Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem akar többet együtt...

Miért nem akar többet együtt lenni a gyerekemmel (unokájával) anyósom?

Figyelt kérdés
Amíg dolgozott,mindig azt mondta,majd ha nyugdíjas lesz. Most már nyugdíjas,de el sem jön hozzánk,ha nagyon szükséges,elviszi a fiam,de soha nem hív fel,hogy jaj,úgy szeretném,ha pár napra nálam lenne a kisunoka.Nyáron sem azt nézi,mikor lesz az 5 hetes nyári szünet,amikor meg kell oldani valahová elhelyezni a gyerkőcöt.Hanem ő megy 2 hétre pihenni és majd utána,vagy előtte lehet nála.De a szája mindig nagy,hogy jaj,de keveset vagyunk együtt.Szükségem lenne segítségre,mert egyetemre járok, péntek-szombat óra.Én próbálkoztam,ímmel-ámmal el is vitte a gyereket.Hát inkább akkor anyuékat kérem meg,akik boldogok,ha csak egy fél órát is náluk tölt a gyerek.Beteg volt,ő is volt ráá vigyázni. Elment és még csak meg sem kérdezte utána telefonon,hogy jobban van-e már,nem kell-e segítség. Ő letudta azt a 3 napot és kész.Most is elment sógornőmékhez,mert szegénynek 2 gyereke van.Meg egy anyósa,aki velük együtt él,meg egy férje,aki otthon dolgozik,legkésőbb délután 4ig.Az ő fia,az én férjem látástól mikulásig dolgozik,egyedül vagyok a gyerekre,háztartásra,mindenre,mégsem hozza lázba,hogy nekünk segítsen.Inkább elmegy hetekre sógornőmékhez és le van tudva.Nagyon bánt,de hiába próbálom megbeszélni vele,süket fülekre találok.Férjem is azt mondja,ne foglalkozzak vele.De baromira bánt.Igaz,a fiam azt mondja,oda már nem is szeretne menni.Húsvétkor mikor megjött a másik 2 unoka,az én fiam már el is felejtve,csak a 2 unokát pesztrálta.
2015. ápr. 13. 06:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A férjed mit szól mindehhez?

Abban nem értek egyet, hogy a nagyszülőnek minden szabad pillanatát a gyerekkel kellene töltenie. Csak azért, mert ő mostmár nyugdíjas, még nem kell mindig hozzátok, vagy másokhoz igazodnia. Ha neki a szünet 5 hete alatt van kedve elmenni 2 hétre nyaralni, akkor akkor megy és ezen neked nincs jogod felháborodni.

Nyilván a lánya fontosabb neki, mint te menyként és ott két gyerek van, nem csak egy. Máshogy alakulnak a fejében a viszonyok, de valahol érthető, hogy oda többet jár. Amíg kicsik a gyerekek, addig az ajándékon sem izgatnám magam, nem tudják felmérni mennyibe került az. Ebből később lesz majd maximum probléma. Akkor is csak azzal, ha komolyan észrevehető a különbség, mondjuk az egyik kap egy tabletet, a másik meg csak egy 50 darabos legót és csókolom.


Elhiszem, hogy jól jön a segítség (kinek nem?), de nem a nagyik kedvéért szültél, elsősorban te vagy a felelős a gyerekedért, neked kell megoldanod az elhelyezését, ha úgy alakul. A nagyiknak pedig szíve joga rábólintani, vagy elutasítani azt, ha rájuk gondolsz.

2015. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nyáron sem azt nézi,mikor lesz az 5 hetes nyári szünet,amikor meg kell oldani valahová elhelyezni a gyerkőcöt - még jó, hogy! A TI dolgotok megoldani a gyerek felügyeletét, NEKI ehhez SEMMI KÖZE!

Legfeljebb felajánlhatja, hogy segít, de NEM KÖTELES!


Ha pedig ennyire semmibe vesz, vagy a sógornőéket ajnározza, én nem is erőltetném a dolgot. Nem kell olyan meberhez menni, akinek csak nyűg vagy a nyakán - és a fiad ezt teljesen jól látja, és le is kommunikálja, tanulj tőle :)

2015. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahol megértem, hogy téged ez bánt, és rosszul esik, de van az a mondás, hogy nem érdemes olyan szekér után szaladni, amelyik nem akar felvenni. A férjed is azt mondja, hogy ne foglalkozz vele, a fiad sem akar oda menni, akkor minek erőltetni? Legfeljebb nem ti fogjátok őt gondozni, ha leesik a lábáról, hanem a sógornődék.
2015. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Egy kisfiunk van, mi nagyon messze lakunk mindkét nagyszülőtől (apai, illetve anyai nagyszülőktől). Az anyósomat kezdettől fogva nem érdekelte a mi kisfiunk, pedig első unoka volt. Soha nem próbált meg igazán, szeretetből közeledni a gyerek felé, de persze a FB-on mindig írogatta a képei mellé, hogy mennyire szereti. Anyósom, nyugdíjas, de soha nem erőltette meg magát, hogy néha elutazzon és megnézze a gyereket (persze mi is szoktunk hazautazni). Anyukám még dolgozik, de ő munka mellett is próbálta megoldani, hogy néha eljöjjön hozzánk. Sajnos ezt a gyerek is érzi, pedig még csak 4 éves lesz, de már most mondja, hogy nem akar az apai nagymamához menni (szoktunk menni hozzá, de olyankor mi is ott vagyunk a gyerekkel, így végül ott is szokott lenni). Elég eleven a kisfiam, anyósomon azt látom, hogy idegesíti a gyerek, nincs hozzá türelme,felnőttes viselkedést várna tőle, pedig még kicsi. A sógornőmnek nem lehetett babája, örökbefogadtak egy kisfiút, akit viszont az anyósom nagyon szeret, sokat foglalkozik vele (igaz ők egy városban élnek) és rengeteget segít a sógornőmnek. Ez nekem is jól esett volna, illetve jó lett volna, ha igazi nagymama-unoka viszony alakult volna ki a kisfiunkkal is (ez engem nagyon bánt, tudom, hogy túl kellene rajta lépni, de nehéz). Nem hiszem, hogy a csak a távolság az oka az egésznek, hiszen a kisfiam imádja a szüleimet és ők is őt, pedig ugyanolyan távol laknak tőlünk és velük is csak ritkán találkozunk, de érzi a gyerek, hogy szeretik.
2015. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Anyósom még csak egyszer vigyázott a gyerekre, engem már nem érdekel, én nem kérem meg semmire. Anyukámnak is sokszor fontosabb a kert, meg hasonlók, őt se nagyon fogom megkérni szerintem. Én pont ma kezdtem bébiszittert keresni és már várom h legyen. Kifizetem és kész, nem kell hallgatnom hogy jajj de sok dolga lenne ehelyett meg mennyire fárasztó a gyerek stb...
2015. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!