Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem akar többet együtt...

Miért nem akar többet együtt lenni a gyerekemmel (unokájával) anyósom?

Figyelt kérdés
Amíg dolgozott,mindig azt mondta,majd ha nyugdíjas lesz. Most már nyugdíjas,de el sem jön hozzánk,ha nagyon szükséges,elviszi a fiam,de soha nem hív fel,hogy jaj,úgy szeretném,ha pár napra nálam lenne a kisunoka.Nyáron sem azt nézi,mikor lesz az 5 hetes nyári szünet,amikor meg kell oldani valahová elhelyezni a gyerkőcöt.Hanem ő megy 2 hétre pihenni és majd utána,vagy előtte lehet nála.De a szája mindig nagy,hogy jaj,de keveset vagyunk együtt.Szükségem lenne segítségre,mert egyetemre járok, péntek-szombat óra.Én próbálkoztam,ímmel-ámmal el is vitte a gyereket.Hát inkább akkor anyuékat kérem meg,akik boldogok,ha csak egy fél órát is náluk tölt a gyerek.Beteg volt,ő is volt ráá vigyázni. Elment és még csak meg sem kérdezte utána telefonon,hogy jobban van-e már,nem kell-e segítség. Ő letudta azt a 3 napot és kész.Most is elment sógornőmékhez,mert szegénynek 2 gyereke van.Meg egy anyósa,aki velük együtt él,meg egy férje,aki otthon dolgozik,legkésőbb délután 4ig.Az ő fia,az én férjem látástól mikulásig dolgozik,egyedül vagyok a gyerekre,háztartásra,mindenre,mégsem hozza lázba,hogy nekünk segítsen.Inkább elmegy hetekre sógornőmékhez és le van tudva.Nagyon bánt,de hiába próbálom megbeszélni vele,süket fülekre találok.Férjem is azt mondja,ne foglalkozzak vele.De baromira bánt.Igaz,a fiam azt mondja,oda már nem is szeretne menni.Húsvétkor mikor megjött a másik 2 unoka,az én fiam már el is felejtve,csak a 2 unokát pesztrálta.
2015. ápr. 13. 06:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És a kettős mérce megy az ajándékoknál is.Tudom,nem az összeg a fontos.Csak mikor a másik két unoka kap egy 40000 Ftos ajándékot,az én gyerekem meg egy 5000 Ft-ost,eléggé elszomorodok. Csak azt nem fogja fel okosan,hogy egyszer ez a gyereknél is le fog esni.
2015. ápr. 13. 06:29
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

A sztori azert kicsit buzlik. Ha annyira lexarna titekeket 3 napra se akart volna a gyerekre vigyazni. Nyugdijas, tok jo megerdemli a pihenest, nem ejjel-nappal az unokakra kell gondolni.

Aztan jo lenne tudni, hogy hany evesek a gyerekek, az ajandekot illetoen. Meg ugyebar ahogy ertelmeztem nalad 1, a lanyanal 2 unoka. Nyilvan tobbe kerul ket gyerek, meg az alkalom sem mindegy. A masik meg, hogy lehet a hatterben teljesen mas all. Nem bantottad meg ot soha, es mar a megszuletett gyerekeddel mindig is ilyen volt? Ezen is erdekes elgondolkozni.

Amugy megertem, hogy jo ha van egy anyos , aki onkent segit, de elvarni nem lehet tole. Ha nem, akkor nem. Ott vannak a masik nagyszulok, akkor ok majd foglalkoznak vele.

2015. ápr. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Valószínűleg fárasztja a felelősség és a gyerekre vigyázás. Lehet, hogy a sógornődéknél nem kifejezetten a gyerekre kell figyelni, hanem együtt van a családdal, nem csak a gyerekfelügyelet a lényeg.

Egy mozgékonyabb kisgyerekre vigyázni hetekig elég megterhelő tud lenni, főleg ha már idős és nem is egészséges.

2015. ápr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, te neki a megye vagy, a lánya meg a lánya. Egyértelmű, hogy veled soha nem lesz olyan szoros a kapcsolat, mint a saját gyerekevel. Ez a gyerekekre is így vetül ki. Nyilván a lánya többet megy hozzá, vagy többet látogatja ő, mint téged, aki "csak" a fia partnere vagy.
2015. ápr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Hát ez ilyen. Sógorom külföldön él, van egy pici babájuk. Anyósomat folyton hallgattam, hogy így-úgy hiányzik neki a kisunokája. Aztán hazajöttek sógoromék 1 hónapra tavaly, anyósom(aki nyugdíjas) 1x ment el őket meglátogatni!(kocsival 10 percre voltak tőle)


Nem várhatod el tőle, hogy mindig segítsen, de ez valószínűleg nem is fog változni. Egyébként miért nem a férjed beszél vele?

2015. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%
Az ajándék dologban abszolút nincs igazad,még akkor se ha a másik két unoka fejenként kap 4 ezer ft-os ajit.
2015. ápr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

1. Anyósod már eleget tett utódgondozási kötelezettségeinek; amit ezután vállal, az plusz, meg kell neki köszönni, de elvárni nincs jogod

2. Ajándék lónak nem szoktuk a fogazatát mustrálni

3. Miért hiszi azt sok "fiatal", hogy egy friss nyugdíjasnak más dolga sincs, mint másokat kiszolgálni? Neki is van saját élete, céljai, amelyeket szeretne még megvalósítani, de ha 30-40 ledolgozott év után egyszerűen csak henyélni akar egész nap, azzal sincs semmi gond.

4. A magad életét éld, ne a másokéval foglalkozz.

2015. ápr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Nàlunk is ez van. Anyósomnak 2 fia ès egy lánya van. A lány megkap minden segìtséget legyen az anyagi vagy munka, pedig ott mèg nincs is gyerek. A 2 fiúnàl van gyerek, nàlunk 3, nàluk 2. Mi segìtséget nem kapunk, csak rengeteg "jó tanàcsot", habár ezt meg nem kérnénk. Van egy mondàs: csak a menyem, nem a lànyom. Nálunk ez igaz is. Tenni nem tudsz ellene, csak el tudod fogadni. Mi közel 10 éves hàzasok vagyunk, sògoromèk 22, de nàluk sem sokat tettek a boldogulàsért. Pampognak h kinőttük a házunkat, vegyünk nagyobbat, ki is nézték nekünk. Hàt ameddig mi keressük meg a ràvalót, addig ne nézegessenek nekünk hàzat. Ráadàsul majdnem a szomszédjukban. Ott bolondulnèk meg. Ìgy is sokat harcoltam a férjemmel miattuk, nem kell mèg olaj a tűzre. Amúgy az ilyen tìpussal az a baj, hogy egyik fülén be.... Meg kell szokni, el kell fogadni.
2015. ápr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
8-as vagyok. Kedves Feri! Egyetértek, hogy ajàndék lònak.... Anyòsomèk is ilyenek. Mindszentkor végigjàrjàk a temetőt, hogy azonos rokonsàgi fokra azonos mennyisègű viràgot, mécsest tettem e, mert az úgy illő. Ezzel szemben a lànyuknak vettek egy zsìr új kocsit, meg egy pesti lakàst, hogy el tudjon indulni szegényke az èletben. A 2 fiú meg csak lesett. Férjemnek rosszul esett. Szerintem ha a 2 màsik unoka 40 ezerért kap, akkor az a másik felè is jàrt volna. Rosszul esik a szülőnek, h a gyereke nem ér annyit a nagyinak, mint a többi unoka.
2015. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

De itt a ferjet nem is erdekli..., ha annyira durva lenne ez a megkulonbeztetes, mar a ferj cselekedett volna, meg ot is bantana a dolog, de itt szo sincs errol(legalabbis a kerdesben).

Amugy nem vagyok meny, sem anyos, viszont eszmeletlen, hogy itt mindenki csak szapulni tudja a parja a csaladjat. Senki nem tokeletes.

2015. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!