Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan fogadjam el a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadjam el a férjem gyerekkori legjobb barátját, ha szerintem rossz hatással van rá?

Figyelt kérdés

Egyre többször van vita abból, hogy a barátját nem hívom meg magunkhoz pl. sütögetni vagy beszélgetni.

Egyszerűen nem tudom, hogyan viszonyuljak hozzá, amikor látom, hogy rossz hatással van a férjemre. Többször hazugságra is rávette, amire mejdnem ráment a házasságunk is.

Elég hülye helyzet, de lassan ott tartok, hogy jobban örülnék, ha a férjem szeretőkhöz járkálna és nem baráti sörözésekre.

Mit kellene tennem? Fapofával úgy tegyek, mintha nem zavarna semmi és elviselni 1-2 napra vagy olvassak be neki megint, de akkor meg a férjem játszaná a sértődöttet, hogy a legjobb barátját megbántom...


2014. jún. 13. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy elfogadd! Ezt a férjednek kell megoldania. Egy felnőtt férfi ne takarózzon azzal, hogy a barátja beszélte rá a hazugságokra! Üljetek le, mond el, hogy ez így nem fog menni.
2014. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Igen, egyrészt felnőtt ember, kialakult személyiséggel, egy barát nem tudja átnevelni. Másrészt valószínűleg nem azért barátok, mert annyira különbözőek lennének...
2014. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Őszödi Ferenc ***** válasza:
40%

A gyerekkori legjobb barát vs a házsártos feleség.

Ha pénzben kellene fogadni, én arra tennék, hogy a barátját választja.

2014. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Ezt a férjednek kellene elintéznie. Lehetne egy normális viszony is, csak rajta múlik. Nyilván kettőjük közül ez a barát a dominánsabb, ő irányít. A férjednek fel kellene nőnie és nem vakon menni a barát után bármi áron. Lehet ezt más mederbe is terelni, hogy ne legyen senkinek oka megbántódni, de ez rajta múlik.
2014. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Jobban jársz ha igyekszel jó képet vágni a baráthoz, különben folyton veszekedni fogtok ezen a férjeddel. Mellesleg ha te jóban vagy vele akkor jobban szemmel is tudod tartani őket.
2014. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát tudod, madarat tolláról, embert barátjáról...

Nekem a párválasztásnál fontos szempont volt az is, hogy hasonló körökben mozogjunk, hasonló társadalmi háttérrel rendelkezzünk. Meglehetősen idealista elképzelés, hogy a másik majd szerelemből megszakítja a kapcsolatot az addigi barátaival, a családjával stb.. Olyan emberrel kell(ett volna) összekötni az életed, akit el tudsz fogadni mindennel és mindenkivel együtt, akik hozzá tartoznak. Tudom, ez már veszett fejsze nyele.

2014. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sajnos a férjem családja elé zűrös volt, apja és anyja is alkoholisták, a testvérei is leléptek, amint tehették, ezért megpróbált olyan emberek felé fordulni, akik őt fontosnak tartották (vagy kihasználhatónak).

Ezek a "barátai" akkor morzsolódtak le, amikor munkanélküli lett, én akkor ismertem meg. Közös barátaink lettek, akiket most szépen elfelejt, mert már nincs rájuk ideje. Segítettem neki talpraállni, közös életet terveztünk, lassacskán helyrerázódtunk anyagilag és ekkor bukkant fel a régi barátja, akinek teljesen véletlenül pénzre volt szüksége. Akkor még én is azt hittem, hogy csak a véletlen műve az egész, de kiderült, hogy anyósom kotyogta el, hogy jobban megy a sorunk és ezért vette fel megint a kapcsolatot a régi barátjával.

Azóta lerázhattlan. Azért váltunk el majdnem, mert a férjem a megkérdezésem nélkül felvett egy 3 milliós hitelt a barátjának, aki persze azóta se tudja fizetni a részleteket. Az is kiderült, hogy addigra már több kölcsönre is sor került, ami persze szintén nem lett megadva. A férjem szerint én túl anyagias vagyok. Lehet, hogy igaza van, de én nem azért dolgozok, hogy a barátjának ne kelljen. Azóta külön kasszán vagyunk, de ez nem tetszik a férjem barátjának, mert így eléggé megcsappant az elkéregethető összeg.


A válás többször is megfordult a fejemben, de a gyerekek miatt sem tehetem meg, hogy ilyen könnyen feladjam, csak már ötletem nincs, mivel próbálkozhatnék.


Egy hete volt a férjem születésnapja, amire a barátja vett neki egy használt mp3 lejátszót (1500Ft értékben, a kertkapuban dobta el a blokkot), azóta a férjem ezzel példálózik, hogy amint van egy kis pénze, a barátja azonnal rá gondol és ez az igazi barátság...


Néha olyan ez az egész, mintha a férjem egy báb lenne, amivel a barátja kedve szerint játszik.

2014. jún. 13. 18:10
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért nem örülnék neki, ha látogatóba jönne, mert olyankor mindig eltűnik 1-2 dolog. A férjem szerint persze ezek között nincs semmi összefüggés.
2014. jún. 13. 18:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A barát gátlástalanul kihasználja a férjedet, aki ezek szerint egy papucs, bármit megtesz neki. Jobb is, ha külön kasszán vagytok.

Arra számíts, hogy ez a barát majd megpróbál elmarni titeket egymástól!

2014. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Őszödi Ferenc ***** válasza:
68%

"a férjem a megkérdezésem nélkül felvett egy 3 milliós hitelt a barátjának"


Az ugye tetszik tudni, hogy a házasság vagyonközösség, így a hitelért Ön és a férje egyetemlegesen felelnek? A közös kassza jó ötlet, de a hitel ettől függetlenül az Öné is.

2014. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!