Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok ezt az ajánlat...

Ti elfogadnátok ezt az ajánlatot vagy nem?

Figyelt kérdés
Nagyon jó a kapcsolatom az anyósomékkal. Segítenek ha kell,ahogy én is nekik. Van egy 3 éves gyermekünk és egy 4 hónapos. A terhességem utolsó 2 hónapját kórházban töltöttem,infuziót is kaptam így szülésig nem mehettem haza. Akkor nagyrészt anyósoméknál volt a nagyfiú. A férjem eleinte sűrűn jött aztán egyre ritkábban de gondoltam a munka miatt. Mindig írta,hogy szeret, hívott ha bejött hozott valami finomat. Aztán mikor letelt a 6 hét és jöttünk haza a kontrollról azt mondta elakar valamit mondani csak megvárta míg jól leszek. Közölte,hogy amíg én benn voltam neki szüksége volt a gyengédségre így összefeküdt az egyik ismerősével. Régebben volt köztük egy csók de a mi megismerkedésünk előtt 1 évvel így nem zavart,hogy jóban vannak. Ezen annyira kiborultam,hogy mikor hazaértünk összepakoltam a gyerekek holmijait illetve a sajátomat, felhívtam anyumat aki a gyerekekre vigyázott és mondtam,hogy odaköltözünk pár napra. Mivel közös kártyánk van így kivettem 30 ezer forintot illetve másnap mikor kicsit megnyugodtam bementem a bankba és a megtakarításunk felét is kivettem ami 300 ezer forint. Kerestem egy albérletet szerencsére 2 héten belül találtam is és átköltöztem a gyerekekkel. A nagynak azt mondtam,hogy apa sokat dolgozik így nézünk a nagyszülőkhöz közeli lakást. A ház amibe laktunk a férjemé már a megismerkedésünk előtt is megvolt. A férjem nagyon megbánta és mindig könyörög,hogy fogadjam vissza de számomra itt véget ért a kapcsolatunk. A szülei és az én szüleim is velem értenek egyet és nagyon kiakadtak a helyzeten. Nyilván az ő szüleivel is tartom a kapcsolatot sűrűn a gyerekek miatt. A férjem hétvégente elviheti a nagyot. Mivel GYED-en vagyok így 120 ezret kapok+családi pótlék illetve a férjemtől havi 50 ezret. ebből fizetek mindent. Anyósomék felajánlották,hogy mivel ők nemrég adták el az egyik telküket és a pénzt a gyerekeknek rakták volna félre, milenne ha vennénk magunknak (nekem és a kicsiknek) egy lakást amilyet szeretnénk (12 millióig) ami természetesen a gyerekek nevén lenne. Örülök neki és nyilván könyebb lenne de nem tudom elfogadjam e mégis csak a férjem szülei. Ti elfogadnátok a helyemben?
2015. ápr. 13. 11:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
24%
Én nem. Az milyen lenne már, hogy ha megismerkedsz 1-2 év múlva valakivel, akkor abban a házban fekszel vele össze, amit az anyósodék vettek... nem és nem! A pénzt ahogyan tervezték, tegyék szépen a gyerekek nevére számlára, jó lesz az majd a főiskolai tandíjra, vagy bármire nekik, amint 18 évesek lesznek.
2015. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
10%

mennyibe kerül havonta az albérlet?

megfelelő az albérlet fekvése, minősége, mérete...?

2015. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
47%

Az is ritka, ahol a nagyszülő a gyereknek tesz félre.. :)

Mindenesetre én sem fogadnám el. Nehogy aztán később visszaüssön ez.

2015. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
85%
Én elfogadnám,mert akárhogyis nézzük a gyerekek javát szolgálja és az Ő vagyonuk.
2015. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
44%
Nem fogadnám el, az oké hogy a gyerekeknek félre teszik a pénzt, jó lesz nekik ha egyetemre mennek, vagy ilyesmi. De ha megismerkedsz valakivel, akkor lehet nem fog nekik tetszeni a dolog, hogy abba a házba viszed az új párod, amit ők vettek.
2015. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%

Nem fogadnam el, mert nagy a valoszinusege hogy erre hivatkozva kesobb megprobalnanak jogot formalni arra hogy beleszoljanak az eletedbe.


A gyerekek miatt tarts fenn egy normalis kapcsolatot, de ennyi.

2015. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
az alberlet havonta 90 rezsivel es a munka miatt igy is kifig esni mivel ha a kicsi betolti az 1 evet megyek vissza dolgozni. 1 nagy szoba 2 felszoba,nappali es konyha illetve furdo. A berendezest en vettem illetve hoztam. Tudom,hogy azert is szeretnek ezt,mert lelkiismeretfurdalasuk van a fiuk miatt de nekem ez akkor is olyan furi helyzet lenne.
2015. ápr. 13. 11:33
 8/41 A kérdező kommentje:
Az alberlet videken van amugy baratunk adja ki.
2015. ápr. 13. 11:35
 9/41 anonim ***** válasza:
16%
hát ha ez megfelel, anyagilag nem megterhelő, utazással nincs gond...akkor maradhattok itt, szerintem az a pénz jól jön később és nincs semmi elkötelezettség ilyen téren...jobb a nyugodtság :)
2015. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
85%
Elismerés mindkét oldali nagyszülőknek, azért is, ahogyan kiálltak melletted. Minden további nélkül elfogadnám a felajánlást, hisz az ingatlan a gyerekek tulajdonába kerülne; az a pénz pedig, amelyet a jövendő tanulmányaik céljára tennél félre, 15 év alatt akár nullára is inflálódhatna. Ne utasítsd vissza az ajánlatot.
2015. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!