Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Leendő anyósom megharagudott...

Leendő anyósom megharagudott rám, és most nagyon fagyosan viselkedik. Tegyek valamit?

Figyelt kérdés

Amúgy sem kedvelt olyan nagyon, egyszem fiacskájának vagyok az első komoly kapcsolata. Két éve éünk együtt a párommal, az anyóstól 150 km-re, albérletben, diákmunkából, ösztöndíjból, mert egyetemisták vagyunk.

Páromnak nagyon nehéz vizsgaidőszaka volt, és nem is ment neki túl jól, ezért anyukájával is kevesebbet beszélt (a szokásos kétnapi egy helyett heti kétszer). Erre anyukája kitalálta, hogy biztos azért van kevés ideje a páromnak, mert én sok házimunkát bízok rá, és felhívott, hogy amíg vizsgaidőszak van, ne hagyjam őt annyi házimunkát végezni. Ez engem pont rossz pillanatban ért, mert akkor értem haza a melóból, és még várt rám a mosogatás, amit a páromnak meg kellett volna csinálnia, de nem tudta, mert tanul. De nekem is ugyanúgy vizsgaidőszak volt, tanulnom kellett volna. Szóval kicsit felkaptam a vizet, és megmondtam neki, hogy csak kettőnkre tartozik, hogy hogy osztjuk be a takarítást. (Amúgy tudnia kéne, hogy én csinálom a nagyját, mert sokat beszélgetnek a párommal, szinte ki szokta kérdezni. De azért szerencsére általában a párom is segít.)

Azóta (1 hónapja) épphogy csak köszön, a párom otthon volt a hétvégén, és konkrétan kivallatták a takarítási helyzetről, és aztán mikor hozták haza, akkor is teljesen fagyosan viselkedett, még a sütit se fogadta el, amit csináltam, percek alatt le is lépett (amúgy szokott maradni kicsit beszélgetni).

Úgy gondolom, hogy igazam volt, és amúgy is sokat engedtem már a békességért, mégis, kérjek bocsánatot? Vagy mit tegyek szerintetek?


2015. febr. 1. 23:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tennék, mintha nem érdekelne az egész, legközelebb nem fog cseszegetni.Miből gondolja, hogy téged utasítgathat? Nem ő tart el. Másik, hogy a kisfia igazán szólhatna az anyukájának, hogy hagyjon benneteket békén
2015. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%

Akik azt írják, hogy esetleg majd a lánynak bocsánatot kéne kérni, miért is? A lány ugyanúgy tanul és dolgozik, mint a fiú. Ennek ellenére anyós kiosztja a lányt , hogy takarítson a fiú helyett, miközben már így is a lány csinálja a takarítás nagyjat (kérdező miért is,eleve miért nem egyenlően?)

Anyósnak kéne bocsanatot kérni, már nem azért. Vagy a legközelebbi vizsgaidoszaknal a te anyád hívja fel anyóst, hogy,, beszélj már a fiaddal , hogy csak ő takarítson, mert lányom olyan sokat tanul''Kíváncsi vagyok anyós erre mit szólna, ha vissza kapná ugyanazt...

Különben mielőtt a pároddal komolyabbra fordul a dolog, figyeld meg, hogy most kiáll e melletted. Mert ez lesz az az a anyós, aki minden pillanatban le fog téged szidni, ha a kicsi fia kezében pelenkát lát, vagy ha a kicsi fia megy a gyerekert az oviba, vagy uram bocsánat mosogat. És nem fogja értékelni, hogy te ugyanúgy dolgozol. És ha a fia nem áll ki egyértelműen melletted, pokol lesz az életed.

2015. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!