Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagymama külömbséget tesz az...

Nagymama külömbséget tesz az unokái között?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek? 9 hónap korkülömbség van a két unoka között, és az elsö a kedvenc... jó, oké, vele lakik. de minket soha meg nem látogatnak, ha meg ott vagyunk minden fontosabb (mosás, mosogatás, bármi) minthogy az én lányomhoz hozzászólna. én eljátszogatok a gyerekemmel, olvasok neki, biciklizünk ha ott vagyunk, de úgy érzem ezt itthon is megtehetném.... Én azt gondolnám, hogy ha ott van az az unokája akit ritkán lát akkor foglalkozzon vele. ehelyett mindig azt kell hallgatnunk, hogy a másik unokája ilyen olyan ügyes... szerintetek sokat várok el? azt mondja a párom, hogy ö is látja, de nem tud mit tenni? mit tennétek?
2015. jan. 19. 04:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Mit tennék? Ezek után nem hinném, hogy odavinném a gyermekemet.
2015. jan. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Minek viszed oda a gyerekedet? Szereted újból és újból átélni ezt a szitut? Egy idő után a gyerekednek is fel fog ez tűnni, és szerinted nem fog neki rosszul esni? Inkább idejében szokja meg, hogy neki csak mamája van, akinek fontos, mint, hogy egész gyerekkorában délibábot kergessen és a nagyinak akarjon megfelelni, hogy őt is szeresse ágy, mint a másikat, hogy aztán felnőttként kelljen rádöbbennie, hogy ha fejen állt volna és úgy énekel, akkor se tudott volna a nagyi érzelmein változtatni..(saját sztori)
2015. jan. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is ez van, ezzel nincs mit tenni.
2015. jan. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó előtti vagyok, most vettem észre, hogy be volt nyomva a num lock, szóval azt akartam írni, hogy szokja meg a gyerek, hogy csak egy nagymamája van, nem kettő, és ne annak akarjon a szeretetéért küzdeni egész gyerekkorában, aki le se ...ja.
2015. jan. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
A nagymama még csak hagyján, de viszont, ha a szülők is ezt teszik!
2015. jan. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Apukám anyukája a saját gyerekei között is különbséget tett/tesz a mai napig. Apunak van egy húga, ő a kedvence a mamámnak, totál életképtelenné nevelte, mert "szegény segítségre szorul" stb. Állandóan lehúzzák pénzzel a mamát, hiteleket vetetnek fel vele, de a mama belemegy, mert szegényeknek kell a pénz....

Ahogyan különbséget tett a gyerekei között, úgy közöttünk unokák között is, tehát a lányának a 2 fiát jobban szereti és többet foglalkozik velük mint velünk. Mi 3-an vagyunk lányok. Míg a lányának a fiai amikor kimentek külföldre szakácsnak, akkor fél millióval indította el őket a mama, mert hát szegényeknek kell a kezdő tőke..míg nekünk egy fagyit sem vett soha. És még napestig sorolhatnám..mindig azt hallgatjuk, hogy mi van a fiúkkal, meg azok barátnőivel, hogy ők milyen ügyesek és szorgalmasak, meg éppen mi van velük, pedig évek óta nem is tartjuk velük a kapcsolatot. Odáig fajult ez, hogy már apu sem szívesen hívja meg a mamát hozzánk, mert tőlünk fél óra után távozik, a pofákat vágja mindenre, míg a lányához képes átmenni délelőtt 9kor, és estig ott ülni, de tőlünk mindig hamar távozik mindenféle ürüggyel. Beszélgetni sem tudunk már vele, mert nincs miről.... Hogy mit tudsz tenni? Vagy felhívod rá a figyelmét a nagymamának, hogy ez így nem lesz jó, és rendben, hogy van kedvenc unokája, de velük ezt nem kellene éreztetni, mert nem lesz jó vége, vagy tűrsz és elnézed..de előbb - utóbb a gyerek is észre fogja venni és nem lesz neki jó érzés, s talán magától el fog távolodni/fordulni a nagyitól.

2015. jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Figyu, ez tényleg szörnyű lehet. Én már felnőtt nő vagyok, de az egyik nagyim nekem is különbséget tett. És valóban, kamaszként kezdem észrevenni én is, addig nem tűnt fel. Anyukámék nem szították a tüzet, végig arra neveltek, hogy tiszteljem az időseket, elsősorban a nagyszüleimet. Mindegy milyenek.

És én ezt betartottam a halálukig, sőt a temetőbe is kijárok. Ha hiszed, ha nem, bennem nincs rossz érzés. Ilyenek voltak és kész, tudom, hogy a maguk módján szerettek Ők engem is.

Ne szítsd a tüzet Te sem, ez még változhat is.

Amit javasolni tudok: semmiképpen ne szakítsátok meg a kapcsolatot velük, el kell fogadni. Ha ennyire rosszul érzed magad náluk, menjetek akkor inkább csak villámlátogatásra, nem kell tartalmasabb időd eltölteni ott, megbeszélitek ki hogy van, és go haza.

2015. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Kérdés: milyen nemű a másik unoka? Mert ha fiú akkor lehet azért. Mert sokszor olvasom hogy még mindig tartja a magát " a lánygyermek nem gyermek felfogás" Igen sajnos még nem kopott ki a köztudatból ez az abszolute hülye felfogás. Ha lány akkor meg az előttem szólóknál többet / mást /jobbat nem tudok írni.
2015. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Igen, sok nagyszülő másképpen szereti az unokáit, mivel az unokák sem ugyanolyanok. Persze ezt nem illik kimutatni.

Talán a te gyereked még pici, nem tud úgy vele foglalkozni. Ha nagyobb lesz, akkor biztosan változik a helyzet. Meg azért az nagyon sokat számít, hogy a másikkal együtt él. Így vele valóban teljesen más viszony alakulhatott ki.

De miért te játszol a gyerekkel a nagyinál? A két kisgyerek nem játszik egymással, amikor ott vagytok?

2015. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Ja és egy jó tanács:

Pl. mondhatnád ezt is. "Anyuka én elmosogatok, elpakolok, addig tessék csak nyugodtan leülni, pihenni és játszani a kisgyerekkel." :)

2015. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!