Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek hogy megértse,...

Ketim kérdése:

Mit tegyek hogy megértse, engem, a kapcsolatunkat kell megvédenie?

Figyelt kérdés

Én 32, párom idén 36 éves. 10 éve vagyunk együtt van egy 2 gyerekünk, most próbálkoznánk a másikkal. Csak nem tudom van-e értelme mert az anyja éket ver közénk.


Semmi máson nem vitatkozunk csakis az anyán. Mást se csinál, csak beszólogat, másokat fikáz. Undorító ahogy viselkedik, de a férje fiai ezt fel se veszik mert megszokták, de én nem vagyok képes rá. volt hogy közölte mert megmertem kérdezni, hogy milyen volt a süti amit csináltam, hogy ő nem tudja, erre én de látom hogy ettél belőle, mire ő hogy hagyjam azzal a sütivel, a végén közölte hogy én vendég de vagyok ott. A párom nem szólt semmit, még egy éves se volt ekkor a babánk. Persze azóta is csak én vagyok lebaszva hogy sose szólok az anyához normálisan. azt nem veszi észre az anyja mit művel.

Most azt mondja majd egyedül utazik a fiúnkkal anyósék ha elég nagy lesz.


Mit tegyek? Nem akarom hogy a gyerekem ebben a közegben legyen főleg nélkülem. Elbizonytalanodtam hogy bár szeretem a párrom, de lehet le kéne lépnem.Már próbálkozunk a babával, hol sírni tudnék hogy még nem jött össze hol rettegek hogy már a pocakban van.


Az én szüleim nem ilyenek vele, mégis azzal vág vissza hogy akkor oda se mehet a gyerekünk.


Elegem van és kétségbe vagyok esve.



2015. máj. 9. 07:56
1 2
 1/12 acelsziv ***** válasza:
51%
tehát 8 évig elnézted, ahogy az anyós zaklat téged és a párod kvázi asszisztál ehhez és még szültél is neki egy gyereket. Várj! Kitalálom. Azt gondoltad, hogy egy gyerek majd mindent megold ugye?
2015. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát én nem értem, mi a probléma. Ez a süti példa rendkívül gyerekes. Lehet hogy nem ízlett neki és nem akarta azt mondani, hogy szörnyű rossz
2015. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
38%

Probalj meg beszelni a paroddal errol es mond el neki ,hogyan erzel es teged mennyire bant ..tudom ,hogy nehez de meg kell probalnod kicsit kedvesebb lenni az anyosoddal hatha o is valtozik a jo iranyba

a lelepes biztos nem megoldas

nem kell felfujni annyira...

2015. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Ha ehhez hasonlo "konfliktusokat" eltel at vele , azt kell mondanom, hogy tul erzekeny vagy. Ebben az eg vilagon semmi sertes nem volt. A ferjed is igy latja ezert van ugy vele, hogy ha te nem , O leviszi az anyjahoz(par oratol nem lesz baja a gyereknek). Ezzel aruld mar el mi bajod? Attol, hogy te nem szereted az anyost, a gyerek meg kedvelheti.

A baba tema meg teljesen felesleges volt, latszik az irasodon, hogy ossze vagy zavarodva az ujabb gyermekvallalast illetoen.

2015. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem kéne az a gyerek. Bűnt követnél el.
2015. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Még egy gyerek ilyen szituációban nem kellene
2015. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Könyveld el, hogy nem kedvel, ne akarj belőle dicséretet kicsikarni, és ereszd el a füled mellett, ha veled piszkálódik, maradj udvarias és mosolygós. Erősítsd meg magad!

A legrosszabb taktika az, hogy szinte könyörögsz egy jó szóért, kimutatod felé, hogy meg tud sebezni, otthon pedig a férjednek sírva szidod az anyját.


A férjed az ideje legnagyobb részét veled, a családdal tölti, nem az anyjával, veletek él. Azt a néhány órát meg kibírod, amíg ott vagytok, úgy, ahogy írtam, mindig az győz, aki higgadt és mosolygós marad. A férjednek ne szidd többet! Azt elmondhatod, hogy te nem kedveled az anyóst, de tiszteled, mint az ő anyját, és természetesen el fogsz hozzá menni ezentúl is, együtt a családotokkal.

2015. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyerek miatt mondom, hogy ne lépj le azonnal... DE: ezt sürgősen beszéld meg elsősorban a pároddal, hogy lesz szíves felnőtt emberként nem folyton úgy ugrálni ahogy anyuci fütyül. Természetesen az anyja, a családtagja, szereti, stb., de mivel már idestova 10 éve a felesége vagy és gyermeketek is van, így elsősorban ti ketten vagytok az ő családja. Ennek fényében gondolkodjon el a kedves mamán, pláne, hogy milyen régóta tűröd a beszólogatását.


(Igen, tapasztalat, nálunk a nagyanyám ilyen, irányítana, dirigálni mindenkit, az én anyám is sokáig tűrte, mert "mégiscsakazanyja" alapon, most meg persze nem tetszik, hogy elég volt belőle...)

2015. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha harmincasként, 10 éve együtt, egy gyerekkel az úgynevezett párod nem tartja furának, hogy nektek kellene egy családnak lenni, mindenkivel szemben, akkor erre a helyzetre nem még egy szülés a megoldás.


Hiszen még kommunikálni sem tudtok, különben megbeszélnétek a dolgokat felnőttek, valódi társak módjára.

2015. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjed semmibe veszi a problémádat, és még meg is zsarol, hogy a gyerek nem mehet a másik nagymamához? Szüljél még gyereket, de ne neki!!!
2015. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!