Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósos téma? Ti hogyan...

Anyósos téma? Ti hogyan látjátok ezt?

Figyelt kérdés

Családosoktól kérdezném,hogy egy ilyen esetben mi lehet a megoldás és kinek van egyáltalán igaza?

A bátyámnak és a feleségének 2 hónapja született egy kislánya.

A család ugye ilyenkor mindkét oldalról látogat,elmegy babanézőbe.

A bátyám és az anyósa nem igazán vannak jóban,mert az anyós hajlamos a kioktatásra,mondjuk bátyámmal szemben nagyon óvatos,de bátyám semmiféle beleszólást vagy kontrollt nem tűr senkitől a család életébe,szerintem jogosan.

A probléma oka az anyós egyre szaporodó és egyre hosszabb látogatásai és a bátyám morózus természete ami szerint hétköznap nem szívesen fogad vendégeket.

Én is csak hétvégén szoktam átugorni nővérünk és anyukánk is,vagy ha megyek néha hétköznap akkor is csak rövid időre.

Először indult heti 1 anyós látogatással pár órára és szépen kezdett felgyarapodni heti 2,majd 3ra és este 8-9 ig marad,közben bátyám kaparja a falat.

A legutóbbi esetnél ott voltam ez történt-

Bementünk a házba-bátyám saját háza-munka után,anyós ott volt,kezében a gyerekkel,szinte nem is köszönt nekünk,bátyám kezet mosott,vette volna magához a gyereket tőle büszkén mosolyogva,hogy megpuszilja meg ölbe fogja,erre elhúzta előle és hátat fordított.

Bátyám vicsorgott de leültünk enni,erre az anyós a háta mögött mondja neki,hogy miket kellene majd csinálnia,mi a dolga aznapra.

Megkérdezte-Micsoda?Mert nem hallottam jól.-Erre olyan feszült csend lett mint a kriptában,én is elkezdtem öltözni mielőtt kitör a balhé,a felesége kihúzta az anyját a szobából gyorsan,mert bátyámat evés közben froclizni az olyan mint egy atombombával focizni.

A történet most ott tart,hogy az eset után bátyám limitálta az anyósa tartózkodási idejét 2 órában heti 2 alkalommal,aminek majdnem az lett a vége,hogy a felesége elköltözött a gyerekkel,az anyós nyomatta a bűntudatgerjesztő sírást a lányának és kitiltotta tőlük bátyám.

A kérdés azért merült fel bennem,mert a házasságukat látva én ideálisnak találom,nem veszekednek,boldogok főleg most hogy baba van és egy ilyen szerintem semmiség,majdnem töréshez vezetett,ezért ez az anyós téma a jelek szerint fontos dolog.



2015. máj. 2. 02:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Sógornődnek szüksége van az édesanyja segítségére,társaságára.Sokat jelent a támogatás,segítség,hogy van kihez napközben szólni.Estére viszont küldje haza az édesanyját,mondja meg,hogy este már hármasban szeretnének lenni.

Azt viszont nem értem,hogy ti miért enni mentek egy frissen szült nőhöz.Nagy segítség lenne,ha néha főznél,és vinnél át belőle.De ha nem is,azt ne várjátok,hogy kisbaba mellett,még ő készüljön minden héten a ti látogatásotokra.

Érdekes az anyós megjegyzése is /bár nem kellene beleszólnia/,ezek szerint a bátyád otthon semmiben nem segít?!

Jó lenne,ha a bátyád és a felesége leülnének,és megbeszélnék,hogy kinek mire van szüksége,mi az,ami már sok,mert az általad jónak látott házasság,így hamarosan tönkre fog menni.

2015. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
Attól függetlenül, hogy a bátyád bunkó, a többiekkel is komoly probléma van. Mi az, hogy anyós nem adja oda neki a saját gyerekét és inkább utasítgatja? Ráadásul szerintem senki nem örülnek neki, ha ilyen gyakran 8-9-ig ott lenne az anyósa.
2015. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

"miket kellene majd csinálnia,mi a dolga aznapra.

Megkérdezte-Micsoda?Mert nem hallottam jól.-Erre olyan feszült csend lett mint a kriptában,"

Szerintem ez a rész mindent elmond. Tehát frissen szült anyuka teljesen magára van hagyva, férjura szart nem segít neki otthon. Anya látja, hogy a lánya mennyire ki van készülve, ezért szóváteszi. Az ez után történtekből pedig az látszik, hogy a feleség valószínűleg retteg a férjétől, azért nem mer egy szót sem szólni neki.

Nem lesz hosszú házasság. Ilyen vérmérsékletű embernél előbb-utóbb elcsattan az első pofon.

2015. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ebben a történetben mindenki hibás egy kicsit. Ahogy már páran leírták előttem, a kérdező bátyja valóban egy iszonyatosan bunkó, házsártos alak lehet, aki elvárja, hogy mindenki az ő igényeihez alkalmazkodjon. Viszont a feleség anyukája is eléggé a tipikus rájuk telepedő, majd ő megmondja, majd ő jobban tudja magatartás jeleit mutatja, ami egyébként egy tök békés ember zsebében is képes kinyitni a bicskát. A feleség ott hibás, hogy nem mer/tud kiállni magáért és rendet vágni a férje meg az anyja közt.


A szitut amúgy tök egyszerűen meg lehetne oldani: ha a feleségnek tényleg szüksége van az anyja jelenlétére, csinálják úgy, hogy mire a férj hazamegy, anyuka lépjen le. Ez szerintem jogos igény, igenis hagyni kell a frissen alakult családot hármasban is létezni, nyugiban. A férjnek így máris nem az anyóst kell nézni, mikor hazamegy, nyugodtan megfoghatja a gyerekét, ugyanakkor a feleségnek továbbra is biztosított az anyja társasága/segítsége.

Másrészről én spec. megmondanám a férjemnek is, hogy nem róla szól minden, úgyhogy kicsit vegyen vissza az arcából, ugyanakkor anyámnak is, hogy lehetőleg ne provokálja és utasítgassa a férjemet, főleg ne a mi otthonunkban. Csak hát itt a történetben a feleség ugye nem igazán képes erre, ezért is írtam, hogy ő is hibás a dologban.

Amúgy azoknak is igazuk van, akik szerint kisbabás házba nem kellene ám beállítani és leülni zabálni, mintha otthon lenne az ember. Nézd meg a babát, esetleg dajkáld kicsit, kérdezd meg, segíthetsz-e valamiben, aztán menj szépen haza.

2015. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40%

már bocs de a bátyád tipikus erőszakos antiszoc bunkó,

ezért menek szét nem az anyos miatt

nem kel az atombomba hisztériát játszani hanem elviselni hogy más családtagok is vannak

2015. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 acelsziv ***** válasza:
60%
Tudod kérdező: A bátyád egy autokrata antiszociális tahó az anyós meg egy okoskodó, rátelepedő fajtának tűnik a leírás alapján. Ezek előbb utóbb ki fogják nyírni egymást. Az igazi vesztes itt a gyerek, mert úgy el lesz nyomva szegény mind a cigaretta csikk.
2015. máj. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!