Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti, hogy éreznétek magatokat?...

Ti, hogy éreznétek magatokat? (többi len és hosszú)

Figyelt kérdés
A párom édesannyával jóban vagyunk viszonylag ( a szokásos anyós beszólásai megvannak, de nem zavarnak) most itt lakunk nálluk,mert lakásra gyűjtünk és albérlet mellett elég nehéz, az anyuka ajánlotta fel és megbeszéltünk mindent. De mikor elsőnek albérletbe mentünk az anyós azt mondta, hogy aztán nehogy hülyésgre költsem a fia pénzét ( persze rosszúl esett, de elengedtem a fülem mellett) viszont most van lehetőség banktól lakást venni, alacsony áron, akár egyben is lehet fizetni akár foglalóval és úgy havonta. Erről beszéltem az anyóssal, és mondta hogy ez jó csak ott van a diák hitel, tudtam hogy vmi hitelt vettek fel az egyetem miatt, de tegnap tudtam meg hogy ez akár 2millió is lehet már...és így kicsit nehéz egy fiatal párnak hogy lakást törlesszen, és mellette a diákhitelt ( lehet nem vészes dolog, de a hitel az hitel) és azt nem értem, hogy mondhatta azt, hogy nehogy elvegyem a fia pénzét ( nem azért írom hogy felvágjak ,de az én családom vagyonos és anyukám rakott is félre nekem pénzt amit majd kivehetek egy bizonyos korban, persze semmien támogatást úgy mond nem ad az anyukám, hogy igen is én keressem meg a magamnak valót, ha valami van azért segítene ez biztos) szóval nem egy pénzéhes lány vagyok, de akkor én ne féljek attól hogy éppen nem a családi vagyonra akarjanak rácuppani? meg így azért nehezebb lesz nekünk, hogy egy anyuka hülyesége miatt kell fizetni...ráadásul kb csak fél milliót kellett az egyetemnek adni maximum , csak az utolsó két évben kell fizetni összesen négyszer kell 116 ezre fizetni...akkor minek kellett a 2millió...nagyon nem szeretem a hiteleket

2015. ápr. 30. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Most mi a kérdésed? A diákhitelt a párod vette fel nem az anyja.
2015. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De az édesannya mondta, hogy vegye fel..lehet a fia nevén van ,de a lányával is felvette a hitelt... pedig sokkal kevesebb hitelt is feltudtak volna venni, a kérdés ,hogy akkor miért tőlem fél, mikor sokkal nagyobb terhet rakott a fiára. a hitelből meg tv vettek egyébként...
2015. ápr. 30. 15:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le a pároddal megbeszélni, hogy konkrétan mennyi is az a hitel, mennyi a havi törlesztő. Emellett ő mit gondol, tudnátok-e még a lakástörlesztőt is vállalni. És majd ketten eldöntitek. A ti életetek, ti lehetőségeitek, nektek kell dönteni.
2015. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
persze, köszönöm. csak azt nem értem, hogy ez elég nagy súly egy fiatal párnak. nehéz így kezdeni az életet
2015. ápr. 30. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, de már nem nagyon tudtok mit csinálni.
2015. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen :) sajnos tényleg nem lehet mit tenni
2015. ápr. 30. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Hű, hát nagyon gondold végig , az egészet.

Az pozitív, hogy anyós szabad szájú, tudod mit várhatsz tőle.

Nézd meg az anyját vedd el a lányát, ez nagyon igaz fordítva is.

Nem tudom mióta ismeritek egymást a fiúval, mennyire ismered ki magadat az életben, emberekben.

Egy hitel van olyan erős kapocs mint egy gyerek.

A „magántulajdon, jelzáloghitel „ nem feltétlen életbiztosítás egy jobb élet reményében, vagy életkezdésre még egy biztos kapcsolatban sem.

Nem ismerem a helyzetedet, de nekem így első "hallásra", nem tűnik egyáltalán bizalomgerjesztőnek se a családja, és így a fiú sem, itt még lehet a jövőt tekintve komoly gondok, bocsi, remélem tévedek.

2015. ápr. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 2 millio diakhitel amugy a kamatokbol is osszejohetett, nem maga ahitel osszege...
2015. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

sajnos nem, ma beszéltem vele, megkérdezi hogy jelenleg mennyi van felvéve és hogy hogy lehet törleszteni, ő sem szereti a hitelt ,de másképp nem tudták volna fizetni az egyetemet....aha de az max 1milla és nem kettő. a huga hasonló, neki is hitel van a feje felett...

4éve ismerem már, az anyós az anyós ez van...bár egyszer mondtam elötte, hogy hülye aki hitelt vesz fel...a kocsit is hitelre vették...

2015. ápr. 30. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!