magukat és csak úgy állandóan beállítanának és "rátok törnének"?

2014. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most hagynának, de hogy később milyen öregek lesznek, azt senki nem tudja....mondjuk valakit mindig kell vinni ide-oda, vagy ezt elhozni meg azt...hát lehet hogy igaza van az utolsó előttinek....ha itt újítunk, már választásunk nem lesz, mert minden pénzünket beleöltük a házba.
2014. nov. 22. 21:01
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Költözzetek el mindenképpen. Gyereket pedig addig ne vállaljatok, amíg a ház élhető állapotban nincs, és mellette nincs egy kis megtakarításotok baj esetére.
2014. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Házat eléggé valószínű, hogy nem tudunk venni, 3-4 milliónk lenne maximum. Azért írtam a lakást, hogy azt tudnánk, csak lehet begolyóznánk.
2014. nov. 22. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!