Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósos téma? Ti hogyan...

Anyósos téma? Ti hogyan látjátok ezt?

Figyelt kérdés

Családosoktól kérdezném,hogy egy ilyen esetben mi lehet a megoldás és kinek van egyáltalán igaza?

A bátyámnak és a feleségének 2 hónapja született egy kislánya.

A család ugye ilyenkor mindkét oldalról látogat,elmegy babanézőbe.

A bátyám és az anyósa nem igazán vannak jóban,mert az anyós hajlamos a kioktatásra,mondjuk bátyámmal szemben nagyon óvatos,de bátyám semmiféle beleszólást vagy kontrollt nem tűr senkitől a család életébe,szerintem jogosan.

A probléma oka az anyós egyre szaporodó és egyre hosszabb látogatásai és a bátyám morózus természete ami szerint hétköznap nem szívesen fogad vendégeket.

Én is csak hétvégén szoktam átugorni nővérünk és anyukánk is,vagy ha megyek néha hétköznap akkor is csak rövid időre.

Először indult heti 1 anyós látogatással pár órára és szépen kezdett felgyarapodni heti 2,majd 3ra és este 8-9 ig marad,közben bátyám kaparja a falat.

A legutóbbi esetnél ott voltam ez történt-

Bementünk a házba-bátyám saját háza-munka után,anyós ott volt,kezében a gyerekkel,szinte nem is köszönt nekünk,bátyám kezet mosott,vette volna magához a gyereket tőle büszkén mosolyogva,hogy megpuszilja meg ölbe fogja,erre elhúzta előle és hátat fordított.

Bátyám vicsorgott de leültünk enni,erre az anyós a háta mögött mondja neki,hogy miket kellene majd csinálnia,mi a dolga aznapra.

Megkérdezte-Micsoda?Mert nem hallottam jól.-Erre olyan feszült csend lett mint a kriptában,én is elkezdtem öltözni mielőtt kitör a balhé,a felesége kihúzta az anyját a szobából gyorsan,mert bátyámat evés közben froclizni az olyan mint egy atombombával focizni.

A történet most ott tart,hogy az eset után bátyám limitálta az anyósa tartózkodási idejét 2 órában heti 2 alkalommal,aminek majdnem az lett a vége,hogy a felesége elköltözött a gyerekkel,az anyós nyomatta a bűntudatgerjesztő sírást a lányának és kitiltotta tőlük bátyám.

A kérdés azért merült fel bennem,mert a házasságukat látva én ideálisnak találom,nem veszekednek,boldogok főleg most hogy baba van és egy ilyen szerintem semmiség,majdnem töréshez vezetett,ezért ez az anyós téma a jelek szerint fontos dolog.



2015. máj. 2. 02:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nos. Én kivágnám anyóst a fenébe a házamból. Ugye más kérdés a feleségnek tetszik nem tetszik. Ha van esze egy minimális akkor tudnia kellene helyesen itélni. Ha nem tud és hisztizne, akkor mondanám neki hogy élj az anyáddal... Azt mehetne az anyucika után.
2015. máj. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Érthető, hogy te a bátyádat véded. De itt nem anyós a ludas. A leírásból egyértelműen látszik, hogy a bátyád egy kiállhatatlan alak. A feleségét meg abszolút meg lehet érteni. Hát hogy jön ahhoz, hogy megtiltsa a felesége anyjának, hogy látogassa a lányát, unokáját. Arra meg nem is gondol a kedves uraság, hogy esetleg a feleségének könnyebbség, hogy ott van a mama kicsit segíteni neki? Egy újszülött kisbaba mellett nem könnyű. Igen hétköznap is. Nekik sajnos nem lehet megmondani, hogy hétköznap ne sírjanak, egyenek, szarják össze magukat, hagyják kicsit anyukát szusszanni, mert apuka háklis a vendégekre.
2015. máj. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem védem a bátyádat,de úgy látom,anyuka is bunkózik rendesen.Anyós az a típus,aki rátelepszik a családra és ez már meg is történt.Valahogy megmondanám,hogy anyuka,szívesen látjuk magát,de nekünk is meg van a magunk élete.
2015. máj. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Heti 3x-i, több órás látogatás nagyon sok. Este 9-ig? Ott is kajál és zavarkolódik?


Normális ember eleve nem csinál ilyent.


A heti 2x2 óra is bőven elég. Magam sem bírnák ki többet anyósból, pedig semmi bajom vele, de egyszerűen sok.


36N

2015. máj. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

1. Senkinek semmi keresnivalója este 8-p körül még vendégségbn, hacsak nem vacsorára hívták át. Anyós igazán észrevhetné magát, ha megnem megy magától, akkor még szép, hogy szólnak neki. Ha segíteni kell a lányának vagy csak jó az anyja társasága napközben, akkor oldják meg tényleg napközben és amikor már együtt lenne a kiscsalád, akiknek még most kell összeszokniuk, addigra menjen szépen haza.

2. A leírásodból nekem az jön le, hogy a bátyád egy borzalmas, hatalmaskodó alak lehet, akinél lábujjhegyen kell járni, levegőt is csak csöndben venni és állanódan ezer idegszállal arra koncentrálni, hogy csak fel ne bőszítsük valamivel. Ha már volt olyan nő, aki ezt bevállalta, akkor egy kicsivel jobban is megbecsülhetné, több tiszteletet tanúsíthatna irányába azzal, hogy nem rögtön az anyja kitiltásáal kezdni a konfliktus rendezését, hanem mondjuk eg ybeszlgetéssel, hogy a mama is helyre rázódjon agyilag, talán még el is szégyelli magát.

2015. máj. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Egy dolog felett elsiklott mindenki: z egy dolog, hogy a kérdező batyjanak az anyósa, de a feleségnek az anyja. Egy nő általában nagyon közeli viszonyban van az anyjával, pláne, amikor ő maga is anya lesz.Eselyes,hogy a friss anyuka egész nap egyedül lenne a gyerekkel hiszen a férje dolgozik így jól esik neki a társaság, esetleg az anyja segítsége is.

A batyadnak először a feleségével kellett volna leulni és megbeszélni, hogy ő nem akarja, hogy az anyósa állandóan náluk Legyen, pláne akkor, mikor ő haza jön a munkából, pihenni és babazni szeretne.

2015. máj. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Ugye te csak a bátyád oldalát látod, de kérdés, hogy a felesége is akarja, hogy az anyja ott legyen?


Attól, hogy nem veszekednek még nem biztos, hogy jó a házzaság. EGy kisbaba nagy próba a családnak, a legtöbb házzaság pont a baba születése utáni évben megy tönkre, romlik meg.

A férj a legtöbbször nagyon várja a babát, de törödni már szinte semmit nem törödik vagy nagyon keveset. Lehet a baba egészejjel folyamatosan fent van, az anya kimerült, és örül, hogy az anyja ott van napközben, segít neki, fizikailag és mentálisan is támogatja(egy kisbabás anyának lelkileg is nagyon nehéz, egyrészröl nyomja a baba felelösége, a hormonjai is).

A bátyádnak nem elég, hogy megpuszilgatja és örül a gyereknek, azt tisztába kell tenni, etetni, és amikor éjszaka kettökor elkezd sírni akár hajnal ötig ringatni kézben...


EZt mindenképpen a bátyádnak és a feleségének nyugodtan kell megbeszélnie, és mindkét félnek alkalmazkodnia kell.

De te sem örülnél ha a férjed egyik napról a másikra beszabályozna föleg hogy az anyád mikor láthat. Ezt meglehet beszélni, de nem szabályokat felállítani.

2015. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdezó és első válaszoló. Úgy látszik, vagy fiúk vagytok, vagy még nem szültetek ( nem bántás természetesen!!!) Sokat elmond a történeted. Főleg azt, hogy itt EGY áldozat van, és ő a friss anyuka. Most szülte első gyermekét, bizonytalan, fáradt, és ha hagyja hogy valaki ott legyen vele hosszú órákat, akkor IGÉNYE van rá. Sokat elmond az utolsó esetleírásod. HazaMENTEK egy gyermekágyas anyukához, az anyós elmondja, mki lenne a ffi dolga. Gondolod, magától találta ki??? Nem hiszem. Valszeg a friss Anyuka igényelne kicsit több segítséget, amit jelenleg az anyjától kap meg. TI leültetek enni. MIT? Ki főzött RÁD? Mert ha valami ilyenkor sztem elég nagy tahóság, ha beállítok friss babás házba.. VENDÉGESKEDNI... izé... Harmadik csibémet várom. Fréjem NO-ban dolgozik. Nem fogom valszeg engedni, hogy Anyu ennyit itt legyen. Viszont cserébe a férjemtől igenis elvárom, hogy segítsen. Nálunk más a helyzet, mert a sors úgy hozta hogy volt fordított helyzet. Nagyfiam betegsége alatt Ő maradt itthon ápolásin, mert én keresek jobban és őt elküldték. Fiam Angyalka azóta. De mi tudjuk, milyen mindkét oldal. Meg tudtam tenni hogy hosszú meló után tehermentesítsem a férjem, hogy kikapcsoljon, a másik gyerekkel elmenjen sétálni pl ( igen fontos volt nagyon). Én addig elintéztem a házimunkát, de főleg lestem Nagyfiam minden kívánságát. Kibírtam. SENKI nem jött segíteni ( mindenki csak kibukott). Pedig jól esett volna.

Szóval. Sztem nem igazán jó ez a kapcsolat. Itt az egyik fél jelenleg el van nyomva. A bátyád szabályozhat persze akármit. De 1. egy kapcsolatban két fél van, mindegy, hol élnek. Most a férjem az én örökségemben van. Akkor én kitilhatom Anyós???? WTF????? A férj sztem ÜLJÖN LE, és beszéljen HIGGADTAN a feleséggel, hogy a FELESÉG mit gondol. Am mi a bátyád, egy veszett kutya, hogy evése közben mindenkinek kuss??? Fura. Mi az hogy ti EGYSZER mentek hetente, akkor is VENDÉGESKEDNI? OK, bátyád elvárja, de a felesége? Basszus, még gyermekágyas.. Anyós megy, SEGÍT. Férj ezek szerint még azt is kikéri, ha kritizálják ( ez jogos.. a feleségnek kellene megbeszélni vele, ha anyósom kritizálna kibuknék. Ha férjem megkérne, azt figyelembe venném). A Férjnek meg kutya kötelessége lenne támogatni a feleséget, nem is miatta, a gyerek miatt. Tudod mit csináltam míg a férjem átvette a gyereket?? TAKARÍTOTTAM, MOSTAM, minden, ami elmaradt egy hasfájós újszülöttel egyedül töltött nap után. Nem PIHENTEM. Ilyenkor két óránként keltem éjjel is. Gondolod, nem kélt volna el a segítség... megkérdezed a Feleséget ha ott vagy, mit tudsz segíteni, vagy csak vendégeskedsz? Vagy most a " csodaférj" miatt az asszony segítség nélkül maradt, egy " ne mondd meg mit teszek a SAJÁT ( wtf.. gyereke van és felesége) otthonomban?? ( most nem jogilag.. életvitelileg gondoltam) Sztem a Feleségnek, az Anyaságot most szokó fiatal Nőnek mi a véleménye? Mert ha Ő is unja az anyját.. akkor okés. Ha visztont most egyedül maradt ellenetek.. akkor ez elnyomás. Férjem ilyet SOHA nem tenne. Ahogy én sem tiltanám ki az anyját.. pedig huhú.... de ők nem jönnek, nem jöttek még a haldokló unokájukhoz sem. Az meg hogy valaki ilyenkor " babanézőbe" megy attól herótot kapok. Én sokkal szigorúbb voltam. Meg.. pl Anyud is segíthetne. Akkor pl nem kellene Anyósnak ennyire ott lennie. Lehet Bátyád Őt is jobban elfogadná. Viszont ebben is NEKIK kell dönteni. Kettőjüknek. és ez a lényeg. Minket Anyám vagy Anyós szét nem tudna szakítani. Mondjuk - az is igaz, nálunk én nehezebben viselem Anyumat mint a férjem:) Sztem mondd meg a Bátyádnak, hogy ha megengedi ( öööö) hogy beszélje meg a feleséggel, hogy mik az igények, miben kell segítség. De persze nem este 8-9--ig. Hanem mondjuk a férj hazaérkezéséig. Utána meg tud Ő is SEGÍTENI ( ez pl ahogy írtad, babázik míg asszony kicsit teendőket intéz, vagy szusszan. Dolgozó anyuka vagyok, tudom mi mivel jár. Gyerek mellett jólesik egy órácska pihenő) Én ezt tenném. Ha ott vagy.. nem leülsz enni azonnal. Nekem ez is fura. Így csak kolonc vagy, még csak nem is babázni mész. BoAm meg mi az hogy két hónapos gyerek mellett balhézni.. majd jól elapad a tej, vagy depis lesz az Anyuka, akkor a gyerek szívja meg. Estig egyedül egy hullafáradt idegronccsal és egy kitörésre hajlamos apukával... minden ez csak nem jó így. Mindennek oka van sajnos:( Egy gyerek mindenbe beleszól.. ezt a beleszólásra érzékeny Bátyádnak el kell fogadnia..

2015. máj. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

Lehet, hogy a tesód egy nagy bun@kó, de teljesen igaza van, hogy nem szeretné, hogy az anyósa fogadja otthon, mikor hazaér a munkából. Azt meg pláne kifogásolhatja, ha az anyós utasítgatja.

Ha a mama ott lébecol a lányánál egész nap, akkor a kis menyecske igazán tudná csinálni a dolgát, gondolom az anyja is segít neki. Az a minimum, hogy nem a munkából hazaerő férjnek adnak még melót is.

Most született gyerekük, és a férfi nem tudja élni az életét a családjával, nem foghatja meg a gyerekét, mert az anyós! Nem adja neki?!

A feleség a hibás, mert ő a férjével vállalt gyereket, nem az anyjával. Az ő dolga leállítani az anyját, pláne ha ismeri a férje vérmérsékletét.

Ezt már többször megállapítottam, hogy sok házasságot a szülők tesznek tönkre, mert nem bírják megérteni, hogy a gyerekeik külön családot alapítottak.

Van két gyerekem, és senki nem jött ide segíteni szülés után, és mégis megoldottuk a férjemmel, pedig ő sem volt itthon egész nap. Volt lehetőségünk összecsiszolódni, megismerni az új helyzetet, az új kisbabát. Ez bizony nem ment volna, ha valaki állandóan a nyakunkba lihegett volna a jótanácsaival, meg a jelenlétével.

Nekem az otthonom a magánszférám, és a nyugalmam helye.

Munka után fáradtan ne várjon otthon rendszeresen senki a páromon és a gyerekeimen kívül.

Ha meg a feleség nem tudja élni az életét az anyja nélkül, akkor jobban jár a tesód, ha hagyja elmenni, mert ez csak rosszabb lesz.

2015. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

ÉN nagyon gyorsan elküldeném anyóst a fszra, vagy legalábbis este 8-kor ne tespedjen már ott.


Pedig én nő vagyok, de könyörgöm, nem hiszem e, hogy annyira többemberes az a gyerek, hogy állandóan ott kell lógnia anyukának. Más meg tudja oldani egyedül, max. heti pár órás segítséggel?


De az is tuti, hogy megmondanám neki, hol parancsolgasson, meg utasítgasson, mert az én házamban NEM!



Amúgy a bátyád is lehetetlen természet, de megértem, hogy ki van akadva, azért mindennek van határa.

2015. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!