Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nem tudja ezt meg...

Anyósom nem tudja ezt meg érteni és emiatt megharagudott ránk. Mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Az ország másik felében lakunk, mint anyósom es a családja.

Egy hete elhunyt anyósom testvére.

Tegnap írt a férjemnek, hogy hétfőn lesz a temetés és menjünk.

Férjem részvétét nyílvánitotta, de mondta hogy nem tud elmenni mert fontos munkái vannak na meg nem 2 Ft ez az út.

Ezek után anyósom engem szapult mert, hogy biztos én nem engedtem el.

Hagyjuk rá majd meg békél? Mit gondoltok?


2015. máj. 9. 14:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ha már engem szapul, hogy biztos miattam nem megy a fia így engem is érint.

Szeged-Répcelak 9000Ft a vonatjegy ezért írtam a közel 20ezer Ftot. Autóval is ugyan ennyi majdnem.

2015. máj. 9. 15:13
 12/18 A kérdező kommentje:

A férjem mondta neki, hogy saját maga miatt nem tud menni ne engem okoljon.

Anyós utána már nekem mondta.

De köszönöm mindenkinek, bízunk benne hogy hamar megbékél azért.

2015. máj. 9. 15:16
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha neki annyira fontos a fia részvétele, akkor úgy kellett volna igazítani a temetés időpontját, hogy el tudjon menni. Ha a férjed nem is érezte magához olyan közel ezt a rokont, érthető, hogy nem akar emiatt fontos munkát lemondani.


Azt viszont tanácsolom, hogy a temetés estéjén híva fel az anyukáját, hátha szeretne beszélgetni, és jól esne neki. Az elhunyt családjának (házastársának, gyerekeinek) küldhettek egy gyászlapot, amin kifejezitek együttérzéseteket.

2015. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Neked mondta utána? Miért hallgattad végig? Miért nem mondtad neki, hogy engem ne szidjon, anyuka, csókolom és tetted le? Nem kell tűrni, nem attól vagy jó ember, hogy tűrsz.
2015. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Nézd, aki azt szeretné, hogy mindenki, aki szeretne ott legyen a temetésen, az hétvégére kéri a szertartást, nem hétköznapra. Mi is így oldottuk meg anyósom temetését. Jaa, hogy az többe kerül? Hát, igen, de ha nem vállalja az extra kiadást, akkor meg nem kell háborogni, hogy munka miatt nem tudnak elmenni az emberek (és akkor aki szombaton is dolgozik, annak még így is lutri). Normális ember ezen nem akad fenn, főleg, ha ilyen tetemes költség is társul mellé.
2015. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 omba ***** válasza:
77%

Én tudom, milyen a gyász, - de sohasem éreztem késztetést, hogy bárkivel is agresszív legyek, ha elveszítek valakit.


Érdekes módon nevelhette a fiát, ha azt gondolja, felnőtt korában engedély kell az utazásához, és hogy hazudik az anyjának, - mert hát végül is ez az állítása.

2015. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15, a temetést nyilván az elhunyt családja szervezi, a házastársa meg a gyerekei... nem pedig anyós.
2015. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
66%
17. Igen,az elhunyt családja szervezi, akik nyilván számoltak azzal, hogy ha hétköznapra kérik a temetést, akkor azon a dolgozó emberek zöme nem biztos, hogy meg fog tudni jelenni. Nem mindenki tud egy temetés miatt, főleg, ha ahhoz még utazni is kell, egyik napról a másikra szabit kivenni, meg útiköltséget fizetni. Ha valakinek sértődésre lehetne oka, az a nagynéni családja, de nekik is csak akkor, ha nagyon szoros a kapocs és direkt figyelembe vették volna a beosztását. Anyós majd megbékél, bár ez is nagyon árulkodó, hogy a fia mondja a nemet, meg is indokolja, ő meg rögtön rád keni...Csak ürügy neki, hogy miért szidjon éppen, ha nem ez lenne, találna mást, ami adódik. Hagyd a francba, elég messze van tőletek ahhoz, hogy ne érdekeljen a puffogása!
2015. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!