Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok a leendő...

Ti elfogadnátok a leendő anyóséktól a nyaralást?

Figyelt kérdés

Anyósomék felajánlották, hogy jövő hétvégén elutazhatunk velük a tengerre, ők állnak mindent.

Kezdetben úgy voltam vele, hogy elég kényelmetlenül érezném magam, ha mindent fizetnének, viszont gondolom az is rosszul esne nekik, ha visszautasítanánk és "nem akarnánk" menni. Úgy is volt, hogy nem megyünk nyaralni, mivel bár dolgozunk, pályakezdőként, albérletben, egyáltalán nem keresünk annyit, hogy most bármekkora nyaralást is betervezhessünk.


A párom szülei év közben is rengeteget segítenek nekünk (kaja, anyagiak, utazás, kölcsön adják az autójukat) és nem akarom, hogy "lehúzzuk" őket...

Kifizetni nem tudjuk a részünket és ezt ők is tudják. Beszálltunk volna kajával, de anyósom kikötötte, hogy nem viszünk semmit, majd veszünk...


Szerintetek rendben van? Ha visszautasítanátok, hogyan?


24-N


2014. júl. 30. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell visszautasítani, nagyon jó fejek, hogy elvisznek benneteket is nyaralni magukkal, mivel tudják, hogy nem feltétlenül álltok úgy, hogy saját költségvetésből menjetek. Idén mi is anyuékkal megyünk nyaralni a vőlegényemmel, ők fizetnek mindent. Velünk szeretnének tölteni egy kis időt, de tudják, hogy egy ilyen nyaralásra nekünk nem telne egyik hónapról a másikra, viszont ők megtehetik, nekik nem terheli meg egy ilyen utazás túlzottan a pénztárcájukat. (Persze ezt nem mondták ki, vagy éreztették, de én pl. tudom) Eszünkbe sem jutott lemondani, vagy nem elmenni velük. Fogadjátok el a nyaralást, és érezzétek jól magatokat. :)
2014. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ha szivesen adjak, el kell fogadni. egyreszt ezt elsosorban a ferjed kapja toluk, szoval inkabb az o dolga megitelni, hogy nem lesz -e kesobb felhanytorgatva, de a leiras alapjan szerintem nem ugy tunik.
2014. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Naná ,hogy el ;-) ! ... Majd máshogy viszonozzátok alkalomadtán .
2014. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmehetsz aztán ott viszonozhatjátok ti is pl egy fagyi meghívás biztos nektek is belefér.
2014. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%

Persze. Gondolj bele, ha nem lenne pasid, akkor meg a te szüleiddel járnál nyaralni, abba se adnál bele. Vagy ha neki nem lenne nője, akkor is elvinnék őt a szülei.


Ha ti amúgy pályakezdőként nem kerestek jól (amit nagyon sajnálok, nem ismerem ezt az érzést, mert jó diplomáim vannak), akkor fogadjátok el, amúgy önerőből nem jutnátok el nyaralni.


Eszedbe se jusson nem elfogadni:)

2014. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Nem hánytorgató típusúak, soha nem volt erre példa, pedig már régóta együtt vagyunk...(7 éve)



13:15


Nekünk sincsenek rossz diplomáink, de nem feltétlenül minden hasznos szakma van jól megfizetve. A párom pl. rezidens orvos

2014. júl. 30. 13:24
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

Én csak abban az esetben nem fogadnám el, ha attól tartanék, hogy a nyaralás alatt nem jönnénk ki egymással megfelelően, mert tegyük fel amúgy is sok a súrlódás a kapcsolatunkban. Amit leírtál, abból nem ez derül ki, természetesen el kell fogadni az efféle felajánlást, nagyon nagylelkű és rokonszenves gesztus ez tőlük, és - a saját szüleimből kiindulva - biztos vagyok benne, hogy nem várnak semmiféle viszonzást. Ugyanakkor azt is természetesnek tartom, hogy amikor már ott vagytok, alkalmanként - egy-egy vacsora stb.- ti álljátok a cechet.

Fogadd el, és érezd jól magad!

2014. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mi is úgy gondoltuk, hogy egy egy este állnánk vacsit, napközben ebédet stb...
2014. júl. 30. 13:36
 9/18 anonim ***** válasza:
Egesz evben segitenek, akkor miert utasitanad vissza a nyaralast?
2014. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

De jó nektek! :)


Nagyon jó fejek a párod szülei, és szerintem is el kell fogadni a nyaralást. Késôbb, ha valóban ilyen jó szakmáitok vannak, talán viszonozhatjátok még!


Mivel nem említetted, hogy párod testvérének a családja is menne, így arra következtetek, hogy a párod egyke. Így pláne érthetô, hogy amiben tudnak, segítenek nektek a szülei, hiszen ki mást is támogatnának...?


Tessék megbecsülni az ilyen anyóst-apóst! Olyan jó, hogy idônként ilyen normális családokról is lehet itt olvasni, nen csak a vitákról, problémákról! :)


Jó nyaralást! :)

2014. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!