Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszés után a...

Csillll kérdése:

A császármetszés után a sebfájdalom milyen jellegű és mennyire kibírhatatlan? Akkor is fáj ha nem mozog az ember?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Kérjél fájdalomcsillapítót minden nap és akkor nem fog fájni.

Egyszerűen nem értem, hogy miért riogatnak ezen a fórumon a császármetszéssel. Adnak mindenhol fájdalomcsillapítót, nekem is adtak, a hasam egy kicsit húzódott, pont olyan fájdalom, mint amikor elvágod az ujjad.

5. nap már otthon takarítottam (ennyire vagyok megkímélve a család által).

2010. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvágod az ujjad:-))))))lol hát ez jó. Kezdjük ott hogy nem tömheted magad fájdalom csillapitóval ha szoptatsz...persze aki nem szoptat,annak mindegy.Ha csak fekszel és meg sem mozdulsz,akkor nem fáj csak kicsit,de viszont mozogni kel,mert akkor hamarabb felépülsz,meg hát ott a baba,meghát mást is kell csinálni.Az első 2-3 nap a legrosszab,utána már nem vészes,de amugy meg embere válogatja.A felülés-lefekvés a legrosszabb az elején.Olyan erős szúró,feszülő,húzódó fájdalom,inkább éles fájdalomhoz hasonlitanám,de napról napra jobb lesz,ha nem hagyod el magad,
2010. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek a második hozzászólóval, az ujj elvágása kissé gyenge hasonlat. Nekem 2 hete volt a második császárom, és amikor kiderült, hogy a második is császár lesz, már előre féltem, de sokkal-sokkal jobban viseltem ezt. Az első nap jobb feküdni(mondjuk itt a helyi kórházban 12 óra után felállítanak), de aztán minél többször kelsz fel és sétálsz, annál könnyebb lesz. Második nap már ücsörögve vártam a babát a szopihoz, és tettem a köröket az osztályon :-) Mire hazaértünk (5 nap után) már hajoltam, guggoltam, takarítottam. Hiszen el kell látnom egy újszülöttet és egy másfél évest. Mellesleg a hegem sokkal vékonyabb lett (kivágták az előzőt), és semmi panaszom már.
2010. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Eléggé félek, pedig még csak fél idős vagyok. De csak így szülhetek.
2010. aug. 29. 11:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet birni,ne félj.Ami a fontos,hogy ne hagyd el magad,nekem mindig akkor volta a rozszabb ugy 2-3 nappal a császár után,amikor éjjel kellett felkelni,miután már jó pár órája pihentek az izmok.Az egyik barátnőm 2-3 napig nemn is kelt fel császár után,mert hogy nembir,neki sokkal neezebben ment utána a felépülés,nem szabad azt mondani hogy nem megy,és visszafeküdni,mert ugy jó...
2010. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Én azt szoktam mondani,ha én túléltem,akkor mindenki!:)

Az első felállás nekem borzalmas volt,olyan mintha a belső szerveim elindultak volna kifelé a sebemen keresztül.

Minél többet kell mozogni és napról-napra jobb lesz.

Az első 3 nap volt igazán fájdalmas,de a 10. naptól már csak kellemetlennek éreztem.

A baba minden fájdalmat megér!

Boldog babavárást!

2 éves nagy fiú anyukája

2010. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az első felállás brutális, az nagyon éles fájdalom, illetve az első 48 óra, aztán fokozatosan egyre könnyebb!


Az a fontos, hogy az első felkelés után már próbálj sokat mocorogni az ágyban, nem csak hanyatt, hanem mindkét oldaladon feküdni, illetve minél többször fölkelni és sétálni egyenes háttal! Így picit fájdalmasabb az első pár nap, viszont annál hamarabb "gyógyulsz".


Fájdalomcsillapítót lehet kérni sokat, ha nem akarsz szoptatni, egyébként csak óvatosan.


Ha nem mozogsz, akkor is fájhat, mert a méhed húzódik össze, azt nem tudod szabályozni, de szerintem az egy tompább kibírható dolog. Na jó, amíg lemegy az oxis infúzió, addig nem egy leányálom, de ez az idő általában fedésben van még a spinális hatásával.


Szoptatáskor a tejcsatornák ürülését segítő oxitocin termelődése húzza még jobban össze a méhet, ilyenkor is eléggé fájhat, de akkora örömet okoz, hogy megy a szopi, hogy erre már nem is fogsz figyelni.


Egy jó tanács még: látogatókból minél kevesebbet fogadj, mert elveszik a pihenési időt!

2010. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem nagyon alacsony a fájdalom küszöböm,így nagyon féltem én is.Igaz kellemetlen volt,de nekem közel sem volt olyan rossz,mint a katétert felrakták.Simán kilehet bírni.Meg már ott van a babuci akit annyira vártam...
2010. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mégegyszer köszönöm a válaszokat, remélem én is kibírom. Csak ne félnék annyira. Majd a babuci erőt ad:)
2010. aug. 29. 21:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Hűűha, nekem a katétert akkor tették fel amikor már bekötötték az EDÁT. Érdekes, de az edát meg sem éreztem, viszont azt hittem ahogy elmúlt a 6 óra és fel kellett állnom, hogy én onnan abból az ágyból soha. Aztán a párom elszaladt a babáért és azonnal felpattantam...persze tartott vagy 10 percig, és erőt vettem magamon. A legrosszabb, hogy bármit mozogsz mindehze a hasizmodat kell használni. Én 4 hónap mulva szülök megint január 3.-án és tervezem, hogy viszek vmit amit az ágy végére kötök és feltudom magam húzni.hátha könnyebb lesz úgy kikelni abból az ágyból.
2010. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!